Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jac

Co robić, zmieniać czy modyfikować zestaw ?

Recommended Posts

Na wstępie chciał bym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum a zamierzam tu spędzić trochę czasu icon_wink.gif tak więc Witajcie!

Mam pewien dylemat, otóż wraz z zakupem nowego telewizora i braku w nim wyjścia analogowego audio na wzmacniacz (no może poza wyjściem słuchawkowym icon_wink.gif ), z niechęcią muszę coś zmienić w swoim zestawie lub też sprzedać cały i kupić coś nowego z lepszymi parametrami - ale bez szaleństw, nie jestem audiofilem choć coś tam słyszę.. jeszcze. Oczywiście najchętniej dokupił bym po prostu zestaw kina domowego i nic nie zmieniał, ale niestety nie będę miał miejsc żeby to wszystko pomieścić w mieszkaniu. Na pewno będę chciał mieć do "kina domowego" blu-ray no i przydało by się mieć przestrzenny dźwięk jak już 3D jest w TV icon_wink.gif

W chwili obecnej posiadam zestaw technicsa wzmacniacz SU-A800, CD SL-PS840, radio ST-GT550, kaseciaka RS-bx747, i korektor SH-GE90, do tego głośniki Tonsila Sherzo200

No i co z tym zrobić - czy jest sens to rozbudować, czy w ogóle z tej mąki będzie chleb ? icon_wink.gif

jest takie urządzenie które radzi sobie z tym problemem http://allegro.pl/fiio-d3-konwerter-audio-toslink-s-pdif-analog-rca-i2175801573.html

jeśli jesteś w stereo to nie idź w stronę kina

o!! i to jest chyba dobre rozwiązanie, bo się ładnie to schowa za TV i nie będzie nic widać a jakiego to prądu potrzebuje? bo może by się to dało zasilić z portu USB w TV, pewnie jak pobór prądu będzie poniżej 500mA to da radę

EDIT: a czy ten konkretny model konwertera, będzie odpowiedni - czy jest sens może kupić coś lepszego?

ten ma dobre opinie więc dałem linka do tego .... a czy są lepsze to nie wiem, nie chcę wprowadzać w błąd .... jak nabędziesz konwerter to daj znać jak się sprawuje .

ok, pewnie go kupię, w UK wychodzi taniej z wysyłką do PL niż w PL bez wysyłki icon_wink.gif... jeszcze poczytam trochę o nim Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...

tytułem zakończenia wątku -
Towar już zamontowany, wszystko pięknie działa, jedyny zonk jaki miałem to niedopatrzenie przy zamawianiu, dostałem konwerter z zasilaczem z angielska wtyczka icon_wink.gif, na szczęście udało się zasilić konwerter z portu USB w Tv, więc przy okazji zyskałem automatyczne włączanie i wyłączanie (razem z TV) konwertera.

dzięki

no to super ..!!!

Napisz jeszcze jak sobie radzi jeśli chodzi o dźwięk w porównaniu do optyka i jak z dźwiękiem kanałów HD bo ponć w TV trzeba przestawić na PCM a nie może być DD.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować