Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie. Jakiś czas temu kupiłem sobie zestaw głośników do komputera - Logitech Z906. Nie wymagam od nich zbyt wiele, jeżeli chodzi o jakość odsłuchu, ale zauważyłem, że przy zwiększonej głośności gdy muzyka już nie gra słychać szumy. Po krótkiej analizie (odpięciu przedłużki jack'a) okazało się, że najprawdopodobniej winny jest kabel. Szumy oczywiście nie znikły ale zmniejszyły się. Myślę, że wina raczej nie leży po stronie komputera (HP EliteBook), bo tam zwykle montowali dość fajne karty dźwiękowe. Teraz napiszę o co mi chodzi:

Chciałbym podłączyć moje nowe głośniki do komputera za pomocą kabla optycznego. Jak to najlepiej rozwiązać? Trochę się na tym znam, ale w tym przypadku się już trochę pogubiłem. Wpadłem na pomysł, żeby kupić kartę Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro. Tylko teraz pytanie czy ona jest na pewno potrzebna? Czy nie wystarczy jakaś zwykła karta z wyjściem optycznym bo resztę robią głośniki? Proszę o jakieś wytłumaczenie jak to działa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...