Skocz do zawartości

Gramofon Dual HS38-1214


Halsh

Recommended Posts

Witam,

szukam gramofonu na prezent. Zainteresowałem się tym konkretnym modelem, gdyż posiada on wbudowany wzmacniacz, co jest dużą zaletą. Jednak mam nieco wątpliwości.

1) Czy model ten jest wart zainteresowania?
2) Czy cena 280zł za ten model w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym to dobra cena?
3) W jaki sposób można podłączyć ten gramofon do kolumn/głośników?
4) Moc wyjściowa wzmacniacza to ok. 8 watt na kanał. Na moje laickie oko to bardzo mało. Jak ta sprawa wygląda w rzeczywistości?

Z niecierpliwością oczekuję odpowiedzi,
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
A dla kogo ten prezent ? Pytam, bo wybór dość oryginalny.
Odnośnie Twoich pytań :
- model jest watry zainteresowania, dobra marka i ciekawe rozwiązanie. Ale myślę, że też w zależności dla kogo ma być prezentem
- większość dobrych, starych gramofonów zaczyna się w przedziale od ok. 200 zł wzwyż
- gramofon posiada z wyjścia głośnikowe na tylnej ścianie
- moc niewielka, z odpowiednimi kolumnienkami będzie grał przyjemnie (to pytanie, też podsuwa myśl, dla kogo ma to być prezent)

Może ktoś jeszcze coś dorzuci.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon ma być prezentem- niespodzianką dla dziewczyny. Zarówno ja, jak i ona jesteśmy zieloni w temacie w gramofonów. Chciałbym sprawić jej akurat taki prezent, ponieważ muzyka to jej pasja i z pewnością się z niego ucieszy. Również stylowo idealnie trafia w jej gust, jednak to jedynie szczęśliwy zbieg okoliczności.

Posiada ona 2 mniejsze kolumny. Nie znam ich specyfikacji, jednak postaram się, na dniach, dowiedzieć o nich jak najwięcej.

Wyjścia głośnikowe to wyjścia DIN, mam rację? Wnioskuję więc, iż potrzebne będą stosowne przejściówki, aby podłączyć do kolumn, tak?

Wybaczcie mój laicyzm w tych kwestiach, lecz moja wiedza w tym zakresie jest naprawdę nikła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Halsh, posłuchaj. Jeśli to prezent dla Twojej Dziewczyny, to muszę przyznać, że prezent oryginalny i dobrze trafiony. Myślę, że będzie zadowolona. Szczególnie jeśli jest miłośniczką muzyki i lubi coś ze smakiem klasyki analogu. To właśnie taki prezent dla romantyczki.
Sprzedający zamieścił nawet film. Można zobaczyć jak działa, to też atut. Troszkę rozwiewa wątpliwości, o niemiłych niespodziankach, po podłączeniu w domu. Wizualnie też jest bez zarzutu, a ma sporo lat za sobą icon_smile.gif.
Jeśli są jakieś dostępne kolumny w domu u Twojej Dziewczyny, to napisz coś więcej o nich. Coś pomyślimy, wtyczkami się nie przejmuj, zawsze można przerobić. Potrzebna ci taka :

http://allegro.pl/wtyk-glosnikowy-prosty-p...2685839519.html

Jeśli nie masz lutownicy, to można zastosować taką :

http://allegro.pl/wtyczka-audio-zenska-mes...2685881154.html

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...