zieluwid

Moderator
 • Zawartość

  4674
 • Dołączył

 • Ostatnio

O zieluwid

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Ostatnio na profilu byli

47979 wyświetleń profilu
 1. Pewnie piszesz o tej z Zamościa, napisz do gościa i spróbuj negocjować cenę. A jeżeli się nie uda, to brałbym Pioneera. Jeżeli chodzi o inne marki, to miałem też z tego okresu amplituner Kenwooda. Nie pamiętam dokładnie modelu, ale grał bardzo przyjemnie. Z pewnością na poziomie porównywalnym do dwóch wcześniej wspomnianych.
 2. Po Prostu go reklamuj, wygląda to jak wada fabryczna. Może kabel w środku dotyka do membrany, albo jakaś inna przyczyna powoduje takie zachowanie suba, ale to nie jest Twój problem i obowiązek, żebyś tam grzebał. Kupiłeś nowy i jest niesprawny, ja bym reklamował, niech naprawiają albo wymienią na nowy.
 3. No dobra, to rozumiem, że nie ma ciśnienia na to, abyś cały sprzęt masz miał na weekend w domu, bo coś takiego wspominałeś wcześniej o ile pamiętam. Dlatego pisałem, że pośpiech nie jest dobrym doradcą przy wyborze sprzętu, szczególnie sprzętu z drugiej ręki, gdzie każdego dnia może się pojawić coś ciekawego. Zarówno jeżeli chodzi o kolumny, czy wzmacniacz.
 4. Jeżeli się tego obawiasz, nie widzę przeszkód aby skupić się na podłogowych, nie ma sprawy.
 5. Fakt, nieco inna budowa skrzyni, ale bardzo podobne
 6. Oczywiście, że możesz spożytkować te pieniądze w taki sposób. Ja na Twoim miejscu i tak zmieniłbym wzmacniacz na lepszy, a później dokupił Daca.
 7. Świetne monitory, słuchałem ich u Teścia mojego kolegi, grały z Nadem (nie pamiętam modelu). Stały w gabinecie, ustawione na standach i dociążone jeszcze kilkoma płytkami ceramicznymi na górze. Pomieszczenie i akustyka zdawała się być poprawna (dużo półek, książek ...), nie wiem, może to te płytki na kolumnach, ale dla mnie tam brakowało dołu. Słuchając muzyki instrumentalnej było ok, ale w kawałkach że tak powiem dostępu ogólnego, dało się odczuć, że nie są to kolumny do takiej muzyki.
 8. Nie wiem co ma do trzeszczącego suba rysunek pokoju, ale ok. Czy kupiłeś zestaw nowy, czy z drugiej ręki ?
 9. Nie jestem znawcą Choć znajdziesz tutaj z pewnością kilka takich osób. Jestem miłośnikiem audio od lat i dlatego teraz rozmawiamy. Ale rzuć okiem na te kolumny : http://allegro.pl/infinity-reference-40-i6846483146.html [ INFINITY REFERENCE 40 ] Choć wolałbym serię RS, np : http://allegro.pl/infinity-rs5000-i6810328468.html [ INFINITY RS5000 ] Tylko tutaj trzeba by było negocjować cenę.
 10. Dobra, skoro tak, to szczerze uważam, że mógłbyś zwrócić uwagę na mocniejsze monitory. Ale przemyśl sprawę i daj znać, a ja wtedy postaram si poszukać czegoś dla Ciebie. Musisz wiedzieć, że w cenie podłogówek za +/- 1000 zł kupisz najprawdopodobniej lepsze monitory (patrz choćby ze względów ekonomicznych). Tyle, że kupując monitory trzeba dokupić podstawki pod nie, no chyba, że masz możliwość postawić je na regale, komodzie biurku ... Ale to nie jest argument przemawiający na NIE za kupnem monitorów.
 11. Mam podłogowe i mam monitory. Coraz bardziej odchodzę od słuchania podłogówek. Chyba że chcesz odciąć ciszę kompletnie i słuchać bardzo głośno, to wtedy podłogowe załatwią sprawę. Ja też słucham rapu, tylko nie wiem jak Ty chcesz korzystać z muzyki. Czego słuchasz, jak słuchasz, ma to stanowić towarzystwo do przebywania w pokoju, kameralnie ? A może szukasz sprzętu na głośniejsze granie, który będzie grał potężnie z mocnymi niskimi ? Napisz coś więcej, bo mam wrażenie że dyskusja opada i nie wiem tak na prawdę czego szukasz i co Ci doradzić.
 12. Nie spiesz się, ja cały czas przeglądam kątem oferty, jak coś godnego uwagi się trafi to dam Ci znać. Zastanawiałem się jeszcze nad monitorami, kompletnie nie bierzesz teko pod uwagę ?
 13. Spoko, sprawdź czy tv się tam zmieści i czy będzie Ci wygodnie tam oglądać. W sumie to jak będziesz miał sprzęt w domu, to będziesz mógł eksperymentować z ustawieniem, a nawet powinieneś. Tutaj masz Tannoye o których pisałem wcześniej, zaproponowałbym za nie 900 zł i chyba możesz odebrać w Łodzi : http://allegro.pl/kolumny-tannoy-r2-revolution-i6841587921.html#thumb/6 [ TANNOY REVOLUTION R2 ]
 14. Lepiej byłoby jakbyś postawił kolumny na krótszej ścianie pokoju, bo z rysunku wnioskuję że będzie dla nich bardzo mało miejsca w tym kąciku. Ale rozumiem jak to jest, bo sam nie nie zawsze mam możliwości ustawienia sprzętu tak jak bym chciał. Jakoś damy radę Infinity na miarę marketów ??? Nie wiem kto to powiedział, ale jak go spotkasz, to proszę podaj mu coś na zbicie gorączki.
 15. Cześć Poleniłbym Ci Dali 350, ale nie ma obecnie ofert z tymi kolumnami, może coś się pojawi z czasem. Szkoda że chcesz kupić sprzęt tak szybko, bo pośpiech i wybór sprzętu nie idą w parze. Inne jakie mogę polecić na szybko to Infinity, Tannoy, Mission. Z Infinity fajne są Kappa, do 20 m2 nawet 6.2, tylko raczej budżet na nie nie pozwoli, ale powinno się udać z serią Alpha. Tannoy, najlepiej z serii Revolution i będzie też bardzo dobrze, a jeżeli chodzi o ostatnie to Mission M33 i. Wybierzmy kolumny, potem poszukamy wzmacniacza.