Skocz do zawartości

Najgorsze płyty CD i koncerty DVD


gatto

Recommended Posts

Mnie się zdażyło nie jeden raz kupić płytę (bez wstępnego przesłuchania) z dźwiękiem tak złym, że czuje się zobowiązany ostrzec innych przed kupnem takiej dźwiękowej chałtury. Proponuję podając przykłady fatalnych nagrań krótko uzasadniać swoją ocenę.

Oto pierwszy przykład

Koncert DVD
Wydawca: Cascade GmbH
rok wydania: 2003,
nagranie z 1989 r.
tytuł: di Lasso, Ockeghem
wykonawca: The Hilliard Ensemble (skusi każdego)

Niestety dźwięk został zarejestrowany z zastosowaniem automatycznej regulacji poźiomu głośności jak na tanich kamerach video. W pauzach słychać potworny szum, im głośniejsza muzyka, tym szum mniejszy. Głośność absolutnie wyrównana, nie słychać żadnych zmian. 1989 r. to nie tak dawno żeby wybaczyć zmasakrowanie dźwięku. Tym bardziej szkoda, że śpiewa najlepszy zespół w tym gatunku muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie w sklepach typu MM (ale nie tylko) można znaleźć sporo DVDków, które kuszą bardzo niską ceną i ciekawym repertuarem. Ja również naciąłem się kilkukrotnie już na podobne zjawisko.
Ostatni incydent miał miejsce jakoś przed świętami BN:

R.E.M. - The One I Love; Wydawca: Veo Star Entertainment GMBH
Jest to koncertówka ze wstawkami w postaci kilku teledysków. Jakość całości jest po prostu żenująca. Lepsze koncerty widziałem na YouTube. Obraz poddany silnej kompresji, w niektórych miejscach przy 'pauzie' ciężko poznać co jest na ekranie icon_wink.gif Dźwięk... płaski, ale nie najgorszy, brak mu głębi...
Także przestrzegam, bo jak już pisałem: cena i okładka kusi icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...