Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kosciak

[7000zł] Kupno nowego kina domowego

Recommended Posts

Dzień dobry,

na wstępię chcę wszystkich serdecznie przywitać.

Postanowiłem napisać nowy temat, gdyż w niedługim czasie planuję zakup kina domowego. Nie oznacza to, że chcę kupić gotowy zestaw - wręcz przeciwnie, wolę go złożyć z oddzielnych elementów. Na początku krótko określę do czego będzie wykorzystywany, w jakim pokoju, a następnie nad czym się zastanawiałem. Myślę, że warto dodać, że jestem całkowicie zielony, jeżeli chodzi o wybór sprzętu grającego. icon_wink.gif

Zestaw w 70% będzie wykorzystywany do muzyki, a tylko w 30% do filmów - jednak, rzecz jasna, chciałbym czerpać przyjemność z efektów, jakie oferuje kino i poczuć dynamikę akcji. Jednak przedkładam przyjemność płynącą ze słuchania muzyki nad rozrywkę multimedialną.

Co do pokoju - zamieszczam link do naprędce i odręcznie narysowanego planu, który jednak wiernie oddaje proporcje. Oto krótki opis: wymiary pokoju są naniesione na kartkę. Telewizor musi być umieszczony na wysięgniku (stąd te strzałki na planie), który umożliwi swobodne oglądanie osobom na przeciwległej ścianie. Dwa zakreskowane twory to kanapy, których forma może się zmienić (dwójka, trójka...) - tam mają docelowo stanąć (chociaż sprawa nie jest jeszcze przesądzona, jeżeli zasugerujecie coś innego to chętnie to rozważę).

Przechodząc do samego sprzętu, rozważałem zakup takiej konfiguracji:
TV Sony ex650 przekątna, to kwestia wyboru, ~40cali <?>
Amplituner Sony STR DN1030
BlueRay - Nie pamiętam...
Głośniki pozostają kwestią otwartą, jednak rozważałęm firmę JAMO

Dodam, że bardzo zainteresowała mnie opcja łączenia bezprzewodowego kilku akcesoriów. Planuję kupić dysk sieciowy, na którym przechowywałbym muzykę. Przydatne wydaję się też lączenie z laptopem. Równolegle zmienię telefon na Sony Xperia Z (lub niższy model, zależy od oferty jaką zaproponuje mi operator), co dodatkowo przeważa na korzyść Sonego (kompatybilność i wspópraca akcesoriów) -> stąd skupienie się na sprzęcie firmy Sony.

Byłbym wdzięczny za Waszą opinię na temat nowych możliwości, jakie oferuje amplituner z funkcją wi-fi. Może łapię się na nowe trendy, które wcale nie są aż tak przydatne i sztucznie kreują korzyści, które dal przeciętnego użytkownika - czyli mnie - nie będą miały aż takiego znaczenia. Wtedy wolałbym wydać mniej na sprzęt, ale cieszyć się tą samą jakością dźwięku lub wydać tyle samo, ale na sprzęt dużo lepszej jakości.

Byłbym wdzięczny za pomoc. Oczywiście jeżeli potrzeba więcej szczegółów, to chętnie odpowiem. Chciałem mniej więcej nakreślić to, o co mi chodzi icon_wink.gif

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam![EDIT]: budżet nie jest specjalnie sztywny, ale myślę, że dla mnie - osoby, która nie miała wcześniej dobrego sprzętu z prawdziwego zdarzenia - wystarczy.

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×