Skocz do zawartości

Jaki polecacie suboofer do stereo 2x120W?


B11

Recommended Posts

Polecam REL T5 do tego metrażu. Musisz tylko wygospodarować miejsce w rogu pokoju bo sub ten gra pomieszczeniem - wykorzystuje prawa akustyki icon_smile.gif Wtedy dopiero poczujesz co to są uderzenia perkusji. Swoją drogą dziwie sie że maestro nie mają niskich tonów w 14 metrach. Może masz złe przyzwyczajenia do ich ilości (nadmiaru) ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie tony nie będą przytłumione, tylko najpewniej skompresowane. Może się to objawić tzw.bumieniem. Ja wychodzę z założenia,że lepiej mieć trochę za mało niskich tonów niż trochę za dużo. Ten drugi przypadek jest znacznie bardziej uciążliwy.
Oczywiście jeśli masz możliwość wypożyczenia subwoofera i spróbowania jak gra w Twoim pokoju, zrób to. Może akurat?
Jeśli brak Ci niskich tonów, to winny może być również pokój, jego proporcje.
Ja w poprzednim właśnie o podobnym metrażu długo i bez powodzenia walczyłem by uzyskać mocne niskie tony.
Próbowałeś "jeździć" kolumnami po pokoju? Nieraz złe ich ustawienie może powodować zanikanie niskich tonów. Wystarczy czasem ustawić kolumny w innym miejscu. Nieraz trzeba koło innej ściany.
Co do kolumn, dużo zależy od Twojego gustu brzmieniowego. Jeśli ma być jaśniej,ostrzej, to Quantum są niezłe. Choć ja wolałbym Quadral'e z serii Phonologue. A jeśli ma być łagodniej na górze, bardziej muzykalnie, to starsze Dali albo Mission.
Oczywiście "strzelam", bo nie wiem również ile mógłbyś przeznaczyć na kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor zawsze ustawiam na bas więc jestem miłośnikiem nadmiaru basu. Te QUADRAL PHONOLOGUE AMUN Mk.II mam wrażenie że prawdopodobnie zaspokoiły by moje potrzeby basu wnioskując po tym, że głośnik niskotonowy ma 26cm a nie jak teraz w maestrach 15cm. Quadral schodzi do 27hz. Maestro teoretcznie do 30Hz ale prawdopodobnie nawet do 35Hz nie schodzą. Pytanie teraz czy strsze kolumny typu QUADRAL PHONOLOGUE zagrają lepiej niż dwumiesięczne tonsile s?

A cena Quadral Phonologue przyzwoicie niska.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem Rozwiązany . Większość formatów audio mam w mp3 i do tego otwarzane są z kompa i tak naprawde, w tym tkwił cały problem. Trzeba pare rzeczy zmienic, przedewszystkim wyrzucić foobara i winampa i zinstalowć Aimp3 + Wasapi lub Asio4all. Potem w Aimp narzędzia-otwarzanie-urządzenia i wybrać odpowiednie z którego najepiej nam odpowiada dzwięk -korektor karty, lub zainstalowany program Asio4all, Wasapi, które to omijają chol...ego windowsa. Warto też luknąc w efekty dzwiękowe w menadzer efektów DSP. Amplituner mam ustawiony -30db a aimp3 na 30% gośności i dynamiki oraz basu, srednich i wysokich jest pod dostatkiem. Bas można teraz wysterowć tak, że łeb urywa.
Teraz zamiast kolumn i suba to lepiej zinwestowć w karte dzwiękową z wyjsciem optycznym i porządny odtwarzacz CD bo mam HK BTD30.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...