Skocz do zawartości

Angel

Uczestnik
 • Zawartość

  10 329
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kielce

Ostatnio na profilu byli

29 350 wyświetleń profilu
 1. Myślę, że usłyszysz. Jeśli złocony bezpiecznik potrafi wprowadzić zmiany, to co dopiero złocone gniazdo i do tego wykonane z większą precyzją niż zwykłe. To oznacza lepszy styk, mniejszą oporność i pewnie kilka innych rzeczy. W konsekwencji powinno to wpłynąć na efekt końcowy. Jakby nie było ja jestem zwolennikiem teorii małych kroków. Jeśli nawet przy pojedynczej zmianie nie zawsze słychać różnice/poprawę jakości dźwięku, już kilka słychać na pewno. I powinien to usłyszeć nawet ktoś z niezbyt wyrobionym słuchem.
 2. Co do M&B Aurora 2 i Diamond, to możliwe, że coś napiszę. @Miles zna szkic. Na razie jako opinia na forum się nie nadaje. Zawsze mam w takich momentach obiekcje, że mogę skrzywdzić jakieś urządzenie. Dlatego zawsze zastrzegam, że to tylko moja bardzo subiektywna opinia. Zobaczymy. @audiowit, Oyaide też używam ze źródłem. Bo według mnie też lepiej się sprawuje z odtwarzaczem niż ze wzmacniaczem.
 3. @Audio Autonomy, pamiętaj o kolejności zgłoszeń do testów . System mam nieduży, ale za to świetnie osłuchany. Tu każda najmniejsza zmiana jest bardzo czytelna. Ostatnio słucham przewodów M&B Aurora 2 i Diamond. Dzięki uprzejmości @Milesa właśnie. W tzw. międzyczasie trafiły się do porównań ic Ortofon AIC-X7 z serii Premium (cena ok. 5 kzł). Może opisze moje wrażenia z osłuchów w stosownym wątku. Ale nie obiecuję. Co do przewodów zasilających, to ja osobiście polecam Oyaide Tunami GPXe (1,8 m.). Jeśli chcesz, mogę pożyczyć na niezbyt długi czas do odsłuchu.
 4. Trudno ocenić. Ja nie znam marki. Opis też bardzo ascetyczny, nic nie mówi. Może ktoś zna te przewody i się wypowie?
 5. Akustyka, to bardzo ważny element systemu stereo. A jakże niedoceniany. To prawie połowa sukcesu jeśli chce się osiągnąć dobry dźwięk. Poczytaj uważnie co piszą w mini poradnikach z linków, które wkleiłem poniżej. ustaw odpowiednio kolumny. Kup jakiś dywanik. daj jakieś półki, czy obrazy na płótnie na ściany. Zobaczysz o ile jeszcze poprawi Ci się odbiór muzyki. A echo oczywiście się zmniejszy. http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php Czy taki odtwarzacz CD jak piszesz, będzie dobry, nie wiem. Nie znam twoich upodobań brzmieniowych, czyli jaki dźwięk lubisz. Można pewnie znaleźć lepszy odtwarzacz. A przewody zastosuj choć jakieś przyzwoite. Co najmniej z miedzi beztlenowej (OFC) o czystości najlepiej 5N albo 6N. Je także podobnie jak CDk dobrałbym do gustu brzmieniowego. Napisz czego Ci brakuje w obecnym dźwięku a czego jest za dużo. Pojedyncze, czy podwójne okablowanie, to zawsze był dylemat. W tej klasie sprzętu nie wydawałbym pieniędzy na podwójne. Lepiej kupić parę przewodów a lepszych. Nie za krótkie, by była możliwość manewru, lepszego ustawienia. Nie za długie, by się niepotrzebnie nie plątały i by nie tracić pieniędzy. Przewody w kolumnach przeciągnij od terminala wysokotonowego do terminala niskotonowego (od HF do LF i czarny z czarnym z czerwony z czerwonym - tak dla jasności). Chodzi o odizolowaną końcówkę przewodu. A zworki (blaszki) pomiędzy zaciskami głośnikowymi wówczas zdejmij.
 6. Propozycje od Sasa do Lasa. Ważne by było, abyś podał swoje upodobania brzmieniowe, czyli jakiego typu dźwięk preferujesz. Bo na przykład kolumny pokazałeś od jasno, dość ostro i chłodno grających aż do takich ciemniej, łagodnie i ciepło podających dźwięk. Zazwyczaj lepiej jest najpierw wybrać kolumny a później do nich dopiero dobierać wzmacniacz. Tak łatwiej. Kolumny bardziej wpływają na jakość i barwę dźwięku.
 7. Cześć. Czyli kolejny kolega nie czyta innych wątków. Piszesz pierwszy post w którym nie wiadomo prawie nic, co mogłoby nam powiedzieć jak Ci pomóc. Przeczytaj przykładowe pierwsze posty koleżanki i kolegów. Zobacz jak szczegółowo wszystko opisali, co napisali, o co pytają. http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html Najważniejsze jest pomieszczenie, jego wielkość, akustyka, możliwość ustawienia kolumn, umeblowanie itp. http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php Nie wiemy też jakiej muzyki słuchasz, jaki rodzaj dźwięku lubisz, co będzie źródłem dźwięku w Twoim zestawie, czy masz jakieś przewody (interkonekty i głośnikowe) do połączenia zestawu? Poczytaj wszystko uważnie i później napisz prawidłowo, czyli ze wszystkimi ważnymi danymi (im więcej, tym lepiej), swój pierwszy post. Uwierz, to dla Twojego dobra, by można Ci było rzetelnie pomóc. I na koniec. Chcesz kupić kolumny (kolumny głośnikowe, zespoły głośnikowe, zestawy głośnikowe). Same głośniki (czyli przetworniki elektroakustyczne), to są części tych kolumn jak obudowa, zwrotnica, terminale głośnikowe.
 8. Cześć. Pierwsza sprawa i najważniejsza to akustyka i ustawienie kolumn w pomieszczeniu. A kolumn właśnie nie ustawia się w rogach pomieszczenia, bo podbarwiasz dźwięk, psujesz scenę stereo a niskie tony są na ogół karykaturalnie wzmocnione. Dźwięk może być zupełnie nieciekawy a niskie tony mogą powodować dudnienie. Poczytaj o podstawach w miniporadnikach z linków poniżej. http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php Dobrze byłoby gdybyś podał jaki dźwięk lubisz. Jasny, ostry, twardy, chłodny, suchy, konturowy czy przeciwnie ciemny, łagodny, miękki, ciepły, soczysty, dobrze wypełniony w średnicy? Nie napiszę więc na razie co myślę o wzmacniaczu. Ale kolumny tak, czy inaczej mogłyby być bardziej finezyjne i raczej mniejsze. Do 18 m² można swobodnie słuchać nawet na większych monitorach (ja do niedawna słuchałem w 21 m²). A jeśli jeszcze miałyby grać (naprawdę lepiej by nie) w pobliżu rogów pomieszczenia, to tym bardziej radzę kupić mniejsze kolumny. Twój wzmacniacz może mógłby zostać na jakiś czas. Ale przyjmuje on tylko kolumny 8 omowe. Czyli 4 i 6 omowych nie. To spore ograniczenie w wyborze kolumn. Co do przewodów, to wybiera się je na końcu, by pasowały do zestawu albo lekko skorygowały, w miarę potrzeb, jego brzmienie. Na razie korzystaj z tych, które masz. No chyba, że nie są z miedzi beztlenowej, tylko jakieś marnej jakości materiału. Jeśli odtwarzacz zostawiasz sobie na przyszły rok, to z czego tymczasem będziesz grał?
 9. Amplituner do kina domowego ma być warty grzechu w stereo? Raczej jest grzechem w stereo. A kolumny mogą dobrze zagrać jak je napędzi odpowiedni wzmacniacz. Czyli pewnie nie taki amplituner.
 10. Jeśli Lynx przypadły Ci do gustu, to Delphinus powinny tym bardziej. W dodatku mają właśnie bardzo mocne niskie tony. wyjątkowe jak na konstrukcje podstawkowe. Nie wiem jak daleko od ścian stały Lynx'y w salonie? Podobnie jak u Ciebie? Bo jeśli bliżej, to u Ciebie niskie tony mogą być jeszcze słabsze. Choć pewności wiadomo, nie ma. Bo każde pomieszczenie jest trochę inne i inaczej wpływa na niskie tony.
 11. Ile przewodu potrzeba, to po prostu zrób taką symulację. Weź kawałek sznurka i poprowadź go od gniazd głośnikowych wzmacniacza (wiesz gdzie będzie stał) w dół do podłogi, następnie po podłodze do miejsca gdzie będą stały kolumny a później w górę do gniazd głośnikowych. Może się okazać, że starczy Ci mniej niż 6 metrów. Po co płacić za niepotrzebny przewód głośnikowy? Druga rzecz, to radziłbym Ci zdecydowanie używany. Możesz kupić coś sporo lepszej jakości. Już z wtykami (mogę Ci pomóc coś znaleźć, ale musisz wiedzieć dokładnie jaka będzie minimalna długość na kanał). A to... . Trzecia rzecz. Jeśli nie musisz mieć wtyków głośnikowych, to ich nie montuj. One w zależności od jakości i sposobu mocowania zawsze mniej lub bardziej degradują sygnał. Lepiej zakręć w terminalach gołe końcówki. Co pół roku tylko odetniesz stare a odizolujesz nowy kawałek. Albo przetrzesz końcówki bardzo drobnym papierem ściernym, by metal zabłyszczał. DAC na początek może być FiiO. Chyba, że znajdziesz w podobnej cenie lepszy, używany. Z czasem poszukasz czegoś lepszej jakości. przewody do oraz z DACa też powinny być dobrej jakości. Co najmniej z miedzi beztlenowej (OFC), najlepiej o wysokim stopniu czystości (5N, 6N). I złoconymi końcówkami (tu niestety są niezbędne do podłączenia). EDYCJA: Nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Kolumny będą stały po 2 metry od elektroniki, czyli ich rozstaw będzie ponad 4 metry? Musiałbyś siedzieć też co najmniej w takiej odległości od kolumn. Zresztą nawet w dużych pomieszczeniach nie zaleca się rozstawiania kolumn szerzej niż 3 metry.
 12. Obawiam się, że będziesz musiał pobawić się w DIY albo kupić jakąś niezbyt wyrafinowaną pewnie przejściówkę. Ewentualnie wertuj Allegro, czy znajdziesz taki kabel. Możesz podrzucić tu linki, to popatrzymy, może uda się wybrać coś dobrego. @S4Home, przewody są dobre, ale chyba nie ma w ofercie Melodiki takiego XLR - 2xRCA?
 13. Wiesz, zawsze znajdą się ludzie, którym się jakieś urządzenie nie spodoba. Zwróć uwagę, że osądy te wynikają często że "zblazowania" lepszym sprzętem. Można kupić lepiej zbudowane CDki. Ale niekoniecznie zagrają lepiej. A jak zagrają lepiej, to i więcej będą kosztować. Nie chcesz Marantza, to będziemy szukać okazji w dobrej cenie. A może budżet Ci się zwiększył?
 14. Fine Arts CD 11, to jest następca modelu CD 1. Ale to raczej odtwarzacz bardzo podobnej klasy. Mam obydwa w domu, ale muszę przyznać, że nie porównywałem ich dźwięku bezpośrednio. Jednak odtwarzacze Marantza, o których wcześniej wspominaliśmy i Fine Arts CD 905 czy choć CD 3 są zdecydowanie lepszymi odtwarzaczami. Na temat tych mini, może wypowie się ktoś, kto używał. Co można powiedzieć o odtwarzaczu Nakamichi ma podstawie takich danych? Wszystko zależy od aplikacji. Można mieć na pokładzie świetne komponenty i dość przeciętny dźwięk. A czasem z przeciętnej klasy podzespołów udaje się złożyć świetnie grające urządzenie. Może jednak jakiś elektronik, czy ktoś pasjonujący się tym odpowie. Ja jestem tylko słuchaczem, melomanem, audiolubem.
 15. Angel

  Wybór standów

  Standów SF Iron raczej nie kupisz. Chyba, że na rynku wtórnym. Kosztowały wówczas pewnie koło 2 kzł. A teraz? Nie mam pojęcia.
×
×
 • Utwórz nowe...