Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
j.jarecki

Wkladka do gramofonu

Witam szanownych forumowiczow. Prosze o pomoc w wyborze wkladki do gramofonu sansui sr-525. obecna wkladka to at91 wiec wybitna nie jest. kupilem gramofon niedawno jego stan jest idealny wszystko dziala perfect. Testowalem go przez kilka tygodni i odnioslem wrazenie, ze to na pewno nie jest szczyt jego i moich mozliwosci. Gramiak pracuje z preampem ca azur 651 i amplitunerem ca 540. kolumny jamo maja juz z 20 lat i brzmia niezle.W sklepie polecali mi wkladke At120 z racji latwosci kalibracji bo obecna tez tej firmy. Ramie posiada mozliwosc regulacji na wysokosc, wiec chyba z doborem wkladki nie powinno byc problem. Co do napedu jest on bezposredni i jest to tez calkowity manual. Czytalem wiele postow ale mam juz metlik w glowie, moze cos poradzicie, z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich zafascynowanych analogiem.

Ja nieco wiem, ale o tych tańszych, do 200zl. Zajrzyj na winyl.net , tam są fachowcy od gramofonów icon_wink.gif

dzieki chociaz za ta podpowiedz, swoja droga myslalem o wkladce grado prestige gold, ale nie wiem czy bedzie dobrze wspolpracowac z gramiakiem, chodzi mi tez po glowie goldring 2400

Cytat

dzieki chociaz za ta podpowiedz, swoja droga myslalem o wkladce grado prestige gold, ale nie wiem czy bedzie dobrze wspolpracowac z gramiakiem, chodzi mi po glowie goldring 2400

sorki cos zle kliknalem

Grado i napęd bezpośredni... pogooglaj o tym konkretnym modelu. O ile marka chwalona jest za jakość dźwięku, to ma słabe ekranowanie i przy napędzie bezpośrednim mogą występować przydźwięku w miarę zbliżania się ramienia do środka płyty. Zaznaczam, że nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, ale takie informacje dość często przewijają się na temat Grado.

a co sadzicie o goldringu 2400? Rzeczywiscie doczytalem o grado i odpuszcze sobie te wkladke, moze kiedys jak zmienie gramofon.

Cytat

a co sadzicie o goldringu 2400 I ortofon 2m bronze? Rzeczywiscie doczytalem o grado i odpuszcze sobie te wkladke, moze kiedys jak zmienie gramofon.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0