Skocz do zawartości

Podłączenie amplitunera do karty dźwiękowej x-fi elite pro


Robb80

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Potrzebuję porady, wskazówek odnośnie możliwości podłączenia amplitunera do karty dźwiękowej.

W związku z tym, iż dopiero zaczynam przygodę z amplitunerami i od lat 'siedziałem' z głośniczkami Creative T7900 7.1. Do dziś, bo sub zaczął szwankować.

Posiadając także Sound Blaster X-Fi Elite Pro postanowiłem zainwestować w coś lepszego. Myślałem nad Edifier S550 5.1, ale poważnie pod uwagę biorę Harman Kardon HKTS 30BQ (ew. 35 z bezprzewodowym subem) plus amplituner. Mam możliwość zamknięcia się w kwocie 3600 zł.

Wstępnie wybór padł na: Onkyo TX-NR 616 lub Harman Kardon AVR 260.

Jak wspomniałem do amplitunera podłączony ma być komputer - karta dźwiękowa (konfiguracja 5.1/7.1).

W tej sytuacji mam pytanie dotyczące połączenia karty dźwiękowej do amplitunera analogowo (jack-RCA) według schematu Creative, co by zachować kilka możliwości, także m.in. EAX.

Przeglądałem instrukcję do TX-NR 616 i kwestia ta nie jest niestety jasna. Na tylnim panelu są analogowe złącza (audio in) L/R, jednakże określone: TV/CD, PC, GAME, STB/DVR, CBL/SAT, BD/DVD. Nie wiem, czy w tym przypadku połączenie w ten sposób jest możliwe.

W przypadku AVR 260 teoretycznie - wnioskując z instrukcji - taka możliwość jest - 8 x analog in.

Jak to połączyć, żeby wszystko poprawnie działało? Może ktoś z Was ma już ten etap za sobą...

I pytanie, które wiele razy zapewne padało, choć wciąż dla laika nie dokońca jest jasne. Jak wygląda mniej więcej rzeczywisty pobór prądu w w przypadku konfiguracji 5.1/7.1 i przy ww. modelach?

Dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...