Skocz do zawartości

Niskie przednie głośniki


szczytt

Recommended Posts

To mój pierwszy post na forum. Mam pewną zagwostkę i proszę o poradę.

Zrezygnowałem z telewizora i będę montował projektor. Ekran będzie zajmował całość dostępną szerokość ściany (z różnych względów nie mam możliwości jego zmniejszenia).

W związku z tym zostaje tylko 70cm wysokości na głośniki przednie - niestety większość zestawów 5.0/5.1 ma głośniki wysokości ponad 1m.

Czy możecie polecić głośniki do 70cm wysokości oraz wzmacniacz kina domowego (Yamaha/Onkyo/Denon lub podobne do powiedzmy ok 1tys. PLN) z którym będą ładnie grały.

Jeśli chodzi o głośniki to muszą być czarne lub białe (wymóg żony).
Jeśli chodzi o wzmacniacz to przydałoby się, żeby miał wejście video component (poza oczywiście HDMI) - do konsoli Wii (widziałem, że nowe Denony już nie mają, za to mają to nowe Yamahy).

Nie mam ciśnienia od początku na 5 głośników. Na początek wystarczą mi 2 - pozostałe mogę dokupić później.

Pokój ma ok. 25 m2 z tym że z tyłu otwiera się na dalszą przestrzeń. Mniej więcej coś takiego (widok z góry):

--ekran3m--
                       |
                       |3,5m
                       |
                       |
    kanapa      |-------------------



5,5 m od kanapy do tylnej ściany



-tu tylne glosniki------------------------------

Na całość chciałby wydać nie więcej niż powiedzmy 2 tys. PLN. Kolumny i wzmaczniacz mogą być nowe lub używane.

Zestaw będzie wykorzystywany w 60% do telewizji, w 30% do filmów i 10% do muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...