Skocz do zawartości

Pytanie Yamaha HTR-5930


muszu89

Recommended Posts

Teoretycznie wszystko w porządku. gdyby było odwrornie, czyli kolumny 4 omowe a wzmacniacz 8 omowy, to nie mógłbyś podłączyć.
Dlaczego teoretycznie? To nie moja sprawa, ale tak z ciekawości zapytam do czego to ma służyć (muzyka stereo czy kino domowe) i gdzie te kolumny będą podwieszone (dlaczego podwieszone)?
Ile sztuk tych kolumn chcesz kupić?
Bo chyba nie chcesz na tym słuchać muzyki w domu?
O muzyce tu raczej mowy nie będzie, tylko o wydawaniu dźwięków muzykopodobnych icon_wink.gif
No ale może będzie miało to inne zastosowanie, więc tak z ciekawości... .

Nic nie napisali o mocy jaką te kolumny są w stanie przyjąć, ale zakładam, że tu nie powinno być problemów. Przy niezbyt głośnym graniu.
Zresztą te 105W na kanał przy pełnym wysterowaniu 5 kanałów należy między bajki włożyć.
Z tego co wiem, to ma pobór mocy 240W. Sprostuj jeśli się mylę. Więc jakim cudem 5x105W?
Perpetum mobile icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm chce ich kupić 7 i do pokoju dziennego bo jak bym chciał kupić coś większego to nie mam gdzie tego postawić a tak to sobie powiesz na ścianie. Ogólnie teraz mam ten amplituner i podpiete dwa małe głośniki z firmy prism i do tego mam sabuffer aktywny z voice kraft 150W i jest fajnie ale nie zaspokoja mnie to icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby grało jak nalezy potrzebne będą dobre kolumny a nie pierdziawki Voice Kraft niewiele lepsze albo może i nie od tego co masz teraz, i ... no właśnie nie wiem, bo nie odpowiedziałeś.
To ma być do słuchania muzyki czy do kina domowego? Jeśli do kina, to amplituner jest ok. Ale jak ma być do muzyki, to czemu kupiłeś amplituner KD a nie wzmacniacz stereo?
Do stereo wystarczą 2 kolumny. Bez subwoofera. Więcej, to już bałagan w scenie muzycznej/stereofonii.
Do kina domowego będzie Ci potrzebnych pięć kolumn (2xgłówne/frontowe, 2xefektowe i 1xcentralny/dialogowy) plus subwoofer (lepszy jest na ogół aktywny).
A po co aż siedem głośników?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te STXy już lepsze, ale... odpowiedz jeszcze na kilka pytań i zastanów się co dla Ciebie ważniejsze .
Podaj wielkość pokoju w którym to zagra.
Ile możesz przeznaczyć na kolumny?
Czy kolumny mogą być używane (masz szansę znaleźć dużo lepsze niż nowe)?
Jeśli pokój niewielki, to oczywiście kolumny standowe (podstawkowe) jak najbardziej, ale zdajesz sobie sprawę, że nie postawisz ich na szafie czy nie upchniesz gdzieś w regale? Zmarnowałbyś ich potencjał.
Potrzebne będą standy (podstawki) pewnie za 200-300zł minimum. Tymczasem pewnie mogą stać gdzieś na biurku albo na taboretach przytwierdzone Blu Tack'iem (taka plastelina, dobrze trzyma a nie niszczy).
Jakiej muzyki słuchasz?
Jakie masz preferencje brzmieniowe (dźwięk jasny, ostry, czy ciepły, nasycony itp. - poczytaj o tym w innych wątkach albo zapytaj)?
Czemu kupiłeś amplituner KD do słuchania muzyki? Do tego on się niestety niezbyt nadaje. Zapłaciłeś za pięć kanałów a potrzebne Ci będą dwa i to lepszej jakości.
Jakie jest źródło dźwięku, z czego słuchasz?

Jeśli odpowiesz na wszystkie pytania, masz szansę dostać precyzyjną odpowiedź i uzyskać jak najlepszy dźwięk z tego co masz. Ewentualnie mógłbyś pomyśleć o sprzedaży amplitunera a kupieniu przyzwoitego wzmacniacza stereo (z drugiej ręki rzecz jasna). Wówczas mógłby to być początek prawdziwego zestawu stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...