Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zapiszs

HK AVR270 z LOGIC 7 i z upper front vs. Yamaha RX-V675 z DSP i z f.presence ?

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się między Harmana Kardona AVR270 a Yamahe RX-V675. Głośniki mam już ułożone tak że mam fronty + fronty high, stąd wybór między tymi dwoma modelami (AVR270 może mieć opcję front high upper, a RX-V675 opcję f.presence). Oba mają również radio internetowe na którym mi zależy i airplay.
Następną opcją na której mi zależy to przetwarzania z sygnału stereo do 5.1 (będę jej używał do filmów puszczanych z komputera mac mini). Który z systemów przetwarzania stereo do 5.1 będzie lepszy DSP Yamahy czy LOGIC 7 Harman Kardon?

W załączniku układ moich głośników, nad głową jest rzutnik.

DSC01446.jpg

Napisze tylko tyle.Harman bardzo wadliwy, yamaszki mialem dwie i zero problemow.Aktualnie tez mam yamahe icon_wink.gif

Pozdrawiam.

Cenowo Yamaha wychodzi lepiej o 272zł:

Harman Kardon AVR 270 2699zł
Yamahe RX-V675 2427zł

1.Który gra lepiej?
2.Czy są jakieś większe różnice w opcjach (pytam jako laik)?
3.Który się mniej będzie przegrzewał (mam na nie mało miejsca, w załączniku miejsce pod nie, istnieje opcja, montażu wiatraczka w dolnej częsci mebla + szuflada może być otwierana i mogę w niej zrobić ażurowe dno. W szufladzie siedzi sobie PS3)
4.Jak widać z załącznika w pierwszym poście główne głośniki mają 8ohm, a satelity 6ohm. Czy oba amplitunery poradzą sobie z tymi głośnikami?
5.Widzę że Yamaha ma w trybie DSP "7 ch stereo" czy Harman też ma taką funkcję?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Jak ja szukałem ampli, też brałem pod uwagę HK i Yamahę, powiedziano mi w salonie, że Yamaha gra ostrzej, niżej schodzi basami. Od lutego mam RX-V 673.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować