Skocz do zawartości

Panasonic SA-AK25 problem z magnetofonem


Recommended Posts

Witam!
Chciałbym aby ktoś pomógł mi z moim magnetofonem który znajduje się w wieży Panasonic SA-AK25, jak to Panasonic słynął ze skąplikowanych mechanizmów tak i przez ten właśnie mechanizm mam problem. A więc, po ciężkiej pracy udało mi się wyciągnąć magnetofon z wieży i założyłem nowe paski (tymczasowo gumki recepturki icon_biggrin.gif ) i wszystko poskręcałem tak jak było i włożyłem, podłączyłem i odkryłem że nic nie działa, wieża wydaje z siebie kilka stuków i tyle, nie odtwarza kaset, ani nie otwierają się kieszenie ponieważ blokują to 2 zębate kółeczka z jakimiś trybami i nie potrafię ich ustawić do ich pierwotnego stanu, czy potrafi ktoś powiedzieć mi jak powinno być to ustawione i czy wgl to jest przyczyną. Wstawiam pomocniczy obrazek jakby ktoś nie wiedział o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Coś mi się wydaje, że najlepiej byłoby oddać to do kogoś, kto zajmuje się naprawą sprzętu. Swoją drogą gumki recepturki raczej nie nadają się na zamienniki pasków napędowych, są zbyt elastyczne/rozciągliwe w porównaniu do oryginalnego paska. Oczywiście na test, jak w Twoim przypadku można założyć, ale jak widać problem tkwi gdzieś indziej.

A tak z innej beczki, to za niewielkie pieniądze, mógłbyś złożyć dużo, dużo lepszy używany zestaw stereo. Może warto sie zastanowić nad taką zamianą. Oczywiście, jeżeli zależy Ci na uzyskaniu lepszego brzmienia.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...