Skocz do zawartości

Yamaha A-720 vs AX-700 vs Sony 570ES do Tannoy M2


maniek221

Recommended Posts

Witajcie. Założyłem już jakiś czas temu podobny temat na innym forum, oraz tutaj już parę razy pytałem, ale pragnę jeszcze tutejszych ekspertów poprosić o radę. Mam nadzieję, że nie macie mnie tu dość jeszcze z tymi Tannoy.
Z kolumn jestem zadowolony.
Wymieniam wzmacniacz Yamaha A-520, głównie z racji tego, że to podstawowy model, mało zaawansowany i po testach z mocnym Harmanem wiem, że przy mocy 100W na kanał te kolumny zupełnie inaczej się zachowują i bas plumka już od niskich głośności. Poza tym jestem ciekaw efektów z lepszym wzmacniaczem.

Brzmienie A-520 ogólnie mi odpowiada, choć ma ona podobno złagodzone wysokie tony w porównaniu do A-500, co niekorzystnie wpływa na Tannoy. Moje ucho już się przyzwyczaiło.

Planowałem przesiadkę na A-720 lub AX-700. A-720 jest troszkę cieplejsza niż AX i chyba takie brzmienie jest lepsze. Poza tym A720 mniej różni się od 1020 w porównaniu do starcia AX700 vs AX900.

Na wzmacniacz chcę przeznaczyć 500 zł. Mogę wziąć Yamahę A720, AX700 lub - po poradach Sony F570ES, który powinien zagrać jaśniej niż Yamaha podobno, ale jednak to wzmacniacz na Sankenach i jest lekko ocieplony.
Ktoś słuchał tego Sony lub w/w Yamaszek i może coś doradzić do Tannoy?
Dźwięk nie musi być super ostry u góry, ale przestrzeń z Yamahy musi być zachowana.
A720 - od handlarza, ale z gwarancjami
AX700- prywatna sprzedaż
Sony 570ES - prywatna sprzedaż

W grę wchodza inne modele do 500 zł jeśli ktoś ma jakąś propozycję.

Pokój: 10-11 m2
Tannoy M2.
Muzyka: rock, jazz, pop, muzyka z radia, koncerty w Trójce
Źródło: komputer (rzadko)
Odtwarzacz CD Yamaha CDX 480
Tuner radiowy Yamaha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...