Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
bardzo prosze o pomoc w sprawie samodzielnego naglosnienia restauracji. Przegladalem juz rozne fora, ale chcialbym podzielic sie swoimi przemysleniami. Prosze o rade, rady, komentarz czy ide w dobrym kierunku.

Lokal ma pelnic funkcje gastropubu, czyli w ciagu dnia bedzie klimat bardziej restauracyjny, ale wyluzowany (glosnosc muzyki na poziomie umilajacym czas), a wieczorem pub'owy. Sala konsumpcyjna na parterze ma okolo 100m2, piwnica 50m2. Mam 2 kolumny JBL po 250W, ktore planuje dostawiac w przypadku wystepow live. Reszta glosnikow na stale w lokalu mysle, ze wystarczy gdy bedzie o mocy 40W-100W kazdy (w piwnicy 2, na parterze 3-4 , plus 1 w kuchni dla umilenia czasu).

Probuje zmiescic sie w kwocie do 3000zl. Mysle o glosnikach:
Tonsil Premium Sat (ewentualnie Maestro II 60 Sat)
lub
STX F-110n

do tego:
amplituner Onkyo 5.1
lub
Pioneer VSX-329-K

czy moze po prostu cos takiego ? http://technika100v.pl/943-system-naglosni...stauracji-.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Szczerze mówiąc to zajmujemy się na tym forum sprzętem domowym, nie wiem czy znajdziesz tutaj odpowiedź na swoje pytanie.
Może prędzej dostaniesz jakąś radę na Estrada i Studio, ale nie gwarantuję. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz firmy oferujące takie usługi, myślę że to byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie w tej sytuacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!
Można przedstawiać miłe i dobre rozwiązania, ale na pewno nie uniwersalne!.

Bo mała moc, i taka jakby na żywo instrumentami nie elektronicznymi nie za głośno grał jakiś zespól muzyczny, musi mieć wysoką jakość i dopiero wtedy mała moc czaruje swoją barwą dźwięku i niby mocą -właśnie mimo małej mocy, czyli tworzy to nie męczący i niepowtarzalny nastrój, dlatego nie można jest robić to jednym uniwersalnym sprzętem dużej mocy!

Właśnie od nie dawna podałem swoją domową i taką dobrą biznesową audio technikę małej mocy.
Zatem jest możliwość zrobienia w suficie instalacji małych głośników, aby pokryć nimi sufit na dwa kanały L lub R dwóch wzmacniaczy(P12W1R5) dla 8 sztuk kolumn po dwa głośniki w jednej skrzynce, lub jak doświadczenie wykaże pod sufitem zastosować na jeden kanał tylko jedną kolumnę na 8 sztuk głośników.

Do tego są to dwa moje tematy:
http://forum.audio.com.pl/Niespodzianka-z-...end-t41676.html
http://forum.audio.com.pl/Tania-i-solidna-...ocy-t41699.html

Małe głośniki sterowane dobrym wzmacniaczem są 'smyrfne' i ciekawie grają, bo tak naprawdę nie wiele różni się ich jakość, jeśli mają tak samo mocne magnesy, po prostu są szybsze i szerzej i inaczej promieniują niskie tony.
Trudność polega na tym, że trzeba się na tym znać, aby wzmacniacze dobrze zasilić i na zasilaniu każdego stopnia wszystko logicznie połączyć -bo niema i najogólniej wcześniej nie było tradycji i opisu precyzji zasilania, a jest to pracochłonne i całkowicie zmienia sposób montażu, nie mówiąc że i fabrycznie modyfikowane na zasilaniu rzeczy mają o wiele lepszą jakość.
Lipa gdzieś jest, tylko gdzie?
Nie chwaląc tego forum są na nim wystarczające informacje, aby samemu profesjonalnie podejść do prac audio, o innej jakości jak było i jest obecnie.

Odpowiednikiem wzmacniacza 'Leben CS-300F' na lampach elektronowych jest mój schemat wzmacniacza na liniowych tranzystorach mocy o małym wzmocnieniu prądowym: holton QFP12W1R5, jest na rezystancję obciążenia Ro=1.5R, bo tak naprawdę głośniki PY-1085F są rezystancji Rg=3R.
Wybrałem zamiast barwy dźwięku wersję z filtrem 'Kontur', bo od razu kształtuje barwę dźwięku do małego poziomu mocy.
Zatem stosując jeden kompletny stereo wzmacniacz na jeden kanał L lub R uzyskuje się większą efektywność mocy na samych kolumnach głośnikowych, bo 2x 8 sztuk głośników daje => jakby około P=90W, czyli jest to moc stereo wzmacniacza, ale tylko jednego kanału L lub R -czyli P=2x12W=24W.

Można zrobić jeden wzmacniacz dwa razy większej mocy i oczywiście dwa razy mniejszej rezystancji wyjściowej (co do poprzedniego), jedynie należałoby sprawdzić oryginalność potencjometrów filtru Kontur i takiego samego jak od odbiornika Kleopatra.
Takie wzmacniacze większej mocy i niskiej rezystancji wyjściowej mają duże prądy stopnia wyjściowego np. Io=4Ap lub Io=8Ap, dlatego potrzebują dosyć potężnych zasilaczy i ich straty mocy cieplnej są większe, jak innych wzmacniaczy(można dać zasilanie tr. mocy 2x 20V zamiast 2x 19.5V) i należy do spodniej aluminiowej płyty chłodzić każdy jeden tranzystor i też taki małej mocy, czyli są to raczej wzmacniacze nie domowe ale raczej specjalne.


Ciekawie się zapowiada, bo ostatnie moje konstrukcje są wyciągniętym na wierzch jedynie normalnym realnie sensem, czyli czymś jak któraś firma w RadioShack się nazywa, czyli REALISTIC.
Zatem czy firmy podejmą ten mój opóźniony i zarazem przyśpieszony mną proces audio techniki i za jakie pieniądze?
Normalnie czystko klasyczna audio technika -dla naturalności i barwy dźwięku nie jest to byle co -sam kompletnie z zasilaniem łącznie zrobiłem do tego informację, niby długo zeszło, bo aż do końca świata, ale już jest.

Popatrzcie ile trzeba zapłacić za jakość: 'Leben CS-300F' , a dwa razy większej mocy wzmacniacz i potencjalnie lepszej jakości -'holtonQFP24W075R' też kosztuje, ale o wiele więcej pracy, aby go precyzyjnie wykonać i licząc na polskie Hi Fi liniowe tranzystory (BC177/107, BC313/)211, BD255/254, pozostają jedynie tranzystory mocy i od nich tylko zależy jak są liniowe i czy są też symetrycznie i dokładnie dobrane, bo na to składa się cała subiektywna jakość i rozwalenie małą mocą wzmacniacza każdej kolumny głośnikowej, czyli prawdziwa moc niskich tonów i wierność całego dźwięku.

Ciekawostka, należy do was, bo jeśli firma 'Liben' wykonała ten wzmacniacz tylko na samych lampach i naturalnie ma trochę zniekształceń i zastosowane lampy są rzeczywiście trochę lepsze od polskich EL84, to znaczy że jego barwa dźwięku jest taka jak prawdziwego lampowca, a wprowadzenie do lampowca dodatkowych elementów, jak zwykłe tranzystory i nie polowe aby zmniejszyć zniekształcenia, to czasem niema sensu -chyba że dla kupna na papierze jest tylko przynęta.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...