Skocz do zawartości

Kupno gramofonu i dylemat.


Recommended Posts

Rozglądam się właśnie za pierwszym gramofonem (chciałbym się zmieścić w kwocie do 500zł).
Póki co moim faworytem jest Technics SL BD3/BD3D (nie wiem czy różnią się czymś szczególnym, oba to pełne automaty z regulacją pitch i strobo) aczkolwiek mogę rozważyć inne warianty, automat nie jest wcale koniecznością z półautomatem też mogę żyć, co do napędu jednak wolałbym pasek.

Przeglądając oferty sprzedaży zauważyłem warianty z wkładkami P30, P34 i chyba P24 (pomarańczowa). Czy warto sugerować się zainstalowaną wkładką i po zakupie wymienić tylko igłę na nową (zamiennik: np. do EPS 34) czy nie sugerować się nią w ogóle a wybrać tańszą ofertę i wymienić od razu całą?

W przypadku wymiany pewnie celował bym w Audio-Technica 92ECD bo chciałbym wziąć coś z eliptycznym szlifem (czy może jednak warto poczekać i dołożyć do Shure M92E?)

Pytanie dodatkowe - czy do danej wkadki np. P34 można dokupić igłę zarówno sferyczną jak i eliptyczną czy typ igły jest podyktowany typem wkładki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...