Skocz do zawartości

Polaris 120 vs Koda D 65 F


ncenter

Recommended Posts

Salon masz 20 czy 120 metrów? Jak daleko kolumny mogą stanąć od ścian tylnej i bocznej oraz od siebie nawzajem a Twoje miejsce jak daleko od tylnej ściany?

Jaki dźwięk lubisz? Chodzi o jego barwę, stopień twardości, jasności, ciepłoty, soczystości itp? Czy jakieś pasmo/podpasmo ma być podkreślone, czy równowaga raczej neutralna?

Amplituner ma zostać na dłużej, czy też planujesz wymienić?

Jakie masz źródło dźwięku?

Kabelki podstawowe? Dobre choć z miedzi beztlenowej, czy jakieś no name albo CCA (aluminium pokryte miedzią)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój w bloku, więc nieduży - ok. 15m. Dłuższa ściana ma coś ponad 5,2m i tam właśnie mają stać kolumny pomiędzy meblami (przy ścianie) - meble jakieś 2,5 metra będą miały. Miejsce słuchacza na przeciwko - czyli od głośników ok. 4m.

Szczerze powiedziawszy nie mam szczególnych preferencji. Nie przepadam za ciągnącymi się niskimi tonami, lubię dużo szczegółów.

Amplituner na razie zostanie, budżet mam nieduży (załóżmy max. 400 zł) więc chciałbym z tego wyciągnąć max. na kolumny a ewentualnie w przyszłości myśleć o zmianie amplitunera.

Co do kabli nie znam szczegółów, kupowałem je wiele, wiele lat temu na szybko w media markt. Kosztowały jakieś 10zł/m?

Budżet niestety jak wspomniałem niewielki bo max. 400zł z wysyłką, ale chciałbym za to kupić najlepsze co możliwe. Może oprócz tego co napisałem, warto zakupić coś innego? Mile widziane propozycje ogólne, lub coś z tego co obecnie jest na allegro? Niestety w kwestii kolumn nie jestem specjalistą.
Muszę zaznaczyć, że kwestie estetyczne też są istotne. Wiem, że powiecie, że wygląd nie gra, ale jednak do nowych, czarnych mebli nie kupię mahoniowych kolumn lub czarnych, poobdzieranych. Zatem szukam kolumn w czarnym kolorze, w dobrym/bardzo dobrym stanie wizualnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od ustawienia kolumn w pokoju. Od akustyki.
Tak jak chcesz ustawić kolumny jest bardzo niedobrze. Dlaczego? poczytaj choćby to:
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Po więcej zgłoś się do mnie na PW podając adres mailowy.
Krótko. Pokój masz mały a kolumny nie mogą być duże. A przede wszystkim stać tak blisko ścian, pomiędzy meblami (kolumny powinny się "widzieć".
siedzisz za daleko od nich przy takim rozstawie.

Kolumny za 400 zł, w świetnym stanie, czarne. Jeszcze do niedawna mówiło się, że tak to Ci tylko w Erze dopasują icon_wink.gif
Z tych co zaproponowałeś wolałbym chyba Kody. Ale też możesz się przyjrzeć tym. Wolałbym mniejsze, Będzie bezpieczniej w takim pokoju a już szczególnie przy takim ustawieniu (mam nadzieję, ze da się odsunąć te kolumny od ściany)
http://allegro.pl/i-q-ted-3-okazja-i5812148576.html
http://allegro.pl/swietne-kolumny-stereo-i...5813123490.html
W 15 metrach warto się zastanowić nad kolumnami podstawkowymi. łatwiej będzie opanować nadmiernie podbite bliskością ścian niskie tony.
Standy możesz dokupić za jakiś czas.. warto się zastanowić. W takim budżecie można znaleźć dużo lepiej grające monitory niż kolumny podłogowe.
A niedrogiemu amplitunerowi łatwiej je będzie prawidłowo napędzić.

Jeśli kable wiele lat temu kosztowały ok. 10 zł/m, to jest szansa, ze są zrobione z miedzi beztlenowej.

Nic nie napisałeś o źródle. To komputer, CD, tuner, gramofon itd... ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...