Skocz do zawartości

Czym połączyć LG 42LB5500, Microlab Solo 7c, PS4 i laptop


Paweł G

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Jeżeli temat nie jest do końca jasny postaram się przybliżyć o co mi chodziło icon_smile.gif
Na wstępie chciałem zaznaczyć, że nie jestem znawcą sprzętu audio (po to tu jestem), ale też nie jestem jakimś ignorantem jeżeli chodzi o brzmienie muzyki.

W temacie wymieniłem cały sprzęt który posiadam, a który chciałbym poszerzyć o jedno urządzenie... Chciałbym, aby dźwięk generowany z TV LG 42LB5500 (http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42LB5500), ps4 oraz laptopa pięknie brzmiał w głośnikach Microlab Solo 7c (http://www.microlab.com/?r=Systemystereo&st=full&id=131)

Obecnie głośniki mam podłączone pod TV złączem SCART, jednak mnie to nie zadowala. Przede wszystkim jakość dźwięku nie jest dla mnie zadowalająca (wcześniej głośniki miałem podłączone do stacjonarnego komputera z niezłą kartą muzyczną firmy Creative i dźwięk był o niebo lepszy). Ponadto głośniki nie dają dźwięku z urządzeń podłączonych przez HDMI (PS4 i Laptop). Natomiast jak chcę podłączyć cokolwiek przez minijacka (laptop, telefon) to muszę zmieniać kabel przy głośnikach czego chciałbym unikać w przyszłości.

I teraz pytanie do Was. Czym to wszystko połączyć ze sobą, aby było dla mnie wygodnie? Z tego co udało mi się przeszperać internet to zapewne jest mi potrzebny wzmacniacz stereo, amplituner stereo lub DAC.Ale co będzie najlepsze? Jaki sprzęt będzie miał najlepszą jakość w stosunku do ceny?

Pomieszczenie, w którym to wszystko się znajduje ma 15 m2. Jeżeli to ważna informacja to jest to dość wysokie pomieszczenie - 2,7 m.
Głośniki będą przeznaczone do grania muzyki Przede wszystkim trance, trancestep, electro, dance, hip hop, ale nie zamykam się też na inne gatunki. Jedynie mam problem z metalem i jakimiś innymi ciężkimi brzmieniami. Czasami oczywiście też obejrzę film, a trochę częściej mecz piłki nożnej i pogram na konsoli w Pro Evolution Soccer icon_smile.gif

Wiem, że moje głośniki potrafią ładnie zabrzmieć i nie chciałbym ich wymieniać. Ich moc też jest dla mnie wystarczająca. Niejedną imprezę potrafiły udźwignąć.

Mój budżet to 1000 zł. Oczywiście jeżeli będzie trzeba dopłacić do dobrego sprzętu 100-200 zł to się nad tym poważnie zastanowię icon_smile.gif

Z góry wielkie dzięki za pomoc !




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że zainteresowanie moim tematem może być małe, bo dotyczy sprzętu z niskiej półki, ale nie myślałem, że aż tak icon_biggrin.gif

Może napiszę w skrócie.

Jaki wybrać amplituner/wzmacniacz/dac/czy może coś jeszcze innego/ aby połączyć głośniki Microlab solo 7c z TV LGLB5500 i konsolą PS4.
W tv i ps4 są wyjścia optyczne.

Budżet to 1000-1200 PLN.

Zależy mi na czystym i dynamicznym dźwięku oraz przyjemnym, nieprzesadzonym basie. Słucham przede wszystkim muzyki elektronicznej i hip hopu. Pomieszczenie 15 m2. 3x5 m

Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...