Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kolumn podłogowych do 1000zł


GikaH

Recommended Posts

Witam Was wszystkich serdecznie.

Spędziłem dziś kilka godzin na przeszukaniu zasobów sieci w celu odnalezienia zestawu kolumn, które pasowałyby do moich wymagań, jednak nigdzie nie udało mi się znaleźć jasnej i klarownej odpowiedzi.
Jedyne co udało mi się znaleźć, to vlog "Reduktor Szumu", który wydaje mi się profesjonalny. Chciałbym jednak zasięgnąć dodatkowych opinii w sprawie sprzętu.

Z góry informuję, że do audiofila słyszącego "wygładzenie sinusoidy prądu na kablu zasilającym" jest mi niezmiernie daleko. Konkretnie czego szukam:

Kolumn podłogowych do kwoty 1000 zł (+/- 20%) - interesują mnie głównie kolumny z drugiej ręki.

Wzmacniacz - ONKYO INTEGRA A-8450
Źródło dźwięku - TEAC A-106; Asus Xonar DX (FLAC); Commodore Amiga CD/TV; w przyszłości gramofon
Rodzaj muzyki - głównie stary heavy metal; klasyczny rock; death metal; odrobina elektroniki i retro

Pomieszczenie - około 45 m2 wysokość 3,5m (mam możliwość swobodnej aranżacji przestrzeni pod zestaw audio).

Jeśli nie podałem innych istotnych szczegółów, lub obraziłem kogoś swoim jestestwem jestem gotowy kajać się godzinną sesją Bajer-full (choć mam wielką nadzieję, że nie będzie to konieczne:)

Nie oczekuję, że otrzymam odpowiedź na tacy, liczę raczej na wskazanie kierunku na jakie zestawy kolumn powinienem zwrócić uwagę.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w dniu dzisiejszym samodzielnie rozpocząć "dobór w ciemno". Moje obecne typy kolumn to:

Acoustic Studio Monitor 3311 (320zł)
TONSIL SUPRIMA (350zł)
JBL TLX40 (400zł)

HECO INTERIOR REFLEX 35H (500zł)
JBL LX800 MK II (700zł)
Tannoy 633 (900zł)
Cambridge Audio S70 Sirocco (1000zł)
Dali 109 (1400zł)
JBL Studio 190 (1700zł)

Dwie ostatnie propozycje co prawda wrzucone trochę na wyrost, ale kto wie? Może opłaca się dołożyć trochę pieniędzy i zainteresować się nimi?
Czy ktoś jest w stanie ocenić, czy przedstawione przeze mnie modele oraz ich ceny są warte zainteresowania, czy raczej idę w złym kierunku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 1k można kupić sporo udanych używanych kolumn, naprawdę zacnych, problem jest bo są najczęściej odpowiednie do mniejszego pokoju , a Ty masz spooro większą kubaturę.
Choć pewnie obszar na odsłuch jest mniejszy, nie widzę sensu tak szerokiego rozstawiania kolumn jak tu byłoby pewnie możliwe.
Pytanie więc, czy dążyć za wszelką cenę w maks. wielkość kolumn, czy skupić się na brzmieniu?
Tylko jakim ? Jakie lubisz?
W masywne ocieplone brzmienie dużych kolumn typu np mission m35, magnata quantum, infinity delta/beta, dali 6006. Nieco jaśniejsze w górze Jbl e 80, 90, es80.
Kolumny mniejsze, różnej maści brzmienia, także te co podałeś plus np dali concept6, lektor6, 5005, Mission m74, Quadral.
Co do tych Jbl studio190 napiszę tak ceny używanych e i es są sporo niższe, oczywiście można brać poprawkę na ciekawy design 190, oraz minimalnie wyższą cenę jako nowych od serii es80, niemniej te 190 powinny być ciut tańsze jako używane. Ważne jest też to że 190 mają mniej ofensywny styl grania niż seria es80. Może być plusem, choć zależy od oczekiwań.

Ps. Jeśli z nowych i jak 1k nie do przeskczenia to Heco victa 701, jak w cenie tych jbl studio190 to za 1650 kupisz nowe magnat quantum 677(masywnejszy dół).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...