Skocz do zawartości

jacek75

Uczestnik
 • Zawartość

  4831
 • Dołączył

 • Ostatnio

O jacek75

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  łódź
 1. Pomoc - stereo

  Ważne jest też z czym grały i gdzie, że było przyjemnie. Z czym porównywałeś je ? Przyjemnie dla Ciebie, wszak każdy ma inne oczekiwania i gust. Owszem kolumny w dużej mierze kreują styl zestawu audio, ale jak kupisz wzmacniacz który jest skrajnie inny brzmieniowo od tego co słuchałeś może tak pięknie już nie być.
 2. Zakup pierwszego zestawu audio...

  Najlepiej jak sprzęt ma to czego faktycznie potrzebujemy - Wejście internetowe sugeruje, że sprzęt może ( nie musi) mieć radio internetowe, zawsze należy przeczytać czy jest np. Vtuner. -Jeśli ma wejście coaxialne to na na 99,9% wejście optyczne bo Dac zajmuje się konwersją sygnału "cyfrowego na analogowy, wiec jak już włożą go to masz full opcję. Wystarczy że popatrzysz nawet na tylną ściankę wzmacniaczy typu Marantz pm 6006, Yamaha as501. -USB(prostokątne) w amplitunerach ( czasem odtwarzaczach CD) pozwala na odtworzenie katalogów z pena i hdd z różnymi formatami zapisu flac, mp3 itd. USB kwadratowe czasami występujące w klasycznych wzmacniaczach pozwala tylko na podpięcie np. komputera jako źródła muzyki, sterujesz komputerem bo np we wzmacniaczu nie ma wyświetlacza. Audionet rozumiem, że chciałeś wytłumaczyć sprawę bardzo obrazowo, jednak żeby ktoś nie wpadł przypadkiem w pułapkę, czy nie uwierzył w coś czego nie ma Żartobliwie napisałbym, że amplituner Kina D to "samotny zasilacz obsługujący pięć kanałów" .
 3. Każdy rodzaj kaset np. chromowe, metalowe mają odpowiednie zagłębienia które uruchamiają specyficzny dla modelu sposób nagrywania-automatyczny. Są też magnetofony z ustawianiem ręcznym( przycisk). Co do głowic o których pisze Rega, cóż z mojej praktyki pamiętam, że głowice najbardziej leciały na tanich taśmach żelazowych, były szorstkie( w uproszczeniu ) z przeciętnie naniesioną "warstwą magnetyczną", którą widać było potem na głowicy jako brunatny nalot (Brutal od taty na palec i była zaraz czysta;) . Oczywiście głowice leciały w sensie po parunastu tys przesłuchań...ale szybciej leciały z jakością same kasety żelazowe Głowicę zmieniałem kila razy w Kasprzaku, Diorze itp. na np. alpsy faktycznie o różnym kształcie głowicy, ale grając już później na Pewexowskich deckach np. Technicsach, Sony, nie musiałem ( już lepsze kasety, zapewne głowice też ) Kolejna rzecz użycie kasety czy to żelazowej, chromowej , czy metalowej nie wiąże się z jakimś tam ustawieniem głowicy nagrywającej, ale dobraniem automatycznie ( czasem ręcznie )do taśmy odpowiednich prądów podkładu, czasami pasma i głośności( często poprzedzone paro sekundowym automatycznym nagraniem testowym) . Co do informacji, że mając kasetę chromową ustawiamy magnetofon na chrom...no nie koniecznie. Bo ja lubiłem chromówce zalepić otworek ją identyfikujący, " oszukując" system decka i wtedy kaseta grała bardziej górą...oj robiło się eksperymenty:) Mam parę metalowych kaset i niedawno żona przecierała oczy, że cd zgrane na kasetę chromową, gra jak niemal jak Cd ( sama kupowała kasety gotowe które miały się do chromówek , czy metalowych kaset jak kupa do twarogu). Oczywiście piszę tu o deckach, a nie magnetofonach przenośnych - przy nich za taki efekt różnic nie ręczę. Sorry za offtop;)
 4. Zakup pierwszego zestawu audio...

  Tu może być różnie, wszak są różne Tv i nie można uogólniać. Natomiast jeśli sygnał dochodzący do Tv poprzez hdmi ( czy do innego urządzenia po np. coaxialu) a wychodzi zeń optyczny to jest przekształcany, jak to nazwałeś konwertowany. W urządzeniu nadawczym,( tu TV) następuje zmiana z formy "elektrycznej" na optyczną (światło), a w urządzeniu odbiorczym zmiana z tegoż światła na elektryczną. Jeśli amplituner stereo ( lub oddzielny odtwarzacz sieciowy) ma radio internetowe, spotify i inne takie serwisy to jest jedna rzecz. To że ma , lub nie, DACa, czyli wejścia cyfrowe typu coaxial, optyczne to druga rzecz, niezależna od pierwszej. To że ma, lub nie, możliwość odtwarzania muzyku z usb z pendriva to to też coś innego.
 5. Kraft, brawo za fajne opisy i Seasowe wycieczki. Poza konkursem powiem, że podstawkowe Diapasony na AS w 2016 powaliły mnie na łopatki i zbierałem się z podłogi, a potem znów wracałem:) Co do Pylon Diamond to ciekawe i dobre kolumny, ale faktycznie to czego oczy nie widzą producent traktuje z gluta... mocowanie zwrotnicy na gluty i "artystyczny nieład" kabli nawet więcej niż przeraża, nawet niepokoi. Kiedyś ktoś pokazywał glutowe mocowanie wysokotonowca w innym modelu. Co do kolumn drogiej Unitry, jestem zaskoczony ruchem marketingowym. Dlaczego? Produkują już drogie gramofony w Łodzi, w marketach sprzedają tandetne słuchawki ze srebrnym logo znanym nieco starszym z minionej epoki. Ruch z drogimi kolumnami marki Unitra na skandynawskich głośnikach jest zaskakujący, chyba dość specyficzna grupa docelowa...ale pewnie ktoś zbadał rynek.
 6. Ech, przynależność klasowa kojarzy mi się jakoś niefajnie z dawnymi czasami Odpowiem tak Pioneer sxn30 to kopia Onkyo 8150 ( Onkyo kupiło Pioneera). Czy kopie są klasowe i czy to takie "middle class", czy " taki middle middle class" to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Zamiast na klasowości skupię się ( co też zalecam) na konkretnych cechach, przymiotach i tak np. Pioneer i Onkyo gra jak pisałem chłodno, twardo precyzyjnie, Yamaszka 500 nieco cieplej ( jest też nieco słabsza ), testów i porównań w necie sporo.
 7. Pioneer ten nie gra ciepło, raczej precyzynie. szybko, pocztaj nawet, posłuchać możesz. Sugeruję używaną yamahę RN500( lepszą od nowej 301,303) do tego np stx electrino 150( raczej nowe, używek mało bo są świeże na rynku). Jeśli używki to coś z używanych Dali, Monitor Audio MR, Nota 550 fajna kolumna za małą kasę, gra nieco twardo, ale warto bo to raczej kultura brzmienia, niż brzmienie z remizy;). TO JUŻ NIEDROGI I DOBRY ZESTAW DO SŁUCHANIA MUZYKI, A NIE TYLKO DO TV.... Niedrogiego pionera sxn30 możesz skosztować, ale z naprawdę ciepłymi i łagodnymi kolumnami,;) ( slimy odpuść)
 8. Słaby dźwięk w nowym domu

  Znajomy mieszka w lofcie, ale nie widział potrzeby rozstawiania kolumn i sofy w trójkącie o ramionach np 7 metrów. Zrobił strefę muzyczną i tv, fotele, sofa, dywan(!), drobne meble itd na powierzchni ok m20. I jest bardzo dobrze. Powierzchnię 300 m sprzętem za pare tys najwyżej nagłośnisz w pejoratywnym sensie, czyli coś będzie dobiegać do uszu, raz lepiej, ale zwkle gorzej.
 9. Coś od Yamahy ?

  Sam wzmacniacz nie gra, gra całość systemu. Co z tego że kupisz tzw dobry wzmacniacz jak nie będzie pasował brzmieniowo do kolumn? Mając np precyzyjnie i ostro grające kolumny raczej należy unikać też tak grającego wzmacniacza, bo będzie coś nie tak. Mniejsza o to czy kolumny to studio 1, czy ,,studio lato,,, napisz jakie mają brzmienie, wielkość, także jak z akustyką imetrażem najważniejsze jakie brzmienie lubisz... Piszesz o jakimś basie, ale ten też bywa różny np obfity, dominujący i miękki ,lub szybki, niski i twardy. Yamaha as501 gra bardziej koncertowo, dynamicznie, chwilami ostro, rn602 nieco cieplej, łagodniej.
 10. Pomoc - stereo

  2 metry to niewiele jeśli chodzi o rozstaw, a jego głębokość jest zbyt mała nawet na monitory i...nadal to biurko. Nie podzielam twego optymizmu, ale to Twoje zabawki kasa i decyzje.
 11. Coś od Yamahy ?

  Może na dokładkę pianocrafta , skoro chodzi w sumie o jedną firmę. Przecież as501 i rn 602 grają nieco inaczej od siebie, jest Ci wszystko jedno ? Oba mają dac, ale 602 na też funkcje sieciowe. Jakie masz te kolumny i jaki miałeś wzmacniacz i oczkiwania brzmieniowe,( jeśli masz;)).
 12. Pomoc - stereo

  Powiem Ci tak ...albo rybka , albo jezioro. I albo słuchasz sobie plumkania i gier na jakiś monitorkach bliskiego pola będąc przy biurku, albo słuchasz muzyki normalnie, czyli monitory, ale normalnie ulokowane i siedzisz dalej. Wstawiając monitory klasyczne np. Dali zensor 3, Magnat quantum 673 nie masz miejsca na biurku bo są głębokie, a stojąc dodatkowo tak blisko siebie nie masz dobrego, nawet średniego ( tragiczne) stereo. Jak wydanie kasy ma mieć jakiś sens i przełożyć się choć trochę na jakość i wrażenia muzyczne to klasyczne monitory przymocowane do jakiś uchwytów ściennych i szerzej rozstawione ( skoro łóżko jest 3 metry od nich) . Kolumny są nie tylko wtedy szerzej( lepszy efekt stereo), ale nie drży biurko, uchwytami można wyregulować też kąt odsłuchu kolumn ( np skierować mniej, bardziej do środka dla najlepszego brzmienia). Wydawanie kasy na takie ustawienie jak teraz nie ma sensu, nawet jakbyś postawił tam kolumny za 2 razy tyle co masz kasy. PS. Łóżko piszemy przez ó, a " h ..a wieża samsunga", przez ch...( choć jej to nie pomoże, ale lepiej wygląda ;))
 13. Onkyo tx 8150 wymiana

  Fakt Onkyo gra szczupło( acz twardo), chłodno, tak w basie jak i średnicy, nowy model z hdmi nic tu nie zmieni. Nota 550 ma w pewien sposób podobny bas, niski, acz twardy, podany szybko, bez nadmiaru( w sumie zaleta). Yamaha 602 ma lepsze wypełnienie w tym paśmie, gra też nieco cieplej.
 14. r-n602 zamiast hk3480 do Zensor 3?

  Do zensorów 3 jeszcze żywszy dźwięk( choć odchudzony) będzie z Onkyo tx 8150. Onkyo 8150 od Yamahy 602 gra chłodniej, nieco precyzyjniej,ostrzej w górze z chłodniejszą i twardszą średnicą, co według mnie z tymi Dali 3 wzajemnie uzupełnia. Zaś Yamaha 602 (względem Onkyo 8150 ) gra ogólnie rzecz ujmując cieplej, muzykalniej i z lepszym wypełnieniem, ale co z kolei w połączeniu z Dali może być dla niektórych zbyt miękkie. Testowałem oba amplitunery na paru kolumnach. Kwestia gustu i potrzeb muzycznych, dopasowania. Nie jest dobre to co dobre samo w sobie, ale musisz brać pod uwagę elementy składające się na całość systemu. Domyślam się że HK może być brzmieniowo bliżej do Yamahy, niż do tego Onkyo, weź to pod uwagę, zależy w którą stronę chcesz iść z brzmieniem. W obu ( 602, 8150) masz Vtunery i inne dezery, sptifyie itp itd po aktualizacji w yamasze pojawiły się kolejne serwisy, ja jeśli sieci słucham tematycznych muzycznie stacji radiowych na Vtunerze- jest tego w tysiące. Kwestie sieciowe śmigają aż miło, poczytaj zakładkę-temat amplitunery sieciowe na forum.
 15. Kolumny blisko ścian

  Zapewne kolumienki mocno dmuchają i masz efekt dudnienia, rozmytego wyższego basu. Zanim zamówisz gąbki włóż za kolumienki "jaśki", czy złożona w kostkę bluzę., zobaczysz czy jest jakaś poprawa. Można też włożyć w ten tylny BR walcowe zatyczki gąbeczki( nie wiem czy są w zestawie z tymi kolumnami) , można na próbę włożyć tam zwinięte skarpetki.
×