jacek75

Moderator
 • Zawartość

  4552
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

1

O jacek75

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 1. MA bronze 2 a STX electrono 150 grają zupełnie inaczej i nie chodzi tu o różnicę gabarytów. MA bronze 2 odebrałem jako kolumny bardzo chłodne, analityczne, z lekko wycofanym wyższym basem, niemniej o dobrej kontroli. Electrono gra pełniej, bardziej namacalnie i ciepło, jest w muzyce życie . Uważam że do MA bronze 2 trzeba starannie szukać (na odsłuchach wzmacniacza) i lubić taki dźwięk, albo uważać, że ma się szczęście i kupić w ciemno. STX jakkolwiek to rozumieć gra bardziej uniwersalnie. Prosisz o podanie kilku modeli kolumn i wzmacniaczy z uzasadnieniem...upss kolego, to ktoś ma uzasadniać swoje wybory , a w imię czego ? Nawet nie znamy twego gustu i potrzeb. Nawet przy zaproponowaniu tylko 3 kolumn i 3 wzmacniaczy tworzy się już kilkanaście różnych konfiguracji systemu, chyba zdajesz sobie z tego sprawę ? Nie uważasz, że łatwiej by wszystkim było jakbyś napisał, że stx electrino 150 , plus Twój obecny wzmacniacz ma plusy takie, a takie, potem minusy brzmienia i wtedy szukamy konkretnego wzmacniacza, kolumn by to poprawić, by było lepiej ? Zaraz, zaraz to w końcu masz kolumny stx electrino 150, czy ich nie masz ? Czego w końcu szukamy? Pamiętaj, że nawet dobrze oceniony wzmacniacz i dobre kolumny już razem nie muszą dobrze, odpowiednio zagrać. Sprzęt się musi wzajemnie uzupełniać, trzeba brać pod uwagę mocne i słabsze strony elementów zestawu.
 2. Gratulacje, zresztą jak zwykle, dobra robota i bardzo ciekawy opis. Czytam to jak kryminał bo zakończenie nie musi być oczywiste i czekam na kolejne części. Zazdroszczę wiedzy i zaparcia, może potrenuję sobie na jakimś starym wzmacniaczu, DVD, potem coś zmienię w zwrotnicy kolumny, jakiś kondek, albo jakiś opampek w odtwarzaczu. Z tym, że to już wiedza, opampek może być " lepszy", ale musi też pasować pasować, na aukcjach nie wszystkie są opisane łopatologicznie. Jako laik mogę polecić wyklejenie matami bitumicznymi wnętrza obudowy CD, lub wzmacniacza. Zabieg nieinwazyjny, odwracalny. Polecam zwłaszcza w odtwarzaczu CD, wyklejenie górnej pokrywy ( od wewnątrz), bocznych ścianek, ew jakiejś wolnej przestrzeni między płytkami drukowanymi, poprawia to i ciężar urządzenia i ogólnie komfort akustyczny. Nawet cichy mechanizm , działa bardziej miękko, a położenie na pokrywie np. pudełka z płytą Cd nie powoduje niemiłego "blaszanego odgłosu".
 3. Xindak ma 2x140W przy 4 ohm, a to więcej niż sporo (http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/962-a06 ) , a przy tak efektywnych kolumnach jak Klipsch to duży zapas. Te kolumny grają i dają im radę amplitunery kinowe , więc spokojnie. Oczywiście żartobliwe opisy że Klipsche napędzi "telefon" trzeba brać z przymrużeniem oka, ale ich efektywność jest plusem. Faktycznie łatwiej odwiedzić ze swoim piecykiem sklep, czy kogoś kto sprzedaje kolumny .
 4. 356 bee bywają czasem na gwarancji, lub zaraz po po 1900-2100zł , więc to raczej lepsza opcja niż ta 355 za 1500zł. Seria 356 bee jest mocna i wydajna, nawet 326 świetnie sobie bez problemu radzi z podobnymi kolumnami.
 5. Masz jakąś opcję odsłuchu w salonie audio, elektro-markecie, żeby zweryfikować tę skalę miękkości basu ? Z niedrogich a naprawdę sprawiających frajdę brałbym Monitor Adio bx5 ( niedawno były po 2400zł teraz tańsze), QAcoustic 2050i z droższych Elac, serię Monitor Audio serii RX ( np rx6 używaną), wspomniane Dali ale 3 oczywiście na standach, lub 7( używane, a nowe posłuchać w sklepie). Pylon perl ale saphire 25 ( nie pearl). Marantz pm 6004 za 1000zł , można , ale pisałeś że masz 2000zł więc może model nowszy 6005 z Dackiem ? Nie przyda się ? , bo pisałeś o filmach więc z Tv się ładnie spina po optyku;). Generalnie decydując się na używany sprzęt i jak lubisz potężny i mięsisty bas to kupisz już np. serię Denona pma 1510, czy niemal nowego Nad 356bee (jest nwet opcja rozbudowy o dac). Masz jakiś plan pokoju jak miałoby to stać (kolumny) ?
 6. Może przy głośniejszych , jak jest tzw. łupnięce, a nie mocnych ( bo mocne to z czymś innym się kojarzy) ? Ten amplituner jest wyjątkowo mało wydajny, słaby i być może jak spora kolumna ma odtworzyć np. bas czy głośno walnąć , to spada impedancja w kolumnie do 3- 4 ohm i amplitunerowi i zasilaczowi brak prądu i wyłącza się. Bo właśnie niska impedancja kolumn i zapotrzebowanie na prąd pojawia się jak kolumny mają zagrać niższe rejestry pasma. Nie musi być jeszcze rozgrzany, więc to nie koniecznie kwestia zabezpieczenia termicznego na radiatorze. Masz sub do tego zestawu aby odciąć nieco bas na kolumnach, a tym samym odciążyć amplitunerek ?
 7. Zgadzam się że Dali 5 odstają od 7 , mocno. Mimo że pozornie średni metraż bardziej kieruje na 5 to bym je zdecydowanie odpuścił. Również wolałbym Dali 3 od 5, kolega ma 3 w 16 metrach i jest dobrze. Pylon perl 25 w tym niemałym budżecie to uchybienie, zresztą bardzo daleko im do np. Dali 7. Na wzmacniacz używany chcesz przeznaczyć 2500zł a na nowe kolumny resztę...czyli z 3500zł. Jednak perle 25 kosztują 1500zł i nie są więcej warte-niestety. Może chodziło Ci o model PP Saphire 25 ? W cenie do 1800zł Perle 25 przebija według mnie Indiana line nota 550, a już zupełnie obiektywnie Monitor Audio BX5. Jakiego brzmienia szukasz w ogóle : ?
 8. Opinie o zestawieniu Klipschy z Pioneerem serii 7 , 6 dość często pokrywają się z tym co teraz sam piszesz. Nad i denon z Klipschem zgrają się dość podobnie, wzmacniacze te nieco uwypuklają średnicę( czy pewien ich niedobór w klipsch ) i wyższy bas . Z Onkyo może być nie co za sucho w tym temacie. Co do Pioneera z nowej serii A30 i Yamaha as500 to górą jak piszesz może być odebrana jako zbyt dosłowna, choć sam dół pasma jest dobrze zaakcentowany. Z nowych wzmacniaczy czy też nowych z drugiej ręki- za nieduże pieniądze może warto posłuchać Xindak A06, Advance Acoustic xi-60 ?
 9. No właśnie nie nadają się do każdego brzmienia wzmacniacza ( co w sumie jest normalne) i nie są aż tak bardzo uniwersalne( a często polecane do wszystkiego ) Opinie w necie stylu "achy i ochy" pewnie od tych co kupili w ciemno.
 10. Bez przesady czarny, mocca, czy biały ( shadow ) to są akceptowalne kolory Są bardziej kontrowersyjne I tu się mylisz i bardzo, bo amplitunery kina d. nawet te "duże" za podobne pieniądze, to mocy i wydajności maja przeciętnie, a już te slimy, czy nawet duże( ale z niższej półki), no cóż . W trybie wielo-kanałowym to w ogóle robi się niebezpiecznie słabo. Nawet jakby miały tę moc i wydajność prądową, to nie ma obowiązku słuchać na maksa, prawda ? Samochodem też jeździsz ile fabryka dała, przy ograniczeniach, stawiam że nie, ale lepiej mieć pod nogą więcej, niż za mało. Jednak wydajny wzmacniacz stereo zabrzmi lepiej, nawet taki pozorny 2x45W zabije mocą, wysterowaniem kolumn i jakością takie kinowe slimy Słuchałem wyższego modelu Marantza nr 1604, czy1606 w kinie nieźle, ale też z odpowiednimi kolumnami, bo te amplitunery mają problem z swoją słabą wydajnością i 4 ohmami a więc basem , a kolumny w większości są 4 ohmowe. Dlatego w filmie pomaga subwoofer, ale w muzyce jest dużo gorzej , słaba dynamika, brak basu, wypełnienia. Kompromis i to duży, film owszem, ale muzyka jako plumkanie. Hmm oceniać jak grają kolumny na podstawie parametrów to wyższa szkoła wróżbiarstwa , można się przejechać na całej linii, bo nie ma tu żadnego wyznacznika. Nie ocenisz brzmienia kolumn po cyfrach, 95% kolumn ma te same dane a gra inaczej np. altus który sypał ostro po uszach wysokimi tonami miał górne pasmo tylko do 18000...a bas jakby pusty i kartonowy . Musiałbyś bardziej patrzeć na wykresy krzywej w zakładce testy, to mówi coś więcej... Jak napisałem kolumny mają "podobne" pasmo, ale pewne jego części , fragmenty są na górce, a część ma spadki, dlatego każda gra inaczej.Można napisać że kolumny maja pasmo od np. 35Hz tylko warto dodać że np przy spadku np. -6dB, a inne 3dB więc już ciszej względem reszty itd. Swoja drogą ten efektowny , czy efekciarski bas to nie 30-40Hz tylko wyższy 60-100Hz, a góry 25000Hz raczej nie usłyszysz, choć fajnie że jest, ale już ta słyszalna, czy odpowiedzialna za efekt "czystości" muzyki może być wycofana Tonsil feniks, gorzej chyba nie można, nawet fani Tonsila go źle ocenili, że tandetny i z niemarkowych części .
 11. Tak, takie podłączenie konsoli i w ogóle innych urządzeń do Tv, a potem jego połączenie z wzmacniaczem poprzez DAC to dobry pomysł, bo nagłaśniasz wszystko co oglądasz. Co do odtwarzania płyt na konsoli zobacz czy nie ma ps4 wyjścia na coaxial, lub rca, bo szkoda włączać TV, aby słuchać muzyki z płyty Dlatego pokusiłbym się jednak o te nawet 200zł na odtwarzacz CD nawet jakiegoś nieśmiertelnego technicsa slpg490,590 za 150zł , czy każdy inny działający, bo pomijając inne aspekty jest to wygodne. Co do posłuchania sprzętu u tego sprzedawcy to idealna sprawa dla Ciebie bo człowiek ma spooro sprzętu w każdej cenie, a sugerować można jak już wie się co ktoś lubi, a tak to wróżenie z fusów. Co do tego Denona pma 500 to cena sporo za wysoka, bo za 450zł można kupić model pma-510, a za 550-600zł pma 520(aktualny model), a więc kilkanaście lat młodszego względem 500tki.
 12. Ja będę w niedzielę po 10 w Sobieskim, czy ktoś też planuje w tym dniu odsłuchy po pokojach ?
 13. Przy takim budżecie byłbym ostrożny z całkowitą rewolucją w sprzęcie, bo to misja niemożliwa. Pioneer serii 5xx to owszem amplituner kina domowego, ale w miarę jak na kinówkę wydajny- bo to nie seria 3xx, czy 4xx tej czy innej firmy( wtedy faktycznie w ogóle do niczego). Za 1000zł wszystkiego nie kupisz, najwyżej sieciówe na pliki, a co tu piać ws wzmacniacza stereo i lepszych kolumn.. . Jak nie leżą Ci ewidentnie kolumny sprzedaj je za np. 500zł, dołóż te 1000zł i poszukaj czegoś lepszego na spokojnie. Ale najpierw poszukaj czegoś w okolicy , posłuchaj czego bardziej od brzmienia oczekujesz, kolumny powinny być oczywiście większe podłogowe, dość efektywne, ale jak napisałem brzmienie najważniejsze- warto wiedzieć jakie się chce.
 14. Tak ale wydajnościowo zaproponowane amplitunery sieciowe, są dwie klasy wyżej np. pianocraftem, lepiej wysterują duże, czy też nisko efektywne kolumny. Także jakościowo grają lepiej, swobodniej , dynamiczniej. Mnogość odtwarzanych formatów i opcji sieciowych sprawia, że brak odtwarzacza Cd to nie problem. Bo wystarczy kupić najtańszy starszy odtwarzacz CD ( bez opcji odtwarzania plików, bo i po co w tym duecie) za 200-300zł tylko do standardowych płyt CD, lub trochę nowszy droższy. Pianocraft jak na mini zestaw nawet fajny, ale jak z marszu sprzedajesz firmowe kolumienki , bo masz swoje lepsze, czy ma to sens jakościowy i finansowy jak masz możliwości kupienia sprzętu wyższej klasy, a za te samą kasę?
 15. Witaj, od razu podpowiem, że planowany osobisty odsłuch sprzętu przed kupnem to świetna sprawa ponieważ załatwiasz dwie rzeczy. Raz oceniasz i dobierasz wzmacniacz do brzmienia kolumn , a dwa oceniasz stan techniczny . Kolumny narzucają swoje brzmienie, styl najbardziej więc trzeba zwrócić uwagę by "zgrały" się z wzmacniaczem. Budżet proponuje podzielić tak np. ok. 1200-1500 zł kolumny podłogowe , wzmacniacz ok. 600-800zł, odtwarzacz CD 150-300zł, , 120zł DAC z optycznego audio na RCA ( dla audio z TV) , czy jakiś tuner za 150zł (jak słuchasz radia). Reszta kable rca, głośnikowe. Brakuje abyś napisał jakie brzmienie lubisz np. cieplejsze, miękkie , delikatne, twarde, analityczne, z zaznaczoną mocno górą .