Skocz do zawartości

Klub Harman / Kardon


Recommended Posts

Witam klubowiczów. Jestem początkującym fanem HK. Wygospodarowałem trochę gotówki i ostatnio zaopatrzyłam się w stadko: HK980 + HD980, DVD39 + AVR156 (ten + to sprzęt, który z sobą pracuje). W związku z tym, że mam niezłą kolekcję kaset z dawnych lat, proszę o poradę co do zakupu decka HK. Mam do wyboru TD420 lub TD4200. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z którymś z nich (albo z obydwoma) i może poradzić, który będzie lepiej spisywał się z odtwarzaniem kaset (póki co nie zakładam, że będę coś nagrywał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Hello from Romania.

I hope is not a problem if I join in this little club.

I own now (one of each): Hk690 + remote RIA101 + TU940 + HD710 + manufactured remote cables. I still looking for a casette deck matched with them.

I use them with a pair of little ITT S3-70SW (for TV, mini PC and general sound) with very good results.

For parties I use them with a pair of Cerwin Vega VS-120 (with modified filters , new original surrounds for woofers and Philips silk dome tweeters) + one Orange Bluetooth receiver paired with my phone.

Alternate, I use a pair of Heco Professional P5001 speakers.

I had (and sold) one HK680 (I had both in the same time and I kept the HK690), one HK650 remote and one TU950.

P.S. I hope is not a problem I write in English, I could use Google translate, but I don't trust in it's translate...

Edytowano przez therealovy77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 5.01.2024 o 10:19, Przemek Kubiszyn napisał:

Witam serdecznie. Panowie czy ktoś z Was, coś konkretnego wie, na temat wady fabrycznej wzmacniacza hk980. Chcę zmienić mój hk 675. 

Posiadam wzmacniacz hk 980. Wada fabryczna to przesłuch pomiędzy źródłami. Dla zobrazowania przykładu. Jeżeli masz podłączone CD pod złącza cd w wzmacniaczu i przełączysz się na aux dalej odtwarzając muzykę na cd to słychać cichy przesłuch pomimo tego że pod aux nie ma nic podłączonego. 

Ogólnie nie jest to jakieś uciążliwe. 

Druga wadą o której nikt nie mówi to lekki szum przy włączonym wzmacniaczu gdy nie leci muzyka. W ogóle to nie przeszkadza ale wiem, że są ludzie na to wyczuleni.

Bardzo fajne urządzenie.  Gra bardzo równo, ma sporą moc. Przy włączonym trybie source direct dźwięk odrywa się od kolumn. Zagra świetnie z jaśniejszymi kolumnami ale z przynajmniej dobrym głośnikiem wysokotonowym. 

Do 1000zł za dobry stan polecam jako użytkownik. Mam go od nowość 14 lat i nie mam z nim żadnych problemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...