Skocz do zawartości

Denon DP-300F - Pytanie o przedwzmacniacz i kabel


Recommended Posts

Dzień dobry,

posiadam gramofon Denon DP-300F. Przez 3 lata grał na tym z czym został dostarczony - wkładka i przedwzmacniacz. 

Kilka tygodni temu zmieniłem wkładkę na Ortofon 2M RED. Teraz planuje kupić przedwzmacniacz, wybór padł na CAMBRIDGE AUDIO AZUR 551P. Moje pytanie jest następujące (w sumie 2):

- Czy kabel melodika MD2R10 będzie dobrym wyborem? Czy warto inwestować w tak drogi kabel jeśli kable "wbudowane" są średniej jakości? Czy da się w tym gramofonie wymienić wbudowane kable?

- Czy da się całkowicie ominąć wbudowany wzmacniacz? A może nie ma to znaczenia i wystarczy go wyłączyć?

Będę wdzięczny za radę, ponieważ dopiero się tego uczę :)

Pozdrawiam,

Łukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@lbanka, na początek gratuluję nabycia nowej wkładki :) Odpowiadając kolejno na Twoje pytania: tak, tak.

Melodika będzie dosyć dobrym wyborem. Jakość połączenia gramofonu z przedwzmacniaczem ma spore znaczenie, bo z wkładki przesyłane są bardzo słabe sygnały, dlatego warto zapewnić im jak najlepszą drogę do preampa. Kable, które są wbudowane w gramofonie oczywiście też można się wymienić, jednak zostawiłbym tą ewentualność na później.

Wbudowany przedwzmacniacz można wyłączyć (poniżej screen z recenzji Denona na audio.com.pl). Nie wiem jaki dokładnie sposób wyłączania preampa jest zastosowany w tym gramofonie, jednak moim zdaniem najlepiej by było całkowicie go ominąć i zastosować jak najkrótszą drogę sygnału. Na gramofon już nie masz gwarancji, więc można w nim pogrzebać bez obaw o jej utratę.

Jak masz jakieś pytania, to pisz.

P.S. Zdradzisz dlaczego Twój wybór padł właśnie na przedwzmacniacz Cambridge Audio?

Pozdrawiam

Denon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, zacznę od końca. Jako, że jestem laikiem, ale lubię sobie posłuchać płyt (aktualnie Tata Kazika, nowa re-edycja) a do tego jestem niecierpliwy to głównie korzystam z reddita w kwestii porad (/r/vinyl). W tematach tam często pojawia się rekomendacja Cambridge Audio 551p oraz Ortofon RED 2M:

Zamówiłem 551p (niecierpliwość) ale okazało się, że w sklepie już go nie było. Bardzo miło z ich strony, bo wysłali następce - CP1 w tej samej cenie. Aktulnie słucham już więc na nowych "częściach". Nie daje mi tylko spokoju to, żeby wymienić też wbudowane kable i całkowicie ominąć preamp :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są Twoje wrażenia po przejściu z wbudowanego pre na CP1?

Mi na Twoim miejscu też by nie dawały spokoju te cienkie kabelki i wbudowane pre. Lubię jak wszystko jest zrobione porządnie, a tutaj jeden i drugi element jest źródłem degradowania dźwięku. Jak masz trochę czasu, lutownicę i sporo chęci, to mogę Ci pomóc zdalnie w przerobieniu Denona. Jak nie czujesz się na siłach, to możesz też podesłać go kurierem do nas i załatwimy temat. Jeżeli jesteś z Wrocławia, to sam wpadaj z gramofonem. Uprzedź mnie tylko wcześniej, to nastawię wodę na kawę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czołem!

Więc tak, kupujesz 2 gniazda - tylko jakieś lepsze RCA. Rozkręcasz gramofon od dołu, łatwo zlokalizujesz przedwzmacniacz, wchodzą do niego 4 cieniutkie kabelki, odlutowujesz, robisz dziurki na gniazda, wkładasz lutujesz do nich te 4 kabelki (oczywiście poprawnie :) ) i masz sprawe z głowy, w razie pytań pisz, robiłem to u siebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...