Audio Autonomy

Uczestnik
 • Zawartość

  50
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Audio Autonomy

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec
 1. Możesz też wykręcić głośnik wysokotonowy i sprawdzić, trzymając go w ręku, czy przestaje grać jak poruszasz przylutowanymi do niego kabelkami. Jak tak, to wystarczy poprawić luty. Myślę, że nie wpłynie to na rękojmię na podstawie, której reklamowałbyś ewentualnie głośnik u serwisanta.
 2. nad

  Wygląda całkiem fajnie. Na pewno nie zaszkodzi coś takiego, a może nawet delikatnie wpłynie pozytywnie na najwyższe tony. Phoebe to porządnie zaprojektowane kolumny, ale faktem jest, że ścianami to Ci raczej nie zatrząsną Jako alternatywę mogę Ci zaproponować kolumny STX'a FX-300 (też są teraz na znanym portalu aukcyjnym do kupienia). Grają mniej otwartym i rozdzielczym dźwiękiem, ale jeżeli chcesz żeby "zatrzęsło wnętrznościami" to mają one do tego potencjał. Jedne i drugie kolumny, są dobrym materiałem do drobnych modyfikacji i poprawek wewnątrz- wymiana kilku elementów w zwrotnicy, kabli, zmiana materiału wygłuszenia.
 3. Tak to się właśnie zaczyna. Tutaj budżet można naginać i powiększać praktycznie bez końca 😉
 4. nad

  Byłyby powodowane bliskością ścian, które by podbijały pewien zakres pasma akustycznego. Kolumny najlepiej jest odsunąć od ścian, a na ścianie za nimi postarać się unikać dużych płaskich przestrzeni (jak np. duży płaski telewizor lub pusta ściana). Nie wiem za bardzo o jakim panelu 3D piszesz, możesz go pokazać? Chyba masz na myśli Infinity Primus 250 Jak masz do wydania 2000zł to zdecydowanie bym odradzał te kolumny, bo można w tej cenie wybrać coś znacznie ciekawszego. Neutralne i bardzo ciekawe kolumny to AA Phoebe (są w tej cenie allegro nawet), które fajnie się zgrają z Twoim NAD'em.
 5. Dziękujemy za przypomnienie. Z tej okazji wracamy to jednej z ulubionych płyt Pani Fitzgerald.
 6. nad

  Witam, Stracą tak samo jak każde inne kolumny dosunięte do ściany. W takim ustawieniu dźwięk na pewno nie oderwie się od kolumn i będzie dodatkowo zniekształcony. Do tego M34i mają port bass reflex na tylnej ściance, co podbije dół pasma i spowoduje tylko dudniący, ciągnący się bas. Jeżeli nie masz za dużo miejsca na ustawienie kolumn, to szukaj takich, które mają port b-r z przodu, albo mają obudowę zamkniętą.
 7. Dokładnie tak jak Jasny pisze, musisz się zdecydować czy chcesz kino czy stereo. Jeśli nie jesteś pewny, to kupuj sprzęt używany. Wtedy mniej stracisz w przypadku rozczarowania i odsprzedaży wzmacniacza i kolumn.
 8. Prawdą jest, że w Twoim pomieszczeniu będzie to inaczej brzmiało, ale tekst o tym, że będziesz miał dzięki temu więcej głębi to już bzdura. Jak będziesz miał niedopasowane akustycznie pomieszczenie to ewentualnie bas będziesz miał dudniący, a dźwięk nie stanie się dzięki temu lepszy. Myślę, że zdecydowanie nie warto w to iść. Będziesz miał plastikowy dźwięk i do tego tym bardziej nie będzie on miał "masy", której brakowało Ci też w kolumnach odsłuchiwanych w salonie.
 9. Witam, Jeśli lubisz naturalne brzmienie, bez podbitych skrajów pasma, a do tego chcesz kolumny od polskiego producenta, to polecam Ci AA Phoebe. Używki można dorwać na aukcjach za 1500-1800zł, a są to kolumny na przyzwoitym poziomie i ze świetnym stosunkiem cena/jakość. Reszta budżetu spokojnie wystarczy Ci na wzmacniacz, np. na proponowany przez rms.pl NADC316.
 10. W takim razie wybacz za wprowadzenie w błąd Odświeżyłem dziś allegro i widzę że są też jakieś za niecały tysiak wystawione.
 11. Myślę, że pierwsza propozycja RoRo, czyli Canton Ergo 22 DC, jest nawet lepsza od tych kolumn z OLX'a. Tak więc jak w grę wchodzi zakup z przesyłką z innego miejsca, to brałbym te polecone przez RoRo.
 12. Nie rozumiem o jaką cenę pytasz. Nie ja jestem sprzedawcą tych kolumn z allegro
 13. Z kolumn które wymieniłeś ja bym wybrał JBL LX45 lub Arcusa. Przy czym myślę, że ta druga opcja jest lepsza, a jej jedynym mankamentem jest stan wizualny kolumn. Kopułki średniotonowych głośników można naprawić odsysając odkurzaczem delikatnie. Gorzej z tym wysokotonowym w jednej kokumnie. Tak więc wybór zależy od tego na ile wygląd kolumn jest dla Ciebie istotny.
 14. Myślę że warto sprawdzić będąc już w salonie na odsłuchu, chociaż szału bym się po nich nie spodziewał. Daj znać jak Twoje wrażenia po odsłuchach 😉
 15. Ja dodam kolejną ciekawostkę- w nawiazaniu do powyższej płytki Zbigniewa Namysłowskiego, hasłem obchodów Dnia Jazzu Polskiego jest właśnie "YES! Polish Jazz".