Skocz do zawartości

Wieża Hi-Fi, 2.1 czy soundbar...?


Tomasz Modzel

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim. Mam następującą sytuację:

Po remoncie swojego malutkiego pokoju postanowiłem zamienić biurko z komputerem na szafkę RTV z telewizorem i konsolą do gier. Mam tu jednak problem z dobraniem odpowiedniego audio do tego zestawu. Zacznę od tego, że wymiary mojego pokoju to 3,52 x 2,26 m, czyli zaledwie 8 metrów kwadratowych w kształcie prostokąta (w załączniku przesyłam zdjęcie). Siedzę w odległości ok. 1,5 m od głośników.
Co w takich warunkach będzie najlepszym wyborem?
Do tej pory korzystałem z systemów 2.1., ale bardzo dużo słucham muzyki, a podobno do muzyki najlepsze jest 2.0, czyli klasyczne stereo. Kiedyś jednak, gdy zdecydowałem się na kolumienki 2.0 do komputera (Modecom MC-SHF56) rozczarował mnie dolny zakres pasma. Te głośniki grały bardzo przyjemnie, czysto i wyraźnie, dawały bardzo fajny efekt stereo, ale... nie miały za grosz basu... Wróciłem więc do 2.1.
Pamiętam jednak, że u znajomej kilkunastoletnia wieża Philipsa grała pięknie w całym paśmie. Niskie tony były naprawdę niskie, miękkie, niedudniące, bardzo mocne, ale wybrzmiewające tak jak należy - miód na uszy! Bez subwoofera! A to była zwykła miniwieża, nie z kolumnami podłogowymi, a regałowymi! Bardzo podobną, tyle że marki Sharp, miał mój brat cioteczny. Ona również grała TYM dźwiękiem - z pięknym basem! W pokojach równie małych, co mój! Pomyślałem więc o takiej wieży, ale nigdzie nie mogę podobnej znaleźć... (Może już takich nie robią...) Kolumienki w tych wszystkich współczesnych sprawiają wrażenie "bezbasowych", jak te moje Modecomy... Potwierdzają to również komentarze niektórych internautów.
Chciałbym mieć wieżę z uwagi na radio i możliwość słuchania muzyki bez konieczności uruchamiania telewizora czy konsoli. Ale boję się o ten niedobór niskich częstotliwości, a nigdzie nie oferują wieży z subwooferem.
Zastanawiam się też nad soundbarem, ale... Słyszałem, że jakość dźwięku tych urządzeń nie jest adekwatna do ich wysokiej ceny.

Bardzo proszę o pomoc. Co będzie najlepsze w moim pokoju - wieża Hi-Fi, zestaw 2.1 czy soundbar?
Zastosowanie: muzyka, filmy i gry (z naciskiem na muzykę)
Budżet: do 2,5 tys. zł.

 

Pozdrawiam

Tomasz

5a2b83ec07b0f_Pokj.thumb.jpg.a26d203a8a0450fae1148cba4f14de1a.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...