Skocz do zawartości

Problem z subem aktywnym TAGA TSW2000


groven

Recommended Posts

Witam posiadam sprzęt amplituner ONKYO 535 z zestawem kolumn 5.1. Mam problem z subwooferem taga harmony tsw 2000 (sub. jest aktywny, jednak nie posiada włącznika na stałe ON, odpala się jedynie po otrzymaniu odpowiedniej mocy automatycznie). No i tu jest właśnie problem. W moim przypadku odpala się, ale zdecydowanie za późno. Chodzi mi o to aby przy sygnale Volume na amplitunerze 8-12 startował, a nie przy sygnale podgłoszenia 35-40 kiedy jest już bardzo głośno i niemal ściany drżą. Próbowałem podawać sygnał z kilku źródeł i wszędzie ten sam problem. Obecnie współpracuje z dekoderem Multimedia IPS3000, dodam iż siła głosu na dekoderze jest oczywiście na maxa, tak aby wyjście dźwięku z dekodera było jak największe. Amplituner został skalibrowany oczywiście mikrofonem, odległości i siła głośników ustawiona automatycznie przez mikrofon. Choć i tak próbowałem ręcznych ustawień, które nic nie zmieniały w tym przypadku. Subwoofer dawałem na +12 i -12, nic nie dawało to. Z croosoverem też próbowałem różnych ustawień od -35 do 200, także bez efektu, zarówno w ustawieniach amplitunera, jak i ręcznie na subwooferze. W amplitunerze oczywiście SUB zaznaczony jako aktywny, kolumny frontowe z Large na Small..

Kwestia podłączenia suba do amplitunera. Próbowałem chyba wszystkiego. obecnie sub jest podłączony przewodami głośnikowymi typu banan z kanału lewego i prawego od amplitinera skąd dalej od subwoofera osobne kable idą do głośników frontowych.  Nic to nie zmieniło. Poprzez gniazdo pojedyncze sub pre out kablem coaxial z amplitunera do suba i podwójne RCA (low input) też bez zmian.

Jakieś pomysły i porady mile widziane, mi już ręce opadają... Chodzi mi to jedynie aby sub odpalał się przy niższym poziomie głośności. A jeszcze dodam że ustawienia dźwięku też nic nie zmieniają. Kombinowałem już ze stereo, DolbyDigital, PLII itp. Sub owszem startuje w każdym z tych trybów, ale dopiero jak pękają szyby w oknach. Wcześniej miałem Denona i wszystko śmigało jak należy.. Gdzie leży problem? W subie, w podłączeniu, w amplitunerze ???

280.jpg

281.jpg

 

 Link do strony z obrazkiem --- http://www.pl.image-share.com/ijpg-552-279.html

Edytowano przez groven
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...