Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  7 229
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez MobyDick

 1. Tak, do tego służy przetwornik cyfrowo-analogowy, inaczej DAC. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. a górny pułap cenowy praktycznie nie istnieje. Często do tego celu poleca się FiiO Taishan za około 100 zł.
 2. Poleciłbym też Brainwavz HM5 , ale można je kupić taniej jako Snab Euphony Af-100 .
 3. Dość istotnym możne być to że przy układzie dwóch głośników wysokotonowych pracujących w takim układzie w rejonie górnego skraju pasma impedancja kolumn może mieć niską wartość. To nie sprzyja dobrej pracy filtrów rekonstrukcyjnych we wzmacniaczu impulsowym. Magnaty Quantum 723 były droższe od SIGNATURE 503 gdy pojawiły się w sprzedaży, a seria SIGNATURE to coś nowego.
 4. Nie słyszałem Magnat SIGNATURE 503 i nie wiem jak grają. Jednak ze względu na użyte technologie i to że Quantum to od dawna serie kolumn o ambicjach audiofilskich w ciemno wybrał bym jednak Quantum 723.
 5. Myślę ze wiele tańszych słuchawek będzie grało lepiej lub w podobnej cenie znajdziesz lepiej grające.
 6. Pomyślałem o AKG K550. Myślę że były by idealne , ale trudno je obecnie kupić. Ewentualnie AKG K612PRO .
 7. Mam takie spostrzeżenia co do wzmacniaczy impulsowych w domu. W tej technologii łatwo jest uzyskiwać bardzo duże moce wyjściowe. Jednak w warunkach domowego zacisza zwykle kilkadziesiąt watów zupełnie wystarcza, bo takie wzmacniacze ( jeśli mają zapewnione dobre - wydajne zasilanie ) nie potrzebują sporego zapasu mocy jak wzmacniacze pracujące w klasie AB. 100W to moim zdaniem jest aż nadto ( w większości przypadków ). Często może wystarczyć kilkanaście watów mocy. Łączenie takich wzmacniaczy z tanimi układami analogowej regulacji barwy, moim zdaniem mija się z celem jeśli myślimy o wysokiej jakości dźwięku. Tym sposobem można mocno popsuć dźwięk nawet gdy regulacja barwy jest ustawiona na 0. Nie każdy wzmacniacz impulsowy gra dobrze. Sporo zależy od jakości użytych podzespołów biernych.
 8. Najlepiej samemu się przekonać. Z reguły taki wzmacniacz słuchawkowy podłącza się pod wyjście liniowe ( takie bez regulacji poziomu wyjściowego ). Np. wyjście na rejestrator. Jeśli takiego brak, od biedy może być i wyjście z przedwzmacniacza na końcówkę mocy. Zapewne preamp jest przewidziany do tego aby można było do niego równocześnie podłączyć po 2 końcówki mocy na kanał, dlatego pewnie da radę. Tu chodzi o końcówki mocy. Preamp za pewne jest podłączony do końcówki mocy gdy jest włączony.
 9. Przy wzmacniaczach tranzystorowych pracujących w klasie AB takie przełączniki nadają się doskonale.
 10. Przełożenie wtyków bananowych z jednego wzmacniacza do drugiego gdy oba są wyłączone daje pełne bezpieczeństwo. Zarówno wzmacniacze lampowe jaki i impulsowe nie powinny być włączone bez obciążenia.
 11. Te słuchawki znam tylko z opisów ( dość wiarygodnych ) . Powinny pasować do oczekiwań Christo5320 . Wspomniałem o nich bo znalazłem je na allegro w założonej cenie, tyle e potem zwróciłem uwagę że wysyłka jest z zagranicy.
 12. Bluedio TMS Bluedio T7 Kabel z mikrofonem i przedłużacz do nich
 13. W odtwarzaczu CD głównym źródłem wibracji jest sama wirująca płyta. Dopuszczalne bicie osiowe przewiduje rozmiar 200 ścieżek. Dlatego sporo zależy od wykonania konkretnego krążka CD. Nawiasem mówiąc tylko w sytuacji gdy sprzęty stoją na osobnych półkach, płyty dociskowe mają sens.
 14. Inna opcja to Bluedio T7. Wtedy jest solidniejsze wykonanie, regulacja głośności , ANC. W komplecie jest wprawdzie już kabel do słuchania przewodowego muzyki, lecz bez mikrofonu.
 15. To już sprawa dość podstawowa. Zbyt wielu ludzi to ignoruje. Wzmacniacze pracujące w klasie AB i A z zasady nie są przewidziane do tego aby coś na nich stawiać. Niektóre końcówki mocy bywają przewidziane do tego aby stały jedna na drugiej.
 16. Są nawet specjalne audiofilskie płyty dociskowe do odtwarzaczy CD. Generalnie takie dociążenie lepiej stabilizuje całą obudowę odtwarzacza , przez wprowadzenie naprężeń. Mniej wtedy rezonuje, co daje lepsze warunki do pracy lasera. Trzeba pamiętać ze odległości pomiędzy ścieżkami to tysięczne części milimetra.
 17. Warto poszukać na Aliexpress Bluedio TMS i do nich osobno można dokupić kabel USB-C/jack 3.5 mm czteropolowy z mikrofonem. W komplecie jest jeszcze przedłużacz z rozgałęźnikiem na 2 x jack 3,5 mm 3 polowy. Ta wersja ma ANC , lecz nie posiada przycisków regulacji głośności. Starsza wersja TM ma regulację głośności lecz nie posiada ANC. Przewód jak się okazuje powinien być oryginalny tego producenta bo z innymi może nie zadziałać. Testował to już ktoś na tym forum.
 18. No chyba nie wszystko jednak tak wygląda . Często jest sporo minimalizmu.
 19. Na płycie subwoofera masz 2 złącza oznaczone in i do jednego z nich należy podłączyć kabel RCA z amplitunera. Out to wyjście dźwięku z subwoofera. Najprościej było by postawić sub bliżej reszty sprzętu. Przy tak dużej odległości potrzebny jest przewód ekranowany. Bez tego sub będzie wyraźnie buczał ). Ten głośnikowy może się przydać do przeciągnięcia właściwego przewodu kanałem którym biegnie przewód głośnikowy. Inne wyjście to wymontować z subwoofera jego wzmacniacz i umieścić w jakiejś ( dorobionej do niego obudowie ) obok amplitunera i użyć tego długiego przewodu do podłączenia głośnika w subwooferze. Oczywiście otwór po wzmacniaczu trzeba by było zaślepić odpowiednim prostokątem z dość grubej blachy lub dociętym odpowiednio elementem z płyty mdf. Innego wyjścia nie widzę poza jednym. Są robione bezprzewodowe komplety do transmisji sygnału w takich sytuacjach, gdzie nie chcemy prowadzić długich przewodów do subwoofera. Swoją droga to co za idiota wymyślił żeby prowadzić pojedynczy przewód głośnikowy do subwoofera ? Jak już to trzeba 2 .
 20. Myślę ze takie rozwiązanie jest lepsze niż tylko gniazda RCA. W końcu jeśli ktoś ma we wzmacniaczu lub preampie wejścia symetryczne , to może ich użyć.
 21. Tyle że on nie ma wejścia USB. Byłby potrzebny konwerter USB do spdif.
 22. Podejrzewam że użycie przejściówek z XLR na RCA było spowodowane brakiem miejsca na gniazda RCA z tyłu obudowy, choć tak bywa częściej z osobnymi gniazdami i w sumie w taki sposób powinno być taniej niż z przejściówkami.
 23. To fakt. Odtwarzaczowi również powinno pomóc gdy będzie dociążony ciężarem wzmacniacza.
 24. W przypadku kabli elektrycznych cyfrowych istotna jest odpowiednia impedancja falowa przewodu. W przypadku kabli analogowych, gdy impedancja wejściowa jest bardzo duża i dużo mniejsza impedancja wyjściowa źródła, impedancja falowa przewodów nie ma dużego znaczenia. Rezystancja przewodów teoretycznie również jest mało istotna. Jeśli chodzi o to co pisałem wcześniej o XLR, składa się ono z 2 wyjść z których można wyprowadzić sygnał na RCA. Oba te wyjścia miały by przeciwną fazę. Sprowadza się to do tego że bez problemu można uzyskać przejściówkę bez żadnych elementów biernych typu np. rezystor wyprowadzając sygnał na RCA. Połowa układów wyjściowych wtedy nie będzie wykorzystywana.
×
×
 • Utwórz nowe...