Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  10 906
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez MobyDick

 1. Swoją drogą większość słuchawek musi trochę pograć i w tym czasie zwykle zbyt agresywna góra się uspokaja i bas robi się pełniejszy. W jednych zmiany są duże a w innych niewielkie. W jednych postępują szybko, a w innych trwa to dość długo. Obawiałem się raczej że z DFB będzie zbyt ciemno i zbyt łagodnie, bez detali. Czasem też producenci w trakcie produkcji poprawiają słuchawki i moze dostałeś takie poprawione w stosunku do tego co im zarzucano, a nie o to Ci chodziło.
 2. Przy inicjacji nie przekracza 0,17A. Ten 1A zasilacza to duży zapas.
 3. Nie powinno być problemu. Z pomiaru poboru prądu wynika że po podłączeniu do Chromecasta słuchawek 30 ohm pobór mocy nawet chwilowy nie przekracza 0,23A przy maksymalnej głośności.
 4. Nie wiem czemu często słuchawki wokółuszne są nazywane nausznymi . X2HR są absolutnie wokółuszne . To bardzo duże słuchawki z okrągłymi padami o średnicy około 11cm i wycięciami wewnątrz owalnymi do pomieszczenia uszu.
 5. Wszystkie nowsze Androidy powinny ją mieć. To funkcja na tym samym poziomie co np. włączanie i wyłączanie bluetooth. Sporo może zależeć od nakładki producenta. W czystym Androidzie to opcja pokazująca się wśród ikon rozwijanych przez przesunięcie palcem od górnej krawędzi w dół. Jest ona jednak dość daleko i u mnie wymaga jeszcze przesunięcia tego menu palcem w lewo.
 6. Tyle że tu nie chodzi o przesyłanie spod programu pod Androidem, tylko z poziomu samego Androida. Wtedy każdy dźwięk powinien przejść.
 7. W przypadku smartphonów z Androidem jest jeszcze funkcja Przesyłanie, którą można użyć do przesyłania dźwięku na Chromecasta np. Audio i wtedy będzie dźwięk przekazywany z każdego programu. Dźwięk z Youtube można też przesyłać z urządzeń z Windows spod przeglądarki internetowej Chrome.
 8. W sensie takim że chyba wyłącznie w trybie Master jest dostępny poziom HD.
 9. Często warto brać pod uwagę kolumny na przetwornikach o niezbyt dużej średnicy. Najlepiej posłuchać. Mitem jest to ze dopiero od pewnej średnicy zaczyna się pełne brzmienie. Warto zwrócić uwagę na to do jakiej kubatury pomieszczeń producent przewidział kolumny.
 10. Dt 990 pro 250 ohm K702 X2HR Z tych wykresów widać że Dt990 mają najbardziej charakterystykę na V, ale ich bas nie schodzi zbyt nisko. K702 grają zdecydowanie najjaśniej, ale bez podkreślenia wyższego basu. X2HR są z nich najrówniejsze i ich bas schodzi najgłębiej. W nich nacisk jest położony na niższy bas niż w dwóch pozostałych.
 11. To poradzę Ci użycie gąbki poliuretanowej, jaką można spotkać czasem w niektórych opakowaniach. Należy wyciąć paski takiej szerokości aby ukryły się pod padami na długości kilku cm, do podłożenia w rejon gdzie znajdują się najbardziej oddalone od głowy części małżowiny usznej. Czyli rejon tył i nad uchem. Wtedy robi się więcej miejsca w padach. Od biedy można użyć płatków kosmetycznych lub waty. Reszta ( jeśli chodzi o szczegóły ) to kwestia eksperymentów.
 12. Bo wtedy oddalasz ten głośnik od powierzchni odbijającej, która głównie zwiększa efektywność niskich tonów. Kolumny stojące na miękkim podłożu reprodukują zwykle więcej basu niż te oparte na sztywno na czymś twardym.
 13. To standard najwyższej jakości dostępnej dla Tidala i ma zapewniać jakość na poziomie HD. Z tego względu moze się przydać.
 14. Na ali znajdziesz całe masy różnych padów do słuchawek, w różnych rozmiarach i różnego rodzaju. Być może takie które są pokryte welurem na powierzchni styku z głowa będą mniej śliskie. Ja nie mam z tym doświadczenia, bo raczej naczekam na zbyt małe słuchawki na mnie.
 15. Przy odrobinie zdrowego rozsądku 1600mW do słuchawek 500mW nie powinno być problemem. Moc jaką są w stanie przyjąć te słuchawki jest duża, a ten wzmacniacz ma możliwości jej ograniczania. Ciekaw jestem czy będziesz z niego zadowolony. On nie jest zbyt mocny i gra raczej ciemno. Z tymi słuchawkami raczej bym go nie łączył, prędzej z czymś opartym o DAC z układem Sabre.
 16. Jeśli szukasz charakterystyki V to Sony mogą się okazać lepsze. Najlepiej jednak posłuchać.
 17. Myślę że z wymianą wtyku jack 4,4 na 2,5 mm poradzi sobie chyba każdy kto potrafi lutować. Takie wtyczki da się kupić, tylko muszą być 4-pin. Tu masz dużo taniej taki konwerter: https://pl.aliexpress.com/item/33047266764.html
 18. W sieci jest artykuł porównujący oba modele. Poza poprawioną samą konstrukcją i odłączanym kablem z mikrofonem poprawiono ich brzmienie lepiej zaznaczając skraje pasma oraz poprawiła się w nich przestrzenność brzmienia. Jest wiele słuchawek w tym przedziale cenowym które warto kupić. Jednak każde z nich grają inaczej.
 19. Sam widzisz że z ich ceną wyszło lepiej niż można było by oczekiwać .
 20. Sporo zależy od stanu słuchawek. Te używane mogą wymagać np. wymiany padów. Za 300 zł możesz kupić używane takie które kosztowały kiedyś dużo więcej. Jednak jeśli chodzi tylko o oglądanie TV to nie są do tego potrzebne szczególnie wyrafinowane, raczej te które są do tego celu przeznaczone.
 21. Stosunkowo rzadko można spotkać w sprzedaży słuchawki wyposażone fabrycznie w przewody zbalansowane. Audio-Technica ATH-MSR7b i Sony MDR-1AM2 są zamknięte i mają takie kable na wyposażeniu, ale w standardzie 4,4mm. Philips Fidelio X3 ma na wyposażeniu kabel zbalansowany z wtykiem jack 2,5mm, lecz są to słuchawki otwarte. Często stosunkowo łatwo jest przerobić lub wyposażyć słuchawki w kabel tego typu. Sprowadza się to do tego że oba przetworniki maja po d niezależne wyprowadzenia na wtyk 4 pin i są podłączone w odpowiedniej kolejności. Czasem słuchawki wyposażone w wymienny przewód zakończony wtykiem niezbalansowanym jack mają gniazda 4 pin do których można zrobić kabel zbalansowany. Do takich należą np. Creative Aurvana Live 2 i Takstar Pro82.
×
×
 • Utwórz nowe...