Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  4149
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  1

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. Zestaw stereo na początek

  Tu nie chodziło o to żeby znaleźć droższy wzmacniacz NAD-a, tylko o zestaw składający się z kolumn KEF Q350 z odpowiednim do ich napędzenia wzmacniaczem z funkcjami sieciowymi i wejściami cyfrowymi w cenie do 4 tyś . Czyli w praktyce pełny współczesny system audio. A czy NAD 356 jest lepszy lub gorszy to też troszkę kwestia gustu. Dla tych co nie lobią brzmienia starych NADów jest gorszy. I nie będzie zbyt dobrym partnerem do podłączenia do Q350. Był to zresztą motyw co do tego jak rozłożyć koszty i zbudować dobrze grający system bez wchodzenia w spiralę dodatkowych wydatków na niekonieczne kable łączące sprzęt i zasilające. Zawsze można szukać dróg jak drożnej zbudować system zwiększając ilość elementów i kupując droższe klocki o potencjalnie lepszych parametrach które w niewielkim stopniu mogą coś zmienić.
 2. Monitory do Denona 109

  Jeśli tunel jest pod spodem to promieniuje z pod kolumny w takim samym stopniu do przodu jak i do tyłu. Ciekaw jestem na jakiej zasadzie przymykałeś tunel br. Powinno się to robić przez wsunięcie płata gąbki w taki sposób aby zmniejszyć przekrój tego tunelu, najlepiej na jego całej długości lub gdy chemy przymykać w mniejszym stopniu to skracamy ten odcinek z wsuniętą gąbką.
 3. Jaki wzmacniacz pod kolumny ?

  Powinien być ok. Jednak najpierw połącz głośniki szeregowo. Może wzmacniacz który masz wystarczy.
 4. Jaki wzmacniacz pod kolumny ?

  Trzeba zacząć od zapewnienia wzmacniaczowi właściwego obciążenia.
 5. Jaki wzmacniacz pod kolumny ?

  Różnych głośników basowych nie należy umieszczać w jednej komorze razem, tym bardziej jeśli różnią się impedancją. Jeśli połączysz równolegle głośniki 4 i 8 ohm to da nieco ponad 2,5 ohma. To ciągle za mało. Tam powinny być głośniki po 8 ohm żeby dały 4 ohmy. Nic Ci nie poradzę ze zrobiłeś coś tak bezmyślnie i teraz Ci to nie pasuje. Bywają głośniki samochodowe 2 ohmowe lub dwucewkowe 2 x 4 ohmy i łącząc takie szeregowo miałbyś 4 ohmy. Masz głośniki połączone równolegle.
 6. Jaki wzmacniacz pod kolumny ?

  Przeczytaj jeszcze raz co Ci napisałem. Właśnie to opisałem jak. Szeregowo po 2 głośniki w kolumnie masz 2 x 8 ohm lub osobno każdy 4 x 4 ohmy ( wtedy musisz mieć 2 wzmacniacze stereo lub 1 4-rokanałowy ) .
 7. Jaki wzmacniacz pod kolumny ?

  Domyślam się z tego co napisałem że oba głośniki basowe są połączone równolegle. To znaczy że masz kolumny o impedancji 2 ohmy. Dla większości wzmacniaczy to bardzo trudne obciążenie. W zasadzie tylko niektóre wzmacniacze samochodowe są przewidziane do współpracy z 2 ohmami. W tym może być problem. Jeśli tak jest to trzeba by je przerobić na 8 ohmowe łącząc te 2 głośniki szeregowo. To jednak sprawi że wzmacniacz będzie dawał znacznie mniejszą moc. Inna opcja, to użycie osobnych końcówek mocy dla każdego z głośników basowych.
 8. W co grają producenci audio?

  Jak dla mnie K240 Monitor grały zbyt ciemno i były nieco zbyt mało analityczne. Nowsze wersje przegięto nieco za bardzo w druga stronę. Wolę jednak obecne brzmienie.
 9. W co grają producenci audio?

  K240 Studio , K240 MkII i K242HD to w zasadzie te same słuchawki. Różnią się kolorem i wyposażeniem. K242HD są założenia słuchawkami domowymi i mają stały kabel. K240 Monitor to starszy model o innym brzmieniu lecz wyglądający bardzo podobnie. Czasem można je było kupić w wersjach i większych impedancjach. Ponoć wyprodukowane w Austrii były lepiej wykonane. Spotkałem się jednak ze zdaniem, że produkowane w Chinach mają nieco lepsze brzmienie.
 10. W co grają producenci audio?

  O ile pamiętam to kiedyś za te słuchawki trzeba było zapłacić 650 zł, a obecnie widziałem je w jednym ze sklepów internetowych za 249 zł.
 11. Poprawa dźwięku tv

  Niedawno ktoś tu na forum do kolumn DENON SC-F109 kupił wzmacniacz cyfrowy SMSL Q5pro i jest bardzo zadowolony. Myślę że można pomyśleć o lepszych kolumnach używanych. A w przyszłości może o dużo lepszych bo to wbrew pozorom na prawdę dobry wzmacniacz i jest sens do niego podłączyć głośniki wielokrotnie droższe od niego.
 12. W co grają producenci audio?

  A z tym to się nie zgodzę. Jednak dźwięk droższych konstrukcji zwykle był za bardzo adresowany do odbiorców studyjnych i z tego powodu niekoniecznie pasował do gustów ogółu. Jeśli chodzi o słuchawki tanie i domowe to zdarzały im się mniej i bardziej udane modele.
 13. Jaki wzmacniacz pod kolumny ?

  Jeśli kolumny są 4 ohmowe to koniecznie potrzebny jest wzmacniacz przewidziany to takiego obciążenia. W takich sprzętach często podawana moc mogą mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Warto sobie zdawać sprawę ze w warunkach domowych zwykle moce na poziomie powyżej kilkudziesięciu watów wogóle nie są potrzebne, a wzmacniacz o mocy realnych 500W wcale nie musi zagrać bardziej dynamicznie. Kupowanie do tych kolumn zbyt wyrafinowanego wzmacniacza również może nie mieć sensu. Głośniki basowe w tych kolumnach wyglądają na samochodowe. Ciekawe jaką mają impedancję ( każdy z nich ) i jak są połączone.
 14. Jaki wzmacniacz pod kolumny ?

  Estradowy .
 15. Poprawa audio z telewizora i ps4

  Myślę ze jeśli chodzi o jakość dźwięku z samych głośników to wystarczy podłączyć je kablem optycznym do TV. Nie będzie chyba najlepszym pomysłem kupowanie DAC/AMPa dla samych słuchawek przy TV jeśli nie jest to ważne. Możesz kupić coś takiego jak SMSL M3 . Jednak lepiej wstrzymać się z tym do czasu zakupu poważniejszego sprzętu audio. Wtedy i on może okazać się niepotrzebny. Ja bym kładł większy nacisk na lepsze kolumny.
×