Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  6 823
 • Dołączył

 • Ostatnio

2 obserwujących

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Myślę ze warto było by posłuchać tych słuchawek na sprzęcie który masz. Tak było by idealnie. Każdy ma swoje preferencje i to co jednemu będzie opowiadało dla kogoś innego odpada. Myślę że karta jest zupełnie ok i własnie pozostaje co najwyżej ja inaczej skonfigurować do konkretnych słuchawek. Jednak jest to sprawa na później. Radził bym się też nie bać używać korektora. Tylko nie nadużywać. Warto to robić z rozwagą.
 2. Zawsze może być możliwa korekta wymianą opampów. AudioQuest NightOwl Carbon powinien jakoś zagrać z tymi z którymi jest sprzedawana lub z czyms bardziej detalicznym i chłodniejszym. Sennheiser HD600, HD650 raczej z czymś cieplejszym i chyba niekoniecznie do tego AIM-a.
 3. Rozważyłbym jeszcze do posłuchania HiFiMan HE400i . Te słuchawki powinny być w zasięgu mocowym karty którą masz. Nie koniecznie musza się sprawdzić, ale może to być tez to. Ewentualnie HIFIMAN HE-400S .
 4. Zgodnie z tym co piszą ten tryb analog mode ma wyłączać przetwornik C/A i dzięki temu zmniejszać ewentualne zniekształcenia z tego powodu. To powinno być odczuwalne najbardziej gdy byś używał gramofonu. Przy innych urządzeniach podłączonych do wejść analogowych można spodziewać się mniejszego wpływu lub jego brak. Dobrze jednak że zrobili coś takiego. Gdybyś chciał kiedyś używać zewnętrzny DAC to może być też przydatne.
 5. No i ma wbudowany DAC. Przez to raczej nie ma szans na cenę PMA720, któryjuż zniknoł ze strony Denona. Pozostał jeszcze PMA520 i toważyszy mu już nowy PMA-600NE.
 6. MobyDick

  Kabelki.

  Ja bym powiedział więcej . Wielu ludzi oczekuje od dźwięku aby opadła im szczęka i taki naturalny dźwięk będzie dla nich zupełnie zwyczajny i mało interesujący . Bo emocje u nich wywołują zwykle jakieś określone zniekształcenia. Gdy to odkryją zmieniają sprzęt który dostarcza innych zniekształceń. Na tym polega gonienie króliczka. Są też i konsekwentni którzy zmierzają do określonego dźwięku który im się podoba.
 7. MobyDick

  Kabelki.

  Bo takiego wspaniałego i jednego kabla nie ma . Ludzie najczęściej cieszą się jak słyszą różnice. Gdyby chodziło o czystość materiałów i im droższe tym były by lepsze wszystkie to grały by na pewnym poziomie prawie identycznie, a tu nie o to chodzi . Jedni chcą ocieplić dźwięk a inni rozjaśnić , ktoś inny che większej przejrzystości dźwięku, a inny jeszcze żeby panowała atmosfera zadymionego klubu. Zmiany jakie wnoszą kable nie zawsze są przewidywalne. Można zauważyć pewne tendencje. Również faktem jest że są urządzenia na których różnice są bardzo łatwo słyszalne a na innych się one bardzo zacierają. Przy wielu popularnych sprzętach można uzyskać dobry dźwięk na zupełnie zwyczajnych przewodach. Na tych samych przewodach niektóre minimalistyczne sprzęty mogą zagrać faktycznie dość kiepsko. Bywa że specyficzna budowa np. jakiegoś wzmacniacza wymaga specjalnych przewodów głośnikowych bo na innych będzie się wzbudzał.
 8. Wymiana kondensatorów na inne o tej samej wartości zwykle nie zmienia znacząco charakterystyki pasma przenoszenia kolumn. Te lepsze zwykle mają węższe pola tolerancji jeśli sprzedaje je dobry sklep, mogą być dobierane w pary lub komplety tak aby różniły się między sobą w znacznie mniejszym stopniu niż ta tolerancja. Z moich doświadczeń nawet w drogich kolumnach nie przywiązuje się do tego dużej wagi na etapie produkcji.
 9. Tym co może nawalić w takich słuchawkach w okresie 24 miesięcy to jest zwykle akumulator, a z tego łatwo się producentom wymigać bo jest to coś co się zużywa. I są to elementy nadające się w brew pozorom do dość łatwej wymiany. Uszkodzenia mechaniczne na skutek eksploatacji nie są traktowane jako coś co może zostać naprawione na gwarancji. Choć czasem dla świętego spokoju bywają i takie naprawy wykonywane.
 10. Bo też ich polipropylenowe membrany za dużo się nie zmienią przy dłuższym wygrzewaniu. Ich zawieszenia również mogą dość szybko osiągać normalną pracę jeśli są od początku dość podatne. Ponadto największe zmiany zachodzą właśnie w okresie kilku godzin. Kolejne zmiany można nazwać procesem starzenia się i ich zużycia .Określanie mocy wzmacniacza potrzebnej do napędzenia kolumn to w rzeczywistości sprawa bardzo umowna. Bo jeśli ktoś chce na nich słuchać bardzo cicho w nocy z bardzo bliska może okazać się że wystarcza np. 1 W. Ktoś inny musi poczuć energię dźwięków całym ciałem, może się okazać że kilkaset watów może być mało. Moce maksymalne ciągłe lub muzyczne określają zwykle jakieś normy z zawartymi informacjami o rozłożeniu mocy w funkcji częstotliwości przez określony czas. Często są zupełnie wyssane z palca. Użyteczne moce kolumn w zakresie których pracują one bez wyraźnych zniekształceń są zwykle znacznie niższe od podawanych wartości maksymalnych. Wiele wzmacniaczy osiągając spore moce mierzalne mają tylko niewielki zakres w którym graja naprawdę dobrze. Często tak jest gdy kwestia zasilacza jest słabą stroną. Wtedy brzmienie staje się płaskie i jazgotliwe. Bywają wzmacniacze których niemal pełna moc jest w pełni do wykorzystania. Stąd biorą się opinie o mocniejszych i słabszych watach .
 11. Nowy model na gwarancji tych słuchawek można kupić 3 razy drożej .
 12. Sony Wh-1000x https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bluetooth-sony-mdr-1000x-8378408786
 13. Myślę ze zamiast szukać kolejnych słuchawek bluetooth z gorszym dźwiękiem niż te które masz lepiej zrobisz kupując kabelek do T2. Np. taki: KZ z aptX Inna sensowna opcja to odbiornik bluetooth. xDuoo XQ-23 Xiaomi Mi Bluetooth Audio Receiver ( ten ma jednak funkcjonalność gniazda słuchawkowego w telefonie + jeden przycisk )
 14. Tyle że tu chodziło raczej o to że 20 W to moc potrzebna do uzyskania wystarczającego poziomu głośności do słuchania muzyki niż minimalna wartość mocy maksymalnej wzmacniacza. Te kolumny mają zupełnie normalną skuteczność dla współczesnych kolumn. Ani niską ani, specjalnie wysoką. Zwykle będzie wystarczało kilka watów. Jednak nie zmienia to faktu że potrzebny jest do nich odpowiedni wzmacniacz, który zapewni im właściwą kontrolę szczególnie niskich częstotliwości. Wzmacniacze lampowe tu odpadają. Trudno było by znaleźć do nich wzmacniacz o mocy 20 W który byłby sensownym partnerem.
 15. Z tych trzech wybrałbym Sony, ale do grania podłączył bym je przewodem i postawił jakiś mikrofon osobno.
×
×
 • Utwórz nowe...