Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  11 067
 • Dołączył

 • Ostatnio

2 obserwujących

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ten wzmacniacz słuchawkowy daje sporo mocy nieosiągalnej w DAC-ampach do 300 zł. Można go podłączać do różnych źródeł i nawet z wyjścia z integry powinien dobrze zagrać. Daje możliwość wyposażenia go w zasilacz o wyższym napięciu i wymiany opampa sterującego tranzystorami mocy. Jest sens go podłączać gdy potrzeba dużych poziomów głośności z niedrogimi DAC-ampami do urządzeń przenośnych o niezbyt dużej mocy tanimi DAC-ami.
 2. Ten adapter bt daje po prostu możliwość zrobienia z tych słuchawek bezprzewodowych gdy jest taka potrzeba. Nadal w tym budżecie mamy dobre słuchawki przewodowe.
 3. Standardowe ustawienie z płaską charakterystyką to E0. E1 i E2 to korekcje podbicia basu, można go potem ująć regulacją barwy.
 4. FX-AUDIO X6 MKII ma wyjście RCA i nie ma żadnego problemu aby stanowił DAC dla Xduoo MT-602. Ten z kolei ma moc na tyle duża że powinien bez problemu napędzić większość słuchawek o impedancji 250 ohm. Zagrożenia tu nie ma. Pozostaje tylko kwestia czy brzmienie tego zestawu będzie Ci odpowiadać.
 5. Myślę że to lepszy pomysł. Jeśli jednak na jednym komputerze połączysz je jako słuchawki stereo a na drugim jako zestaw słuchawkowy to powinny wystarczyć jedne z obsługą połączenia równoczesnego do dwóch źródeł. Skutki nie nie są do końca do przewidzenia. Sytuacja moze się zmieniać po aktualizacjach systemu operacyjnego w komputerach.
 6. Moim zdaniem do komputera lepiej jest używać słuchawek przewodowych, szczególnie gdy tak wygląda budżet na nie. Słuchawek i sprzętu najlepiej posłuchać przed ich zakupem. Co ja bym wybrał ? Myślę że taki zestaw: słuchawki Philips Fidelio X1s https://pl.aliexpress.com/item/32842170606.html adapter bt do nich https://pl.aliexpress.com/item/4001339598990.html wzmacniacz słuchawkowy https://pl.aliexpress.com/item/4001138548804.html Później można pomyśleć w dość odległym czasie o ewentualnie lepszej elektronice przewodowej.
 7. Mikrofon do komputera zwykle można podpiąć pod inny układ dźwiękowy niż ten z którego jest dźwięk. Przy słuchawkach z bt jak już pisałem gdy działaj w trybie z mikrofonem dźwięk jest słabej jakości w ich głośnikach. Można je jednak używać z innym mikrofonem podpiętym do innego układu dźwiękowego lub można użyć mikrofon USB.
 8. Słuchawki bt w tym przypadku mogą się nie sprawdzić. Gdy używasz mikrofonu masz dostępny tylko dźwięk niskiej jakości mono. Bo to tryb do rozmów telefonicznych i na komunikatorach.
 9. Tak, te słuchawki da radę używać bez dodatkowego wzmacniacza. Jednak jeśli podłączysz do nich wzmacniacz słuchawkowy, to przekonasz się ile traci się bez niego. Są czyste wzmacniacze analogowe i je można podłączyć do wyjść analogowych dowolnego sprzętu.
 10. Wiele modeli słuchawek bluetooth obsługuje multicasting. Jeśli wszystko działa dobrze to w trakcie słuchania muzyki można odebrać połączenie z telefonu, gdy ktoś zadzwoni. Z dwoma komputerami może być problem. Trzeba by rozłączyć jeden i podłączyć do drugiego. Wtedy ten mechanizm nie jest konieczny i wystarczą słuchawki bluetooth łączące się z jednym urządzeniem. Magicznych przełączników raczej nie uświadczysz do tego.
 11. Takie dokanałówki bardzo łatwo napędzić i trudno tu szukać odniesienia do większych słuchawek które grają dużo ciszej.
 12. Tak wygląda porównanie charakterystyk X1 Fidelio (czerwona ) i SHP-9500 ( zielona )
 13. Z reguły w przypadku smartphonów USB-C pozwala wyprowadzić sygnał analogowy.
 14. Creative Aurvana Live 2 to bardzo dobrze grające słuchawki z założenia do celów mobilnych.
×
×
 • Utwórz nowe...