Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  3142
 • Dołączył

 • Ostatnio

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. jakie słuchawki do 300zł

  Słuchawki Audio-Technica ATH-AVA400 to otwarta konstrukcja.
 2. Kolumny Heco - poprawianie fabryki

  To gdzie, jakie i w którym miejscu jest zamocowane wytłumienie nie jest bez znaczenia. Wprowadzając zmiany możesz pogorszyć brzmienie lub je dopasować do siebie. Do dobrych rezultatów można dojść przeprowadzając próby. Nie jest bez wpływu na brzmienie gdzie umieszczono wytłumienie a gdzie go brak. Układanie tak żeby było ładniej mija się z celem, podobnie gdyby ktoś stwierdził ze na płytce drukowanej wzmacniacza jest nieład i dobrze by było w jednym miejscu poumieszczać rezystory wg rozmiaru i koloru a w innym kondensatory. Może stać się tak że kolumny będą grały po uporządkowaniu tylko nieco gorzej. Tylko czy o to chodzi ?
 3. jakie słuchawki do 300zł

  Przy trochę większym budżcie uważam że warto brać pod uwagę Creative Aurvana Live 2. W morelach są w outlecie za 296 zł.
 4. Jak to powiedziano w filmie mój rower. Każdy alkohol jest bardzo dobry. Poza denaturatem, który jest dobry. To kwestia wymagań i oczekiwań.
 5. Wszystko jest względne. To co nam się wydaje realne co widzimy i słyszymy to wynik interpretacji bodźców przez mózg.
 6. ,, Reduktor szumu' to nie żadna wyrocznia, jednak jest to jakieś spojrzenie na sprawy audio. Nie ze wszystkim można się z nim zgodzić, lecz jest tam sporo racji. Pojedyncze doświadczenia nie można traktować jako w pełni miarodajne. Jednak może dawać do myślenia. Niekoniecznie tak jak to interpretuje twórca cyklu.
 7. Na ten temat są różne teorie. Jednak mnie najbardziej przekonuje to że się przyzwyczajamy do zmian w dźwięku. Poczałkowo może coś się wydawać nie tak. Trochę z innej beczki. Znam przypadek gdzie ktoś wymienił rezystory w zwrotnicach kolumn. Na początku nie widział dużych zmian, tyle że jest jakoś inaczej. Po jakimś czasie wrócił do starych rezystorów i stwierdził że jest jednak wyraźnie gorzej na tych starych.
 8. No nie zupełnie tak to wygląda. Często spotykam się z sytuacjami gdzie ktoś namawia aby kupić droższy kabel na początek bo to jest inwestycja na przyszłość. A lepiej jest posłuchać na tanich kablach jak całość gra i wtedy zacząć próbować czy konkretne kable pomogą , zaszkodzą lub nic nie dają.
 9. A tu pewnie byś się zdziwił słuchając pracy dysków. Dźwięki przez nie wydawane są bardzo rożne. Inaczej brzmi szum obracających się talerzy i pracy głowic. Ale to dla koneserów takiej muzyki . Myślę ze do celów audio najlepiej gdy go wcale nie słychać. A wpływ na brzmienie muzyki każdy może sobie wyobrazić jaki chce. To już kwestia indywidualnej fantazji.
 10. Denon PMA-720AE + Monitor Audio bronze 1

  Tak to wygląda z jednej strony. Z drugiej papierowe membrany nie powlekane lakierem tłumiącym drgania maja często naturalne brzmienie dla papieru. Czyli pełne podbarwień i raczej przez to mało naturalne. Dlatego wielu producentów odeszło od tej technologii, a inni rozwijali ją aby uzyskać lepsze rezultaty. Głośniki wysokotonowe z papierowymi membranami często grają dźwiękiem który można nazwać oględnie zapiaszczonym. Vintage jest dla koneserów takich smaczków. To trochę jak z samochodami z wczesnego okresu motoryzacji. Trudno tu mówić o dobrych osiągach i wygodzie. Jednak zawsze mamy coś unikatowego. Brzmienie kolumn Spendor z tego co wiem zwykle bywa dość skupione na środku pasma. To nie są kolumny złe, tylko adresowane do określonego odbiorcy. Jeśli chodzi o starsze konstrukcje Monitor Audio to z tego co pamiętam w stosunku do współczesnych jej konstrukcji miały większe tendencje do ożywienia brzmienia metalicznymi podbarwieniami. Jednak w przypadku wyższych serii można liczyć na dobry dźwięk. I myślę ze warto, pod warunkiem że takie brzmienie lubimy.
 11. Ciche słuchanie muzyki

  Myślę ze poprawia brzmienie. Tak jak potrafi poprawić urodę kobiet .
 12. Słuchawki przewodowe do 1000 zł

  W cenie 1K uważam ze warto było by posłuchać HIFIMAN EDITION S. Dla SENNHEISER HD599 istotną konkurencją jest AKG K550 Mk II . To różnie brzmiące słuchawki o różnych cechach. Warto abyś więcej o nich poczytał i posłuchał przed zakupem. Warto skonfrontować to co piszą inni z tym co usłyszysz.
 13. Oczywiście ze mogą mieć wpływ , np. taki jak to co jest w kieliszku i w jakiej ilości się to spożywa.
 14. Bez przesady . Idąc tym tropem jeśli ktoś ma 7 kolumn w kinie domowym to musiałby mnożyć razy 7 ? Jedna kolumna jest podłączona do jednej końcówki mocy. I tylko tyle bierzemy do takiego wyliczenia No chyba ze mamy 2 kolumny. Ale to już inna historia.
×