Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  5223
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

14

1 obserwujący

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. MobyDick

  Nowy zestaw stereo do 5tys.

  Pół biedy jeśli stoją stabilnie na czymś twardym i się nie kołyszą. Tyle że to są dość wąskie i wysokie kolumny i przykręcenie tych podstaw nawet bez kolców wydaje się niezbędne do ich prawidłowego postawienia na podłodze.
 2. MobyDick

  Słuchawki nauszne do 300zł

  Trzeba się dostać do styków głośniczka i sprawdzić czy przewodzi prąd. Jeśli przewodzi , to znaczy że najprawdopodobniej tylko przewód jest uszkodzony.
 3. MobyDick

  Słuchawki nauszne do 300zł

  A widzieliście jaki brzydki był oryginał Fostexa tych słuchawek ? Fostex MH256 HALKO Momoi
 4. MobyDick

  Nowy zestaw stereo do 5tys.

  To na czym stoją kolumny zawsze ma wpływ na to jak grają. Kolce sprawdzają się najlepiej na wykładzinie dywanowej które mają przebić. Na podłożu które mogły by uszkodzić potrzebne były by podkładki pod kolce. Wtedy pełnią rolę regulowanych nóżek. Ważne jest aby kolumny stały stabilnie i aby się nie chwiały. Zamiast kolców na podstawkach można wkręcić śruby z łbami które nie uszkodzą nam podłogi. Niektórzy producenci dają specjalne nóżki wkręcane w gniazda w podstawie.
 5. MobyDick

  Nowy zestaw stereo do 5tys.

  Na razie poczekajmy jak będzie z Yamaha 803D, bo ta powinna niedługo dotrzeć.
 6. MobyDick

  Szukam dobrego dac-a z cd i strumieniowaniem muzyki

  Sensowny DAC który by się dobrze zmieścił w budżecie wraz z napędem optycznym ( praktycznie dowolny BD ) to np. Chord Hugo 2. Jest jednak wiele konstrukcji tego typu dużo droższych.
 7. MobyDick

  Słuchawki nauszne do 300zł

  Najlepsza opcja to kupić i mieć jedne i drugie na rożne okazje.
 8. MobyDick

  Słuchawki nauszne do 300zł

  Przetworniki AKG K240 mają dość specyficzną budowę. Membrana to duża kopułka z stosunkowo niewielkim zawieszeniem . Porusza nią relatywnie duża cewka bo o obwodzie tej kopułki. Ta duża kopuła ma większą grubość niż zawieszenie. One są w stanie grac bardzo głośno bez zniekształceń, tyle ze wymagają sporej mocy jak na słuchawki. Są bardzo analityczne i z lekko podbarwioną górą. Najlepiej wypadają na muzyce elektronicznej. To słuchawki chyba zupełnie z innej bajki niż CAL!.
 9. MobyDick

  Słuchawki nauszne do 300zł

  CAL2 są dozo fajniejsze .
 10. A co jest w tej gustownej skrzyneczce ?
 11. MobyDick

  Słuchawki nauszne do 300zł

  AKG K240 ale nie do rocka . Myślę ze do rocka lepsze będą ( chyba ) ISK HD9999 . Osobiście do rocka i nie tylko wybrałbym Creative Aurvana Live 2 . Za to ostatnimi czasy ciągle czytam że się stale psują . Na szczęście mnie się nie zepsuły, mimo że mam je już od dawna. K240 można ostatnio kupić wyjątkowo tanio. Jednak są to słuchawki wymagające dobrego napędzania mocnym wzmacniaczem słuchawkowym i graja bardziej monitorowo niż dla przyjemności.
 12. MobyDick

  Nowy zestaw stereo do 5tys.

  Chodzi zapewne o porównanie Yamaha R-N803D i Magnat MR 780
 13. To musiały być bardzo drogie kolumny Dynaudio chyba bo ten producent z zasady nie che się wypowiadać co do wpływu kabli. Co ciekawe kiedyś w jednym z drogich modeli użyto celowo kable o dość dużej rezystancji w celu zapewnienia bardziej liniowej charakterystyki przebiegu impedancji. W przeszłości szczególnie zwrotnice ich podstawowych modeli kolumn składały się z dużej ilości elementów które wielu domorosłych tuningowców uznało by za bardzo słabej jakości. A trzeba zaznaczyć ze stosowano wtedy wyłącznie filtry pierwszego rzędu we wszystkich ich konstrukcjach.
 14. MobyDick

  Słuchawki 350 zł

  Obecnie produkowane Cloudy bez mikrofonu to ISK HP2011 .
 15. MobyDick

  Szukam dobrego dac-a z cd i strumieniowaniem muzyki

  Z tego co wiem to malina dobrze sprawdza się jako strimer i można ja podpiąć do dowolnego DAC-a, a tu budżet może być dowolnie wysoki .
×