MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  2760
 • Dołączył

 • Ostatnio

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 1. Na ogół kolumny projektuje się do najoptymalniejszego działania bez założonych maskownic. Są ona złem koniecznym w pewnych sytuacjach. Czasem czyni się jakieś działania aby wpływały one jak najmniej. Tu kolumny zostały zaprojektowane tak aby głośniki były stale niewidoczne. W słuchawkach ich przetworniki również są osłonięte. Jeśli chodzi o wpływ maskownic łatwo przejrzeć testy kolumn w dziale recenzje Audio i tam zobaczyć jak w poszczególnych kolumnach wpływają na dźwięk maskownice. Łatwo tam zauważyć że to co robią nie wynika w większości z materiału osłaniającego głośniki lecz właśnie z odbić od elementów samych ramek na których są rozpięte.
 2. Właśnie o to chodzi że w maskownicach zwykle szkodzą najbardziej same ramki a nie materiał na nich rozpięty. Tu sprawa wygląda zupełnie inaczej. Listwy w dość sporej odległości nie powinny szkodzić w taki sposób, a nawet mogą poprawiać rozpraszanie dźwięku we wszystkich kierunkach.
 3. Zdjęcia reklamowe robią fotograficy, którzy często nie mają zielonego pojęcia o akustyce i audio. Na takich zdjęciach kolumny są zwykle w ogóle nie podłączone. W taki sposób to lepiej wygląda. Podobnie sprawa wygląda z elektroniką. Bardzo często wzmacniacz jest stawiany pod CD, mimo że w instrukcji są podane informacje o tym jaką przestrzeń ponad nim należy zapewnić do pracy. Spotkałem się wręcz z sytuacjami w których ludzie myśleli że właśnie tak należy to ustawiać po to aby kurz nie dostawał się do środka wzmacniacza. Nie mam zdjęcia, ale takiego szczytu debilizmu chyba nikt nie przebije. Wyobraźcie sobie kolumny na parapetach w rogach pokoju, a tuż przed jedną z nich stoi duży telewizor całkowicie ją zastawiając. Przy próbach tłumaczenia że tak jest źle usłyszałem, że tak mu się podoba.
 4. Jeśli lubisz słuchać głośno i lubisz spore porcje basu, to brałbym pod uwagę Bluedio T3+. Są bardzo solidnie wykonane i w dużej mierze przez to dość ciężkie. Duży nacisk na uszy można zredukować przez rozgięcie pałąka.
 5. Dobieranie słuchawek i wzmacniacza do nich po pasmie przenoszenia niema większego sensu. Należy się kierować raczej synergią brzmieniową i własnymi upodobaniami. 2 zakresy pasma przenoszenia są podane dla niemal płaskiej charakterystyki przy spadkach 0,1dB i 3 dB , co oznacza dwókrotny spadek głośności ( daleko poza pasmem słyszalnym ).
 6. To może się różnie nazywać. Tu masz przykład takiego urządzenia.
 7. Najprościej byłoby użyć subwoofer z wejściem wysokopoziomowym ( na kable głośnikowe ). Trzeba wtedy podłączyć wyjście HTS 4282/12 na subwoofer do jednego z takich wejść. Jeśli subwoofer nie posiada takiego wejścia trzeba kupić urządzenie ( pasywne ) do podłączania wzmacniaczy samochodowych do wyjść wysokopoziomowych radioodbiorników samochodowych i wykorzystać 1 z dwóch kanałów. Coś takiego powinno kosztować kilkanaście złotych. Można również pokusić się o zbudowanie czegoś co bezie obniżało napięcie na wejście RCA subwoofera. Trzeba tylko wiedzieć jak działa dzielnik napięcia. Przy takim podłączeniu będziemy wykorzystywali tylko jedno wejście głośnikowe lub RCA w subwooferze.
 8. Microlab FC330 to głośniki aktywne stereo do komputera. Jakość jest w dużej mierze związana z ceną zestawu. Zestaw z dwiema kolumnami wcale nie jest z zasady lepszy od dobrego 2.1. Problemy w takim układzie zwykle są związane z czynnikiem ludzkim i związanym z możliwościami regulacji. Główna zaleta z dwiema kolumnami jest taka że nieco trudniej jest spieprzyć ich ustawienie. Dobrze zestawione 2.1 i dobrze wyregulowane łatwiej jest zintegrować z pomieszczeniem.
 9. Czasem 2 dodatkowe piny przy takim potencjometrze bywały wykorzystywane jako wyłącznik obsługiwany przez wciśnięcie pokrętła ( właściwie to jego osi ). Alps oznaczał je jako do obsługi funkcji loudness. Dlatego jeśli pokrętło nie jest równocześnie przyciskiem to te 2 dodatkowe złącza są dodatkowymi wyprowadzeniami do masy.
 10. Gratulacje dla aniołka
 11. A wzmacniacz słuchawkowy lub DAC-AMP powinien wnieść naprawdę dużo. Bez tego lub dobrej karty dźwiękowej w komputerze kupowanie słuchawek w podobnej cenie ma niewielki sens.
 12. Nie znam wszystkich z wyżej wymienionych słuchawek. Jednak z tego co widzę to nie do końca pasują one do pierwotnych wymagań brzmieniowych. Za to każde z nich wydają się być bardzo udane. Ja bym jeszcze zwrócił uwagę w szczególności na Encore RockMaster OE. Do 10 rano trwa na nie promocja. Przy większym budżecie wybrałbym Creative Aurvana Live 2. Łatwo jest je napędzić i są znacznie bardziej szczegółowe od Encore. Do tego oferują bardzo przestrzenny dźwięk jak na słuchawki zamknięte. Jedne i drugie są nastawione na współpracę ze sprzętem przenośnym. Najlepiej z jakimś przyzwoitym DAP-em. Jednak oba modele mają sporo ( choć naprawdę dobrego ) basu.
 13. Jeśli karta dźwiękowa komputera posiada wyjście na panel przedni w standardzie HD-audio to po podłączeniu do niego wtyki wyjście z tyłu komputera jest odłączane. Ogólny poziom głośności można regulować z poziomu sytemu operacyjnego. Głośniki Creativa, które masz posiadają potencjometr do ściszania dźwięku. Głośność na słuchawki możesz regulować z poziomu oprogramowania komputera. Niektóre głośniki komputerowe nie posiadają takiego potencjometru w który są wyposażone Twoje Creativy. Możesz też kupić słuchawki z taką regulacją głośności. Wiele słuchawek przeznaczonych do komputera posiada coś takiego. Bywają również przedłużacze do komputera do podłączenia słuchawek wyposażone w taki potencjometr i wtedy możesz do niego podłączyć dowolne słuchawki ( najlepiej z krótkim kablem ). Regulację głośności z poziomu komputera zwykle ułatwia klawiatura wyposażona w taka funkcję. Innym jeszcze rozwiązaniem jest użycie wzmacniacza słuchawkowego poprzez który podłączone są słuchawki do komputera, bo taki z reguły posiada własną regulację głośności. Jeśli do tego celu użyłbyś DAC-AMPa to taki może zastąpić kartę dźwiękową. Takie urządzenie posiada z reguły regulację wyjścia słuchawkowego i jeśli posiada wyjście liniowe ( do podłączenia np. głośników) to na nim poziom wyjściowy będzie stały i możesz wtedy używać regulacji głośności głośników. I to by było na tyle możliwości.
 14. No to te Shure SRH145 są nauszne a nie wokółuszne. Może być problem z takimi słuchawkami. Musisz pamiętać ze słuchawki bez nadmiaru basu często grają zbyt lekko w otoczeniu ulicy i z tego powodu chyba wszystkie znane mi słuchawki ( w tym zakresie cenowym ) zamknięte do sprzętu przenośnego i do tego wokółuszne mają basu więcej niż mniej, a przynajmniej te warte uwagi. Może warto w warunkach domowych po prostu nieco ujmować nadmiaru basu.
 15. Odpowiedź była krótka i jednoznaczna.... Jednak na pytanie na które trudno udzielić takiej jednoznacznej odpowiedzi. Ważne jest to co ktoś lubi i do jakiego typu muzyki je potrzebujesz. Istotne jest również do jakiego telefony , jakiego mp3 będą podłączone i do jakich itd bo czasem nie warto tyle inwestować w słuchawki jeśli to do czego będą podłączane. A tak nawiasem mówiąc to ATH-CKX5iS zostały blednie opisane jako douszne. To są słuchawki dokanałowe. Słuchawki douszne to takie które umieszcza się w muszli ucha ( tzw pchełki ). Słuchawki dokanałowe to takie w których element uszczelniający umieszcza się w kanale słuchowym. Nawiasem mówiąc, to często słuchawki douszne graja prawidłowo dopiero po wciśnięciu ich w ujście kanału słuchowego.