Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  11 465
 • Dołączył

 • Ostatnio

3 obserwujących

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nawet Kef R300 nie były by tu zbyt małe.
 2. Słuchawki które spełniały by wszystkie założone tu wymagania chyba nie istnieją. Najbliżej jest chyba słuchawkom Philipsa z dedykowanym adapterem. Koss Porta Pro Wireless nie są do końca bezprzewodowe, bo odbiornik z bateriami wisi na na krótkim kabelku. Dzięki swojej budowie są wygodniejsze od większości słuchawek nausznych. Nie naciskają na małżowiny uszu jak inne tego typu konstrukcje. To sprawia że można je długo używać bez niewygody. A niska trwałość jest w dużej mierze wynikiem dość kruchej ultralekkiej budowy. Są za to najtańsze. W cenie zbliżonej do samego adaptera do Philips Fidelio X*. Te z kolei są wykonane wyjątkowo solidnie, jak przystało na słuchawki domowe klasy premium.
 3. Nadal nie wiem . A tak poważnie to moc, kolumn jest dość umowna wartością jaką są w stanie przyjąć bez zniszczenia. Często są to wartości tak bardzo umowne że trudno je brać na poważnie.
 4. To czarne kółeczko jest bardzo praktyczne w użyciu. Jeśli jest podłączone na drodze cyfrowej, do zasilania nadaje się praktycznie każdy zasilacz USB 5V. Ten z zestawu jest zupełnie wystarczający.
 5. Myślę ze to był bardzo dobry wybór do tego wzmacniacza. Gratuluję zakupu.
 6. Moim zdaniem zestaw składający się z Q5 pro i Q350 powinien bardzo dobrze spisywać się do oglądania filmów. Typowy zestaw kina domowego ma jeszcze kanał centralny z którego głównie słychać dialogi i kanały zapewniające efekty z tyłu i/lub boków. Bez tego też da się bardzo komfortowo oglądać filmy. W większości przypadków kanały tylne, boczne i te bardziej z gry albo milczą, albo łatwo można się bez nich obyć. Kanał centralny sprawia ze siedząc poza bazą stereo dialogi lokalizuje się zawsze bliżej ekranu.
 7. Większą potęgę brzmienia w filmach można uzyskać podłączając subwoofer lub/i wprowadzając odpowiednią korekcje dźwięku.
 8. Nie ma powodu aby nie można było podłączyć kolumn które masz do Q5 pro. Jeśli jednak oczekujesz lepszej jakości dźwięku, dobrze pomyśleć o czymś wyższej klasy. Od kolumn będzie tu głównie zależało jak ten system zagra. Zadaniem standów jest aby umieścić dość stabilnie kolumny na odpowiedniej wysokości od ziemi. Im są droższe, tym więcej można oczekiwać od estetyki ich wykonania i ich solidności. Najtaniej można coś takiego zbudować na własną rękę. Nie jest to takie trudne.
 9. To się praktycznie nie zdarza aby ktoś przesiadał się z lepszych kolumn na nowsze z niższej serii u jednego producenta.
 10. Napisałem że najlepiej dobierać przewody głośnikowe pod swój gust. Q5 pro nie ma specjalnie sykliwej góry którą trzeba by łagodzić. Kef Q350 również nie są zbyt ekspansywne w tej dziedzinie i używanie do nich kabla który by jeszcze bardziej uspokoił górny zakres pasma wydaje się bezcelowe. Generalnie większość grubych miedzianych kabli ma skłonności do łagodzenia góry, zapewne przez większą pojemność poprzeczną i większe efekty naskórkowe w takich przewodach. Jednak nie tylko od tego zależy brzmienie systemu i dobór przewodów. Do tego ten wzmacniacz jest niewielki i o ile teoretycznie można do niego użyć gołe przewody o przekroju 4mm² to mogą one stwarzać problemy natury praktycznej ( ich masa i sztywność ). Wygodnie jest do niego używać wtyki bananowe. Zapewne zupełnie inaczej. Myślę ze była by to również dobrana para, dla tych którzy lubią brzmienie tych Focali. Może się wtedy okazać ze lepsze będą inne kable głośnikowe do ich podłączenia.
 11. Na tej zasadzie sprzęt audio stereo zwykle trzeba by uznać że jest do d... bo bardzo często do wzmacniacza i np. CD potrzeba osobnych pilotów. Jakoś nikt tu nie wpadł na to że trzeba by i tu używać HDMI. Pozostają jeszcze piloty uczące się, jeśli ktoś się uprze. A sterowanie głośnością i wyłączaniem sprzętu przez HDMI z użyciem CEC działa dość często nieprawidłowo i trzeba wtedy z tego zrezygnować.
 12. Taki tani kabelek również dobrze siedzi w gnieździe: https://pl.aliexpress.com/item/32990175940.html
 13. Jeśli wzmacniacz podłączysz do TV kablem optycznym, to ważne aby był dość dobrze spasowany z gniazdami. Dlatego wskazane jest tu jego w miarę przyzwoite wykonanie. Zbyt dużych różnic w jakości dźwięku tu nie uświadczysz, jeśli wszystko działa dobrze. Za to wzmacniacze impulsowe, szczególnie bez sprzężenia zwrotnego, są dość wrażliwe na kable głośnikowe. Zwykle na początek najlepiej jest podłączyć wzmacniacz kablami głośnikowymi z miedzi po kilka zł za metr i na tej podstawie można szukać jakichś droższych przewodów, gdy wiemy czego nam brakuje. Przekrój 1,5mm² do max 2,5mm². Jeśli miałbym wybierać w ciemno jakieś lepsze przewody głośnikowe do podłączenia Q5 pro do Q350, były by to niezbyt grube przewody o dość jasnym brzmieniu: np. z miedzi pokrytej srebrem.
 14. Wtedy do wzmacniacza są przesyłane dane audio, jak z każdego źródła dźwięku cyfrowego ( np. CD, streamer ) tą drogą. Wtedy nie ma znaczenia jaki TV ma system operacyjny, bo nie kontroluje tą droga pracy wzmacniacza.
×
×
 • Utwórz nowe...