Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  7 726
 • Dołączył

 • Ostatnio

2 obserwujących

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Na Massdropie można kupić często ciekawe słuchawki, gdy są w obniżonych cenach. Wadą jest to że trzeba na nie potem długo czekać, gdy są dostarczane ze stanów. Te z magazynów w Europie są zwykle w mniej atrakcyjnych cenach. Na Aliexpress również można coś ciekawego znaleźć, bywa że z dostawą z magazynów w europejskich. Słuchawki bezprzewodowe to bardzo szeroki temat i różne rodzaje ....
 2. Często kolumny o płaskiej charakterystyce pasma przenoszenia są odbierane jako grające środkiem pasma, na tle większości kolumn które mają podbite skraje pasma. Do wzmacniaczy lampowych są potrzebne zwykle kolumny z podkreślonym górnym skrajem pasma, bo ulegnie on złagodzeniu na nich mimo że na obciążeniu rezystancyjnym taki wzmacniacz ma bardzo niewielki spadek w pasmie słyszalnym. Kolumny pod wzmacniacz lampowy mają zwykle głośniki o niskiej dobroci, zestrojone tak aby grały prawidłowo gdy po podłączeniu do wzmacniacza o dużej impedancji wyjściowej. Wtedy kolumna gra prawidłowo. Dlatego takie kolumny podłączone do wzmacniacza tranzystorowego grają zwykle dość jasno z dość twardym basem. Niewielkie kolumny grające dość głębokim basem z płaską charakterystyką nie nadadzą się do lampy. Wspomniałem o tym aby nie mieszać tych rodzajów kolumn i brać to pod uwagę pisząc o swoich doświadczeniach.
 3. Zawsze możesz od kogoś dostać lub po kimś odziedziczyć DAC .
 4. Na to jaki jest materiał, nie masz wpływu. Nawet na płytach DVD i BD często wiele ścieżek jest zarejestrowanych jako 2.0. To jak zostaną w amplitunerze podzielone na więcej głośników zależeć może od jego ustawień. Generalnie ( na ogół ) tylko przednie duże kolumny jest sens zwykle ustawiać w menu jako duże i to nie zawsze. Gdy masz subwoofer, wtedy i te dobrze jest ustawić jako małe. Gdy wszystkie kolumny masz ustawione jako duże, wtedy w większości przypadków subwoofer będzie milczał.
 5. Z wysyłką AliExpress Standard Shipping możesz się spodziewać za 2 tygodnie. Koniecznie daj znać jak to gra i ile to warte.
 6. Czy ten amplituner nie ma przypadkiem możliwości wyboru na które wyjście ma być podawany sygnał przez hdmi ?
 7. Jeśli w instrukcji subwoofera nie ma żadnych informacji co do preferowanego wejścia, to pod dowolne gniazdo RCA.
 8. Wystarczy pojedynczy ekranowany kabel RCA. Podwójny kabel RCA też może być.
 9. TOPPING D50S oferuje to czego potzrebujesz. Na aliexpress znajdziesz sporo bardzo tanich DAC-ów z odbiornikiem bluetooth, ale bez aptX. Widziałem kiedyś tam płytki bez obudowy na DAC z odbiornikiem aptX, więc może znajdzie się i coś takiego z obudową. Sensownym rozwiązaniem może okazać się po prostu zewnętrzny selektor jaki był pokazany i do niego podłączysz to co chcesz.
 10. MobyDick

  Streamer

  Tyle że ten iEast ma dość kiepskie parametry audio i przynajmniej do nie dawna miał wyjście tylko analogowe. Częstotliwość próbkowania: Do 16 bit / 48kHz (DLNA / UPNP- odbiór) SPDIF: Toslink (16bit / 44kHz), optyczne wyjście Zakres dynamiczny: 84dB
 11. MobyDick

  Streamer

  Fajnie by było gdyby przynajmniej wznowili produkcję pierwszej wersji .
 12. Główny problem polega chyba na tym że każdy podaje skuteczność inaczej. Często chyba nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością. Bywa jednak tak że jeden producent poda niską skuteczność dla częstotliwości 1 kHz gdzie słuchawki mają dołek charakterystyki, inny poda skuteczność dla zakresu gdzie jest górka, jeszcze inny poda wartość średnia. Przy muzyce z perkusją największy wpływ na to jak głośno grają słuchawki częstotliwości z rejonu 100 Hz gdzie panuje stopa. Przy wokalnej największy wpływ będzie miała skuteczność w zakresie środka pasma. A większość słuchawek ma dość nieliniową charakterystykę pasma przenoszenia. Najlepiej po prostu posłuchać i się przekonać.
 13. Nie podłączałem tych Encorów do samsunga galaxy s10e, jednak podłączałem je do innych telefonów i wiem ze trudno o wydajniejsze słuchawki wokółuszne. Skuteczność słuchawek podaje się w różny sposób. Czasem dla napięcia 1mV, czasem dla 1V czasem inaczej. Bywa ze słuchawki z czułością 105 dB grają głośniej niż te które maja napisane 118 dB. Myślę ze powinieneś spróbować. Jeśli piszesz że htc one m9 jeśli piszesz ze gra głośno, to powinien wystarczyć. Do mało wydajnego wyjścia Samsunga chyba lepiej podłączyć jakieś wydajne słuchawki dokanałowe. np. KZ ZS10 pro które poza ali znajdziesz też na allegro.
 14. Gdybyś chciał się jednak zdecydować na coś z ali to polecam repliki DIY SE215 , na prawdę warto.
×
×
 • Utwórz nowe...