Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  10 653
 • Dołączył

 • Ostatnio

2 obserwujących

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Hdmi-cec często raz działa a innym razem mu się nie chce. Różnie z tym bywa. Przestrzenność dźwięku w stereo to zupełnie inny wymiar niż w dźwięku wielokanałowym. W praktyce często z tylnej strefy często w filmach prawie nic nie słychać. Inna rzecz że nie wszystkie filmy mają dźwięk wielokanałowy.
 2. Na szczęście jeśli nie będziesz używał jego selektora źródeł to można to upchnąć gdzieś z tyłu. 2 pierwsze ustawienia EQ to systemy podbicia basu, pozostałe za bardzo nie wpływają na bas i soprany. Możesz używać regulacji barwy wraz z ustawieniami EQ.
 3. Należy pamiętać że podłączanie dwóch lub trzech kolumn tylko przednich do amplitunera kina domowego mija się z celem. Podłączanie sprzętu do TV gdy amplituner jest podłączony do wejścia HDMI ARC to często droga przez mękę, czasem działa czasem nie. Współczesne amplitunery kina domowego nie należą do zbyt łatwych w obsłudze z powodu bardzo wielu funkcji nad którymi trzeba zapanować. Często trzeba urządzenia włączać i wyłączać w odpowiedniej kolejności ... Dlatego stereo moze okazać się tu łatwiejsze w użyciu.
 4. W przypadku amplitunera kina domowego zazwyczaj TV podłącza się kablem HDMI do jego wyjścia a dodatkowe urządzenia do jego wejść. W przypadku wzmacniacza takiego jak Smsl Q5 Pro TV podłącza się do niego jego wyjściem optycznym lub coaxialnym. Dodatkowe sprzęty typu dekoder i DVD/BluRay do wejść w TV.
 5. KEF Q950 są zalecane do dużych pomieszczeń. Jednak jeśli chcesz dużo basu to moze właśnie te okażą się dobre. Pewnie warto posłuchać.
 6. Przy lampach obudowy INOX są bardzo praktyczne ze względu na źródła ciepła na zewnątrz. Odbijają to ciepło i dobrze to wygląda. Pokrętła można łatwo zmienić. Za to ta blachę trochę szkoda malować na czarno. To trochę jakby Deloreana pomalować na czarno .
 7. TV często modyfikują dźwięk w dziedzinie cyfrowej. I to dzieje się w sposób dość dziwny. Zwykle sprowadza się to do znacznego obniżenia poziomu głośności. Na jednym TV obniża głośność z niego a urządzenia podłączone do niego nie, na innym jest odwrotnie.
 8. Teoretycznie nie powinno pogorszyć . W stosunku do wejścia analogowego powinno być lepiej .
 9. MobyDick

  Magnat mr780

  Jednak w kilku językach jest dostępna. Np. w rosyjskim.
 10. Widziałem kiedyś głośniczki komputerowe których napisana moc 100W p.m.p.o. była zestawiona z 1W mocy ich zasilacza z plakietki na jego obudowie.
 11. Może należy wyjaśnić kwestie mocy w takich belkach. 510W czy 550W to wartości zapewne wyssane z palca dla celów reklamowych. Jeśli piszą na jednym z nich surround, to znaczy ze ma jakąś funkcje uprzestrzenniania dźwięku. No ale w końcu dla kogoś są one robione. Na radiu kuchennym też można sobie posłuchać muzyki ... Tu pewnie będzie lepiej.
 12. Na dodatek wygląda na to że pozwala do jednego wejścia podłączyć 2 urządzenia w obu formatach, bo ma selektor wejść.
 13. Soundbary są zdecydowanie do TV a nie do muzyki .
 14. Wzmacniacze impulsowe są z zasady bardzo wrażliwe na kable głośnikowe. Należy je jednak dobrać gdy będziesz miał konkretny sprzęt i to po dobrym osłuchaniu się z nim. Dlatego ostatecznych kabli bym na razie nie kupował. Jeśli nie masz żadnych, to na początek wystarczą zwykłe kable miedziane głośnikowe. Terminale tego wzmacniacza teoretycznie akceptują gołe kable do 4 mm², jednak lepiej pasują do nich dość cienkie przewody lub z wtykami bananowymi. Ich jakością za bardzo bym się nie przejmował. Przykładowy konwerter: https://pl.aliexpress.com/item/32972493718.html Powinien dotrzeć w około 2 tygodnie.
×
×
 • Utwórz nowe...