Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  9 485
 • Dołączył

 • Ostatnio

2 obserwujących

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Może odwrotnie. AKG K240 to dobre słuchawki lecz o bardzo niskiej skuteczności i nie są za bardzo basowe. O nich zapomnij gdyby miały grać podłączone do zintegrowanego z płytą układu bez wzmacniacza słuchawkowego. ISK HD9999 są bardziej basowe od SoundMagic HP151, lecz te drugie mają znacznie lepszy bas. Jest go nadal sporo i schodzi bardzo nisko. Te i Takstar pro82 powinny dać radę z integrą. Takstar pro82 to 3 rodzaje brzmienia. Mogą grac monitorowo z niewyeksponowanym basem, lekko podbitym lub mocno.
 2. Nie wiem nic na temat uziemiania tej karty dźwiękowej którą masz. Pierwsze słyszę aby coś takiego trzeba było robić z kartami dźwiękowymi. Wydaje mi się że coś musisz mieć uszkodzone. Takie denerwujące bzyczenie w słuchawkach jest niedopuszczalne. Spróbuj użyć innej karty dźwiękowej. Jeśli problem będzie się powtarzał, znaczy to że problem jest w czymś innym. Niektóre karty wymagają dodatkowego zasilania. Najpierw rozwiąż ten problem. Pisałem już to. Nie licz na to że jakieś magiczne urządzenie to naprawi. Nic mi nie wiadomo na temat urządzeń uziemiających. Próbowałeś umieścić tą kartę dźwiękową przynajmniej w innym slocie ? Fakt że zasilacz jest potężny nie ma nic wspólnego z tym że nie może dawać napięcia z przydźwiękami. Podobnie to ze płyta główna ogólnie działa prawidłowo nie znaczy że nie ma uszkodzonego zasilania w sekcji odpowiedzialnej za karty rozszerzeń. Wymiana słuchawek na droższe lub po prostu inne nie rozwiązuje problemu z bzyczeniem karty dźwiękowej. Czasem może pomóc po prostu zmiana ustawienia impedancji słuchawek.
 3. Najlepszy dźwięk z nich maja HP151. Są ponoć dość delikatne. Są za to bardzo wygodne. Mają dużo miejsca wewnątrz muszli. Każde z nich są słuchawkami typowo stacjonarnymi i nie należą do ciasnych.
 4. Mimo wszystko uważał bym na zaginanie kabla przy wtyku. Jeśli będziesz je nosił w kieszeni podpięte do telefonu to dobrze je wyposażyć w przejściówkę kontową . Coś takiego :
 5. Myślę że nie. Obniży poziom głośności. To coś stosuje się gdy masz słuchawki o bardzo dużej skuteczności i problemy z szumami niezależnymi od poziomu głośności, które wyciągają te szumy. Podobny efekt daje użycie potencjometru na kablu i przyciszenie nim słuchawek.
 6. MobyDick

  Wymiana kolumn

  Tytuł tematu brzmi : Wymiana kolumn . Na co nie zostało narzucone .
 7. Może jeszcze Takstar Pro82. Są w podobnej cenie do ISK HD9999. Są bardzo wygodne i mają regulowany bas w trzech stopniach.
 8. MobyDick

  Wymiana kolumn

  Myślę że łatwo można wymienić kolumny na jakiś aparat fotograficzny, ale na dziewczynę ? Są wprawdzie kraje gdzie wymienia się dziewczyny za kozy lub krowy... O wymianie na kolumny nie słyszałem . Tu trzeba by osobny temat .
 9. Po pierwsze coś jest nie tak z kartą dźwiękową którą masz. Nie powinna bzyczeć . Powinieneś spróbować innej. Bardzo możliwe że ta którą masz jest uszkodzona. Jeśli jest jakaś opcja jej uziemienia to trzeba to zrobić. Próbowałeś przynajmniej umieścić ją w innym slocie ( jeśli jest to możliwe )? Może jest to wina wadliwej płyty głównej lub zasilacza. Od tego zacznij. ISK HD9999 i Hyperx Cloud to raczej dość podobne słuchawki. O ich różnicach sam musiał byś się przekonać. Każdy takie różnice może odbierać inaczej. Do 500 zł myślę że warto brać pod uwagę jako lepsze słuchawki np. SoundMagic HP151.
 10. Z wejściami analogowymi w takich adapterach jest pewien problem. Dochodzi wpływ układów wejściowych takiego urządzenia. Dodatkowo nigdy nie wiadomo jak się będzie spisywać z urządzeniem do którego będzie podłączone. Wyjścia słuchawkowe we wzmacniaczach mogą stwarzać problemy. Bardzo często słuchawki podłącza się we wzmacniaczu przez rezystory do jego końcówki mocy. Jeśli adapter ma wysoką impedancję wejściową, wtedy łatwo jest przesterować układy wejściowe w adapterze bt. Używanie bardzo przyciszonego wzmacniacza nie jest korzystne chociażby dla potencjometru. Działa on wtedy często z sporą różnica głośności w obu kanałach i można uszkodzić nasz nadajnik gdy damy głośniej. Dlatego często takie urządzenia maja dość niską impedancję wejściową. Nie jest to jednak zbyt korzystne dla dobrej jego pracy. Często lepiej podłączyć pod wyjście na rejestrator. Wtedy raczej nie posłuchamy nic z wejścia tego urządzenia na wzmacniaczu. Sam tor audio wzmacniacza może sporo zmienić. Takie wyjście niskopoziomowe zwykle najmniej zmienia. Można też użyć wyjścia z przedwzmacniacza. Idealnie było by podłączać adapter zawsze do źródła dźwięku, jednak w praktyce jest to niewygodne. Ostatecznie trzeba wypróbować możliwe dostępne opcje. Gdy korzystamy z urządzeni z wyjściami cyfrowymi , najlepiej z nich korzystać. Problemem może tu być ich łatwa dostępność do podłączania.
 11. MobyDick

  Wymiana kolumn

  Spece od reklamy stawiają raczej na takie modyfikacje niż na naturalizm. Wielu ludzi woli podrasowane brzmienie od naturalnego.
 12. Dla pasywnych kolumn w typowym pomieszczeniu mieszkalnym takie parametry są niemożliwe do uzyskania. Tak wysoka skuteczność ( 96dB ) jest zwykle okupiona tym że kolumny nie są w stanie zbyt nisko schodzić z basem nawet przy dużej średnicy głośnika basowego. Do tego do uzyskiwania poziomów głośności nawet bardzo wysokich potrzeba wtedy bardzo małej mocy, dla większości wzmacniaczy pracujących w klasie AB oznacza to pracę przy wysokich zniekształceniach i często słyszalnym szumie niezależnym od głośności.
 13. To już łatwiej o hi-end bo tu nie ma żadnych norm i wzmacniacze na lampach 2A3 z mocą 3W na kanał dają radę. Do nich faktycznie warto mieć do dużego pomieszczenia kolumny o skuteczności 96 dB/W. W mniejszych lub przynajmniej średnich pomieszczeniach dają radę kolumny o mniejszej skuteczności.
 14. Nie znam tych konkretnych słuchawek. Jednak nie świadczy to dobrze o nich. Gdy jest cicho przez chwile słychać szumy generowane przez elektronikę. Również wtedy słychać wyraźnie szumy z tła nagrania. Przetwornik armaturowy może sprawiać że w górnym skraju pasmo jest wyraźnie głośniejsze. To uwypukla takie niepożądane szumy i piski. Po chwili cisza powinna zapadać całkowita, gdy urządzenie przechodzi w stan czuwania.
 15. W przypadku słuchawek typu TWS jest normalnym że jedna słuchawka może przerywać w danej chwili.
×
×
 • Utwórz nowe...