Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  2786
 • Dołączył

 • Ostatnio

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. Słuchawki dokanałowe z anc do 500zl

  Jeśli bym miał coś do polecenia konkretnego, to bym napisał. Chodziło mi tylko o to że słuchawki dokanałowe zwykle wystarczająco tłumią hałasy z otoczenia i dlatego zmieniłbym obiekt poszukiwań.
 2. Słuchawki dokanałowe z anc do 500zl

  Myślę że lepiej pomyśleć o dobrych słuchawkach które będą dobrze izolowały od hałasu otoczenia pasywnie. Muzyki którą lubisz słucha się zwykle dość głośno a systemy anc nie działają idealnie i można się nimi łatwo rozczarować. Taką funkcję traktowałbym raczej jako mało istotny dodatek. Tłumienie hałasu zwykle ogranicza się do dość niskich częstotliwości. Nie twierdze ze to nie działa. Tylko że często psuje to dźwięk bardziej niż w czymkolwiek pomaga.
 3. Przeliczanie V na wyjściu urządzenia na imbecyle

  To zależy od tego co z czym porównujemy. 2 do 2,5 V to będzie stosunek tych wartości jednej do drugiej (1,25 ). Wyrażony jako logarytm dziesiętny da nam różnicę w B. Mnożąc tę wartość razy dziesięć mamy wynik w dB. Jeśli podwoimy tę wartość uzyskamy różnicę mocy ( głośności ) na wyjściu. Czyli logarytm dziesiętny stosunku tych napięć to ~0,97 dB, na wyjściu wzmacniacza da nam ~1,94 dB różnicy głośności.
 4. Przeliczanie V na wyjściu urządzenia na imbecyle

  W imbecylach to kwestia chyba dość subiektywna. 1 Bel ( B ) to różnica rzędu wielkości , czyli dziesięciokrotna. Częściej mówimy o decybelach ( dB ), czyli o jednostce 10 razy mniejszej. Tak jak decymetr ( dm ) to jedna dziesiąta metra ( m ) 10 dB = 1 B Jednostki te nie są w brew pozorom jednostkami głośności, tylko stosunku jednej wartości do drugiej wyrażonej jako logarytm dziesiętny. Gdy mówimy o dB głośności to mowa o takim stosunku głośności z jaką mamy do czynienia do progu słyszalności przez człowieka. Kiedy mówimy o różnicy poziomu głośności w odniesieniu do napięć w układzie elektronicznym sprawa ma się nieco inaczej. Np. 2 razy większe napięcie płynące w obwodzie głośnika powoduje również 2 razy większe natężenie prądu. Moc która nas interesuje to iloczyn napięcia i natężenia. W skali logarytmicznej zawsze powiększa nam to zjawisko 2-krotnie wartość w dB. I tak dla przykładu 2-krotna różnica wartości napięcia w dB to ~3 dB , jednak powoduje ona zwiększenie ( lub zmniejszenie ) głośności ( mocy wydzielanej przez głośnik ) o 6 dB.
 5. Słuchawki dokanałowe do ok 100 zł

  Jest mnóstwo różnych słuchawek. Te znalazłem w wersji podstawowej nawet za ~65 zł. Z kablem bt i srebrzonym kosztowały by 113 zł, a z mikrofonem taki zestaw kosztowałby mniej niż 120 zł. Pod jakim względem mają być inne ? To może grające V-ką Xiaomi Mi IV Hybrid Dual Drivers lub bardziej detaliczne i z mniejsza ilością basu Xiaomi Pro HD In-ear Hybrid. Brainwavz M1 to bardzo dobre słuchawki o dość liniowej charakterystyce. Jednak o ocieplonej barwie i zaokrąglonej górze. Do zbyt detalicznych bym ich nie zaliczył. Podobnie wyposażone do M1 są słuchawki z silnym basem i mocna górą za nieco ponad 100 zł to SNAB OVERTONE EP-101M. Polska marka, dobre Chińskie wykonanie. Może trochę mniej wyrafinowane od wcześniejszych propozycji, ale godne polecenia przy Twoich preferencjach. Do tego dość przydatne magnesy w obudowach głośników ułatwiają ich spinanie na szyi.
 6. Słuchawki dokanałowe do ok 100 zł

  Po części zależy to od sklepu, w którym je kupujesz i gdzie się on znajduje, a po części ich cena może zależeć od wersji i wyposażenia dodatkowego. Mogą być z mikrofonem na pilocie do telefonu lub bez. Czasem są sprzedawane w kompletach z przewodami z srebrzonej miedzi lub/i przewodem zawierającym odbiornik bluetooth do ich użycia bezprzewodowo. Te akcesoria można kupić osobno, pasują one do innych modeli słuchawek z odpowiednimi gniazdami. Wymienne przewody dają takie możliwości.
 7. Regulacja odbywa się częściowo przez doginanie skrzydełek. Poza tym to jest system samo-dopasowujący się. Nie wiem jak jest z tymi ale w innych modelach z podobnym systemem na głowę można również przesuwać to ustrojstwo ze skrzydełkami.
 8. Słuchawki dokanałowe do ok 100 zł

  Ja bym zwrócił uwagę na KZ ZS5. Poszukaj o nich więcej informacji po innych forach. Te słuchawki są zdecydowanie bardziej detaliczne niż basowe.
 9. Jakie kupić słuchawki douszne

  A ja bym raczej zwrócił uwagę na XIAOMI HYBRID IRON. Świetnie wykonane i o dobrym brzmieniu słuchawki hybrydowe.
 10. Do tego dochodzą jeszcze inne kwestie. Słuchawki DJ-skie powinny zapewnić odpowiednią izolację w warunkach dużej głośności otoczenia. Do tego zwykle powinny umożliwiać łatwe ich użycie przy słuchaniu jednym uchem. Od słuchawek studyjnych zwykle wymaga się aby dawały możliwość lepszej analizy dźwięków nagrywanych w studio. Nie wszystkim taki rodzaj brzmienia musi odpowiadać. Również inaczej projektuje się słuchawki do użytku w warunkach głośnego otoczenia na ulicy i do warunków stacjonarnych w domu. I tak słuchawki DJ-skie często dobrze nadają się na ulicę i studyjne do domu o ile ktoś lubi ich brzmienie. Najważniejsze jest jednak to, aby słuchawki spełniały oczekiwania ich użytkownika i dobrze sprawdzały się ze sprzętem do którego są podłączone. Nawet bardzo dobre słuchawki jeśli nie trafią w gust i będą podłączane do niewłaściwego sprzętu mogą rozczarować. Do tego czasem potrzebna jest izolacja od otoczenia. Wtedy trudniej jest o przestrzenność dźwięku. Dlatego często słuchawki typu otwartego lub półotwarte w pewnych sytuacjach zupełnie się nie sprawdzają.
 11. 2 rodzaje słuchawek, a duża różnica w odsłuchu

  Myślę ze kupowanie wzmacniacza słuchawkowego kosztującego ponad 300 zł do słuchawek Philips SHP2500/10 i podłączonego pod układ Realteka ALC662 zintegrowany z płytą główną komputera nie miało by sensu. Więcej sensu miałby wzmacniacz za ~100 zł lub jeszcze większy sens miała by karta dźwiękowa z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. A te słuchawki są zupełnie niezłe w swojej cenie. Są w stanie przyjąć sporą moc. Trzeba ją jednak mieć jak im dostarczyć. Słuchawki przeznaczone do sprzętu przenośnego mają zwykle wyższe skuteczności. Słuchawki dokanałowe graja głośniej dzięki temu że znajdują się w mniejszej odległości od naszych narządów odbierających dźwięk i w szerszym zakresie pasma ulegają sprzężeniu akustycznemu w kanale słuchowym. Łatwo to zauważyć gdy porównamy głośność słuchawek które leża przed nami z odległości kilkudziesięciu cm. Myślę ze rozsądnym wyborem była by tu karta dźwiękowa Asus XONAR DG lub jej wersja na pci express ASUS XONAR DGX. Nieco droższa , będzie mogła działać na płycie głównej baz slotów pci, lecz obciążająca podsystem pci express na którym montuje się karty graficzne. Przy większym budżecie i ukierunkowaniu na użycie karty do słuchania muzyki warto pomyśleć o znacznie lepszej karcie dźwiękowej takiej jak np. AIM SC8000.
 12. Sluchawki nauszne zamiast AKG k518

  Ja bym aż tak bardzo nie przesadzał. Jest sporo dobrych słuchawek w tym przedziale cenowym. Ich dobór jest często kwestią własnych preferencji. Słuchawki którymi jedni się zachwycają, zupełnie nie odpowiadają innym. Osobiście na Twoim miejscu zajął bym się ulubionymi słuchawkami na zewnątrz aby mogły służyć dalej i pomyślał o słuchawkach do domu takich jak AKG K240 Studio. Dla przykładu masz tu pady do tych słuchawek z allegro http://allegro.pl/akg-k81-k518-dj-nauszniki-pady-gabki-i7026629905.html. Myślę ze te powinny być dobrej jakości. Czasem wymiana na nieco inne przynosi poprawę dźwięku. Mpżna wymienić kabel niekoniecznie na jakiś bardzo wyrafinowany. Przy mniejszym budżecie można poprzestać na gotowym przewodzie do tego celu z przewodami z miedzi OFC . Można coś takiego nabyć już w cenie około 10 zł ( nawet z mikrofonem i pilotem ). Przewody w jakie są wyposażane tego typu słuchawki fabrycznie nie są więcej warte.
 13. Sluchawki nauszne zamiast AKG k518

  Wymiana przewodu w już posiadanych słuchawkach to dobry pomysł. Możesz mieć wtedy przewód lepszej jakości o długości jakiej potrzebujesz. Do tego wymiana padów na słuchawkach nie powinna stanowić problemu. Wymiana na inne słuchawki niesie za sobą zwykle istotną zmianę samego brzmienia. Dla przykładu AKG k240 mkII lub ich wersja bo bez dodatkowego wyposażenia AKG k240 Studio to monitory studyjne. Nowe po wyjęciu z pudełka mogą rozczarować. Bardzo dobre słuchawki ( choć może niekoniecznie do rocka ), wymagają rozruszania. Dobrze aby sobie pograły ze 2 dni bez ich słuchania w międzyczasie. Warto posłuchać przez chwilę jak grają wprost z pudełka i po wygrzewaniu. Plusem jest tu odłączany kabel. Jest on jednak dość długi. Producent podkreśla możliwość ich użycia ze sprzętem przenośnym. Jednak ich głównym celem jest analiza nagrań. Do tego sa to dość duże słuchawki i moim zdaniem bardziej do użytku w studio i w domu a nie na zewnątrz. Ja bym brał pod uwagę słuchawki takie jak Encore RockMaster OE. Przewód z zestawu jest krótki i łatwo dokupić do nich inne przewody o długości jaka jest nam potrzebna. W słuchawkach jest typowe gniazdo jack 3,5 mm. Moim zdaniem warto dopłacić do Creative Aurvana Live II. Jeśli poszukasz to można je kupić w założonym budżecie. Gniazdo w słuchawkach to jack 2,5 mm. Również można kupić do nich inne przewody lub adaptery np. jack 2,5 mm na 3,5 mm. Obecność mikrofonu nie stwarza jakichś problemów dźwiękowych. Pozwala za to odebrać połączenie telefoniczne gdy słuchamy muzyki z telefonu. Jeśli chodzi o słuchawki bluetooth to często można je używać przewodowo. Możliwość ich użycia bezprzewodowego to czasem wygodna opcja szczególnie gdy źródłem jest np. telefon lub komputer bez dobrych układów dźwiękowych. Wtedy często możemy liczyć nawet na pewną poprawę jakości dźwięku. Jednak taka opcja zwykle dodatkowo podnosi cenę słuchawek. Łatwo to zauważyć na modelach tych samych słuchawek przewodowych i z możliwością użycia przez blutooth. Utrata jakości dźwięku przy transmisji blutooth często jest mniejsza niż przy użyciu z kiepskim układem dźwiękowym.
 14. Jeśli chodzi o krzywe izofoniczne mają zastosowanie gdy chcemy słuchać ciszej niż odbiór w naturalnych warunkach. Audiofilskie wzmacniacze bez regulatorów barwy zakładają że będziemy słuchać muzyki z optymalna głośnością. Te które maja takie regulatory , są w nie wyposażone aby mozna było modyfikować ich brzmienie w zależności od potrzeb. Do tego celu stosuje się również filtry fizjologiczne Loudness. Faktem jest jednak to ze większość kolumn obecnie produkowanych ma kształtowane charakterystyki jak ta uśmiechnięta ( wcześniej ) , ta druga ( niżej ) częściej zdarza się w kolumnach wyższej klasy. I są to zapewne niezbyt duże kolumny do niewielkich pomieszczeń. Tam ich charakterystyka przenoszenia zostanie skorygowana przez akustykę pokoju.
 15. Fakty są takie, że lepiej dla dźwięku aby pasmo przenoszenia było bardziej liniowe ( i to również poza pomiarem w osi głośnika ) do skraju częstotliwości. Dla marketingu zwykle jest lepiej aby można było napisać że pasmo przenoszenia głośnika jest lepsze niż u konkurencji. To sprzyja pozycjonowaniu rynkowemu dla kupujących którzy chcą uszeregować w jakiś sposób, co jest lepsze, a co gorsze na liście. Prawda jest jednak taka że niekoniecznie musi się to pokrywać z preferencjami cod brzmienia ewentualnych nabywców. Duża liniowość pasma przenoszenia często nie jest wskazana. Szczególnie do szybkiego odsłuchu w sklepie.
×