Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  4788
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  1

1 obserwujący

O MobyDick

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. MobyDick

  Dobre słuchawki do telefonu

  Jest do nich futerał w komplecie. Tyle że duży. Po złożeniu do środka nie zajmują za dużo miejsca. Jednak faktycznie są spore i zdecydowanie bardziej do słuchania w domu. Na dodatek gniazdo w słuchawkach wprawdzie to jack 3,5 mm, ale nietypowy i trudno o jakieś zmieniki kabli. Dlatego wymagają oryginalnych kabli. Bardziej mobilne są CAL 2 . Jednak niski bas nie jest tak bardzo spektakularny. O AKG N60nc może Ci coś więcej powiedzieć e1mo na forum mp3store.pl , bo ma te słuchawki.
 2. MobyDick

  Dobre słuchawki do telefonu

  Myślę że bardzo dobre były by SoundMagic HP151 , te schodzą nawet dużo niżej niż do piwnicy. Tyle że to bardziej słuchawki stacjonarne ze względu na to ze są dość spore i dołączony kabel jest długi. Można jednak dokupić krótszy. Dobrze nadają się do zasilania z takich źródeł jak dobry telefon. Są nieco poprawioną jeśli chodzi o wytrzymałość następna wersją SOUNDMAGIC HP150 .
 3. MobyDick

  Głośniki 6 i 8 ohmów w jednej kolumnie - można?

  No teraz muszę stwierdzić że wyglądają teraz na znacznie lepsze głośniki niż były Jamo Studio 180 w oryginale. Gratuluję.
 4. MobyDick

  Pilot Classic 800 - co to za kolumny?

  Piloty Classic 800 mogą okazać się lepsze od Heco Aurora 700 .
 5. MobyDick

  Zapytanie o wybór kolumn podłogowych

  Nie wszyscy słyszą gdy wzmacniacz już niedomaga i kolumny są u kresu możliwości. Faktycznie bez regulacji jest najbezpieczniej. Dobre i dobrze dobrane do pomieszczenia kolumny nie powinny wymagać regulacji przy głośnym graniu. Delikatne regulacje nie są zbyt niebezpieczne. Za to wprowadzanie kompensacji fizjoligicznej przy cichym słuchaniu często jest dość wskazane i również nie jest szkodliwe dla sprzętu.
 6. Tyle że tam podchodzi się do tych spraw poprzez obserwacje z pogranicza zjawisk paranormalnych i science fiction.
 7. MobyDick

  słuchawki bezprzewodowe nauszne do 1200 zł

  Dla przykładu AKG K518 są znane z tego ze bardzo mocno naciskają na uszy. Seria K550 i jej pochodne należą do bardzo wygodnych. Generalnie zwykle duże słuchawki są najwygodniejsze, choć zdarzają się przypadki bardzo lekkich słuchawek nausznych lekkich i wygodnych np.: Koss Porta Pro ( ostatnio produkowany również w wersji bluetooth ) lub UR40 ( prawie wokółuszne ).
 8. MobyDick

  Zapytanie o wybór kolumn podłogowych

  Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Z jednej strony wzmacniacz doprowadzony do przesterowania generuje sporo zniekształceń z zakresu wysokich i ponadakustycznych częstotliwości. Realna moc głośników wysokotonowych to zwykle kilka watów i łatwo wtedy o jego spalenie. Z drugiej strony nawet najmocniejsze w kolumnach głośniki które są w stanie zwykle wytrzymać kilkadziesiąt watów mocy są w stanie wytrzymać znacznie mniej przy częstotliwościach z zakresu poniżej pasma przenoszenia kolumn. Odkręcanie mocne regulatorów basu i sopranów bardzo źle działa na te zakresy krytyczne.
 9. Do tego takie włókno bezpiecznika jest zrobione z materiału o znacznie gorszej przewodności niż czysta miedź. Jednak długość takiego włókna jest niewielka spadek napięcia na nim przez to również mały. W dobrych bezpiecznikach tego typu robi się bardzo krótkie przewężenie aby zmniejszyć opór. Z punktu widzenie rezystancji przewodów zasilających większy problem stanowią długie i często niezbyt grube przewody w instalacji pomiędzy gniazdkiem i transformatorem dystrybuowanego napięcia sieci. Tu stosowanie grubszych przewodów traci sens. Można przypuszczać że przewody o dużym przekroju mające większą pojemność poprzeczną będą lepiej filtrowały dostarczane napięcie od zakłóceń o wysokich częstotliwościach będących w sieci. Tę sprawę mógłby załatwić jednak niewielki kondensator w jednej z wtyczek.
 10. MobyDick

  Pilot Classic 800 - co to za kolumny?

  Bardzo zabawna interpretacja takiej postaci rzeczy jeśli chodzi o impedancję. Jednak chyba nigdy nie zaistniała. Nawet bardzo tanie głośniki maja zawsze określoną impedancję. Najprawdopodobniej wszystkie użyte głośniki mają impedancję 8 Ohm. Z podawaniem impedancji kolumn sprawa wygląda zupełnie inaczej. Dwa połączone równolegle głośniki basowe dają 4 Ohmowe obciążenie. Bardziej jest to właściwe niż podawanie impedancji 8 Ohm z minimalną wartością np. 3,2 lub użycie wszystkich głośników 4 Ohm i nazwanie ich kolumnami 8 Ohm, a takie sytuacje są normą. Z tego co wiem to kolumny tej marki jeszcze z tego okresu były wyposażane w bardzo dobrej jakości głośniki.
 11. MobyDick

  Pilot Classic 800 - co to za kolumny?

  Oznaczenie impedancji 4-8 Ohm oznacza zwykle tyle że, w zakresie niskich częstotliwości kolumny mają impedancję 4 Ohm a w pozostałej części pasma 8 Ohm. Tak naprawdę to bardzo częsty przypadek i nie obawiał bym się tego. Tylko wzmacniacze lampowe mogą mieć z tym problem i należy je traktować jako kolumny o impedancji 4 Ohm. W zakresie niskich częstotliwości oddawana jest zdecydowanie większość mocy wzmacniacza przy słuchaniu muzyki.
 12. MobyDick

  słuchawki bezprzewodowe nauszne do 1200 zł

  Z zasady takie coś należy podłączyć kablem. Sam kabel może mieć kilka cm. Jednak najwygodniej gdy ma około 1 m. Nie są to wtedy zupełnie słuchawki bezprzewodowe, jednak ma taki adapter zazwyczaj małe wymiary i można go podłączyć do rożnych słuchawek.
 13. MobyDick

  słuchawki bezprzewodowe nauszne do 1200 zł

  Nie namawiam do zakupu AKG K845bt , bo chyba chodzi o ich kanciasty kształt , do tego nie mają futerału. Za to mają solidną budowę z aluminium Jednak gdybyś miała okazję kiedyś je zobaczyć to warto wypróbować jeśli chodzi o kwestie wygody i rozmiaru. K550 są duże i uważam ze nadają się przez to tylko do domu. Te są mniejsze.. AKG robi niewygodne słuchawki mobilne nauszne. Te słuchawki są jednak bardzo wygodne i te są wokółuszne. To tak jeśli chodzi o wygodę i ich rozmiary. Na tym zdjęciu widać różnice wielkości nauszników pomiędzy tymi słuchawkami.
 14. MobyDick

  Głośniki 6 i 8 ohmów w jednej kolumnie - można?

  Fajnie że udało Ci się wyremontować kolumny. Trochę szkoda ze zdjęcia widoczne są tylko jako miniaturki.
 15. MobyDick

  Słuchawki Akg K550 MkII czy MkIII?

  Osobiście wybrałbym Mk III. Mają grać nieco lepiej, bo bardziej detalicznie. Do tego mają wymienny kabel. Z tego co oferują sklepy wygląda że Mk II są nadal dostępne.
×