MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  2767
 • Dołączył

 • Ostatnio

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 1. Jeśli takie urządzenie się zawiesi i niema możliwości odłączenia akumulatora, choć na chwilę, to należny poczekać aż się samo rozładuje. Dalsze ładowanie zwykle tylko podtrzymuje taki stan. Czasem jednak odłączenie po kilku minutach ładowania możne również zresetować głośnik. Pełne rozładowanie jest pewniejszą metodą, a doładowanie wydłuży czas oczekiwania na rozładowanie.
 2. Przy budżecie 800 zł na pewno warto go podzielić pomiędzy słuchawki i jakaś lepszą ( od wbudowanej w komputer ) kartę dźwiękową. Wybór karty i słuchawek zależy od tego jaki rodzaj dźwięku preferujesz. Do tego bardzo ważna jest ich wzajemna kompatybilność.
 3. CAL2 są niewielkie jak na słuchawki wokółuszne. Nieco mniejsze bywają tylko słuchawki z padami owalnymi. Mnie znacznie bardziej przypadł ich wygląd do gustu dopiero w kontakcie bezpośrednim. W końcu nie bez przyczyny dostały nagrodę za wzornictwo użytkowe red dot. Właśnie dość spora głębokość obudów sprawia ze dają tak przestrzenny dźwięk. Mimo wszystko nie odstają aż tak bardzo jak można by się spodziewać, głównie dzięki temu że pałąk nie wystaje poza obręb muszli. Słuchawki nauszne mogą być znacznie mniejsze. Jednak trudno będzie znaleźć wśród słuchawek tego typu w obidowach zamkniętych coś o podobnie przestrzennym dźwięku.
 4. Musisz wiedzieć że te same przetworniki użyte w różnych słuchawkach mogą dać inne brzmienie. Ma na to wpływ np. rozmieszczenie otworów przegrodzie za którą są umieszczone, rodzaj i wielkość padów, odległość od ucha. wielkość i kształt komory za przetwornikiem oraz otwory w niej. Do tego brzmienie to można modyfikować doborem ilości i rodzaju materiału wytłumiającego ta komorę. To jak zabrzmią Twoje słuchawki po wymianie przetworników tylko Ty sam możesz ocenić czy będziesz zadowolony. Biorąc pod uwagę to że oryginalne brzmienie tych słuchawek Ci odpowiadało i kształt charakterystyk pasma przenoszenia powinien być zgodny z Twoimi gustem. Najprawdopodobniej będą miały dość łagodna górę. Myślę że warto spróbować. Osobiście wybrał bym chyba głośniki do słuchawek Steelseries Siberia V2 lub nowszej ich wersji 200. Są łatwo dostępne. Ten drugi rodzaj przetworników z aliexpress będzie bardziej faworyzował środek pasma, szczególnie w jego wyższym zakresie i może mieć tendencje do wyostrzeń. Napisz koniecznie jak będą grały Twoje słuchawki po modyfikacjach.
 5. Często demonizuje się słabą jakość dźwięku słuchawek tej marki. Z reguły są dobrze wykonane i grają zupełnie nieźle. Jednak w relacji jakość cena wypadają słabo. Do tego łatwo o ich podróbki. Za ile możesz je sprzedać, najłatwiej ocenisz szukając podobnych słuchawek na portalach aukcyjnych. A słuchawki należy dobierać do własnych upodobań i sprzętu do którego się je podłącza.
 6. Domyślam się że stałaś się posiadaczką Creative Aurvana Live 2. Ciekaw jestem na ile spełniły Twoje oczekiwania. Jak oceniasz ilość basu ?
 7. Chyba nie istnieją słuchawki o ciepłym brzmieniu, pozbawione basu. Zwykle czyste brzmienie utożsamia się z chłodną barwa dźwięku. Posłuchaj Encore RockMaster OE , bo chyba o to Ci może chodzić. Sporo basu, nie oznacza że jest go za dużo.
 8. Na ogół kolumny projektuje się do najoptymalniejszego działania bez założonych maskownic. Są ona złem koniecznym w pewnych sytuacjach. Czasem czyni się jakieś działania aby wpływały one jak najmniej. Tu kolumny zostały zaprojektowane tak aby głośniki były stale niewidoczne. W słuchawkach ich przetworniki również są osłonięte. Jeśli chodzi o wpływ maskownic łatwo przejrzeć testy kolumn w dziale recenzje Audio i tam zobaczyć jak w poszczególnych kolumnach wpływają na dźwięk maskownice. Łatwo tam zauważyć że to co robią nie wynika w większości z materiału osłaniającego głośniki lecz właśnie z odbić od elementów samych ramek na których są rozpięte.
 9. Właśnie o to chodzi że w maskownicach zwykle szkodzą najbardziej same ramki a nie materiał na nich rozpięty. Tu sprawa wygląda zupełnie inaczej. Listwy w dość sporej odległości nie powinny szkodzić w taki sposób, a nawet mogą poprawiać rozpraszanie dźwięku we wszystkich kierunkach.
 10. Zdjęcia reklamowe robią fotograficy, którzy często nie mają zielonego pojęcia o akustyce i audio. Na takich zdjęciach kolumny są zwykle w ogóle nie podłączone. W taki sposób to lepiej wygląda. Podobnie sprawa wygląda z elektroniką. Bardzo często wzmacniacz jest stawiany pod CD, mimo że w instrukcji są podane informacje o tym jaką przestrzeń ponad nim należy zapewnić do pracy. Spotkałem się wręcz z sytuacjami w których ludzie myśleli że właśnie tak należy to ustawiać po to aby kurz nie dostawał się do środka wzmacniacza. Nie mam zdjęcia, ale takiego szczytu debilizmu chyba nikt nie przebije. Wyobraźcie sobie kolumny na parapetach w rogach pokoju, a tuż przed jedną z nich stoi duży telewizor całkowicie ją zastawiając. Przy próbach tłumaczenia że tak jest źle usłyszałem, że tak mu się podoba.
 11. Jeśli lubisz słuchać głośno i lubisz spore porcje basu, to brałbym pod uwagę Bluedio T3+. Są bardzo solidnie wykonane i w dużej mierze przez to dość ciężkie. Duży nacisk na uszy można zredukować przez rozgięcie pałąka.
 12. Dobieranie słuchawek i wzmacniacza do nich po pasmie przenoszenia niema większego sensu. Należy się kierować raczej synergią brzmieniową i własnymi upodobaniami. 2 zakresy pasma przenoszenia są podane dla niemal płaskiej charakterystyki przy spadkach 0,1dB i 3 dB , co oznacza dwókrotny spadek głośności ( daleko poza pasmem słyszalnym ).
 13. To może się różnie nazywać. Tu masz przykład takiego urządzenia.
 14. Najprościej byłoby użyć subwoofer z wejściem wysokopoziomowym ( na kable głośnikowe ). Trzeba wtedy podłączyć wyjście HTS 4282/12 na subwoofer do jednego z takich wejść. Jeśli subwoofer nie posiada takiego wejścia trzeba kupić urządzenie ( pasywne ) do podłączania wzmacniaczy samochodowych do wyjść wysokopoziomowych radioodbiorników samochodowych i wykorzystać 1 z dwóch kanałów. Coś takiego powinno kosztować kilkanaście złotych. Można również pokusić się o zbudowanie czegoś co bezie obniżało napięcie na wejście RCA subwoofera. Trzeba tylko wiedzieć jak działa dzielnik napięcia. Przy takim podłączeniu będziemy wykorzystywali tylko jedno wejście głośnikowe lub RCA w subwooferze.
 15. Microlab FC330 to głośniki aktywne stereo do komputera. Jakość jest w dużej mierze związana z ceną zestawu. Zestaw z dwiema kolumnami wcale nie jest z zasady lepszy od dobrego 2.1. Problemy w takim układzie zwykle są związane z czynnikiem ludzkim i związanym z możliwościami regulacji. Główna zaleta z dwiema kolumnami jest taka że nieco trudniej jest spieprzyć ich ustawienie. Dobrze zestawione 2.1 i dobrze wyregulowane łatwiej jest zintegrować z pomieszczeniem.