Skocz do zawartości

MobyDick

Uczestnik
 • Zawartość

  3823
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  1

O MobyDick

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska
 1. Zestaw 5.1 do filmów w TV

  Do tego połączenia niektórych kolumn z pewnymi wzmacniaczami ( amplitunerami ) mogą nie zagrać zbyt dobrze. Nie możesz tego rozdzielać.
 2. Bo też różnice nie są duże i czasem trudno je usłyszeć, a różnice pomiędzy różnym sprzętem i poszczególnymi realizacjami nagrań bywają spore.
 3. Denon 720 ae + dali zensor 3

  A ja uważam że lepiej jest kupić dobre monitory i subwoofer niż niejedne kolumny podłogowe w tej samej cenie. Subwoofer może nawet jeśli nie jest najlepszy, to może zostać poprawiony przez dobranie odpowiedniego głośnika do niego o lepsze jakości.
 4. Słuchawki do 1000zl aktualnie dostepne

  AKG K550 Mk III lub Mk II.
 5. Zestaw 5.1 do filmów w TV

  JBL to marka i są nią firmowane różne kolumny, lepsze i gorsze. Seria Northridge to kolumny znacznie niższej klasy niż Pilot ST303, a tych bym sie nie obawiał jeśli sa sprawne teraz. Jeśli głośniki niskotonowe mają zawieszenia piankowe i zaczną się rozpadać to zawsze można je wymienić na nowe i nie kosztuje to majątku. Jeśli są gumowe to mogą działać bardzo długo bez problemów. Te JBL E30 mogą posłużyć jako fronty na początek z jakimś subwooferem i wtedy powinny dać sobie radę w Twoim pomieszczeniu. Możesz ich użyć jako kolumny tylne. Możesz również spróbować użyć jednego z nich jako głośnik centralny lub postawione obok siebie i połączone szeregowo obie jako głośnik centralny.
 6. Zestaw 5.1 do filmów w TV

  Jeśli chodzi o tyły, to nie trzeba dużej synergii brzmienia. Można podłączyć praktycznie dowolne. Jeśli chodzi o centralny to dobrze by było dobrać coś z zestawów z podobnie brzmiących do nich kolumn frontowych. Yamahy z automatyczną kalibracją z mikrofonem dość dobrze sobie radzą a z dopasowaniem głośnika centralnego zupełnie innego niż fronty.
 7. Zestaw 5.1 do filmów w TV

  Powinny dobrze się zgrać z Yamahą. One będą mocno na wyrost z jakością dźwięku dla amplitunera kd. Może kiedyś do nich podłączysz jakiś wzmacniacz stereo. One muszą mieć więcej niż kilka lat, ale to nie powinno stanowić problemu.
 8. Zestaw 5.1 do filmów w TV

  Gdy podaje się średnicę głośnika, to podaje się średnicę głośnika nie jego membrany . Kosze mogą mieć różne średnice. Głośniki stożkowe które w nich są użyte maja membrany jakie można zmieścić w średnicy kosza 160-180 mm. To są głośniki 6 cali i tak należy je traktować. A tamten gość na ceneo zapewne pisze prawdę co do średnicy membrany , lecz niema pojęcia jak się podaje średnicę głośnika. Tu masz fajne kolumny w cenie do 1k za parę używane Pilot ST 303 .
 9. Zestaw 5.1 do filmów w TV

  Na pewno da się, jeśli się dobrze poszuka. Jednak nie szukał bym kolumn dużych z duża ilością głośników. |Zwróć uwagę że te kolumny są ogromne w stosunku do satelitek z zestawu Edifiera i one same sa w stanie reprodukować nisko schodzący bas. Mocowo i efektywnością najprawdopodobniej przewyższają duże kolumny z zestawu VK.
 10. Słuchawki nauszne zamknięte do 400 pln

  Ja bym brał pod uwagę SoundMagic HP151 . Można je obecnie kupić pod tym linkiem w zakładanej cenie z okazji dnia dziecka . Łatwo znaleźć w sieci ich recenzje również pod oznaczeniem HP150 od których różnią się nieznacznie tylko budową przegubów.
 11. Zestaw 5.1 do filmów w TV

  Wybór amplitunera wiąże się z dobraniem do niego odpowiednich kolumn lub odwrotnie. Myślę ze warto jest iść w Yamahe. Z nowych kolumn do amplitunerów Yamahy wybrał bym kolumny Magnat Quantum 673. Mimo że są to kolumny standowe to mogą zagrać znacznie lepiej niż większośc kolumn wolnostojacych w tej cenie.
 12. Słuchawki do 250zł

  Prawda jest taka że sporo zapewne zależy od tego co ktoś lubi i czego oczekuje. Z drugiej strony sporo zależy od samych nagrań i od tego do czego se słuchawki podłączy. Do tego może jeszcze dojść to , że to co słyszymy często ulega projekcji własnej sugestii. Czyli np. może nam się wydawać ze droższe słuchawki bardziej lubianego producenta mogą nam grać lepiej niż inne grające identycznie lub nawet lepiej w ślepym teście. Spory wpływ ma nasze nastawienie do sprzętu.
 13. Zestaw 5.1 do filmów w TV

  Zapewne ten zestaw Edifiera będzie generował dźwięk na wszystkie kanały. Jeśli jakiegoś rodzaju dźwięku nie obsługuje, może to spowodować że będzie wtedy najwyżej cisza w głośnikach gdy wybierzemy przy odtwarzaniu filmu jakiś rodzaj dźwięku jaki te głośniki nie obsługują. Podobna sytuacja wystąpi, gdy amplituner kina domowego nie obsługuje jakiegoś systemu dźwięku. Specyfikacji tego Edifiera nie znam i pewnie do takich sytuacji może dochodzić najprawdopodobniej bardzo rzadko.
 14. Zestaw 5.1 do filmów w TV

  No to z TV wychodzi dźwięk przestrzenny w postaci cyfrowej. Urządzeniem odtwarzającym będzie TV ? Ważniejsze jest to co obsługuje sprzęt w którym postać cyfrową będzie dzielona na wiele kanałów do poszczególnych głośników.
 15. WYBÓR

  Brainwavz BLU-DELTA mają pojemniejszy akumulator i lepszy dźwięk od Brainwavz BLU-100.
×