Skocz do zawartości

Dobry odtwarzacz CD


Chojrak12

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze dobrej klasy odtwarzacza CD. Obecnie za podstawowe źródło robi Roksan Caspian CD. Jego dźwięk długo uważałem za wzorcowy ale około miesiąc temu podpiąłem do wzmacniacza TV  poprzez zwykłe wyjście słuchawkowe aby obejrzeć film z efektami dźwiękowymi.  To co dalej napiszę większość uzna za herezje, jednakże według mnie jakość dźwięku była fenomenalna. Nawet nie obejrzałem filmu tylko od razu zacząłem z internetu przez TV przesłuchiwać różne znane mi kawałki. Dźwięk z TV miał większą przestrzeń, dynamikę, mocną średnicę, lepszy bas i wysokie od dźwięku CD Caspiana.  W tej sytuacji postanowiłem zakupić porządne CD. Zacząłem od Krella KPS 30i aby pasował mi wzorniczo do wzmacniacza. Odsłuch odbywał się u mnie w domu. W czasie odsłuchu przełączałem wejścia na wzmacniaczu, jedno bezpośrednio podpięte do TV do wyjścia słuchawkowego, drugie z TV poprzez połączenie optyczne do KPS 30i i dalej po XLR do wzmacniacza. Moment przełączenia był dla mnie absolutnie niezauważalny! W obu przypadkach dźwięk był identyczny i rewelacyjny. Zaskoczyło mnie to bo KPS 30i to jednak bardzo drogie urządzenie i jego zaawansowany przetwornik D/A powinien zmiażdżyć TV, który w końcu nawet nie służy do odsłuchu muzyki. Ostatecznie skoro nie słyszałem różnicy nie kupiłem go. Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem bo jednak płyty CD z niego brzmiały dynamiczniej i pełniej niż z Caspiana. Dlatego teraz poproszę szanownych kolegów o podpowiedzenie jaki ew. inny dobry odtwarzacz CD możecie doradzić w cenie do 4 tys. PLN? Używany oczywiście. Nie przeraża mnie wiek nawet 20 lat.

Słucham wszystkiego z naciskiem na wokale. Mój podstawowy sprzęt odsłuchowy to obecnie  Krell 300i i kolumny Dali Grand. 

 

Pozdrawiam

Maciek

Edytowano przez Chojrak12
pomyłka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...