Skocz do zawartości

Głośniki sufitowe wybór i porady


atomek40

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post w tym dziale, mam prośbę o pomóc w wyborze głośników sufitowych dolby atmos ale po kolei. Posiadam obecnie zestaw 5.1  amplituner yamaha rx v475 głośniki yamaha ns-50 ns-p60 i sub yamaha yamaha YST-SW030, sprzęt trochę lat już ma ale gra to jak dla mnie wystarczająco dobrze nie jestem audiofilem przeznaczenie głównie kino czasem trochę muzyki. Zestaw używany w dedykowanym do tego pomieszczeniu o wymiarach 6,15 m  na 6,30 m. wys 2.65 m. powierzchnia ok.40 m.kw. Poddasze więc pokój ze skosami, ekran 133 cali i projektor Benq w1070, w tej konfiguracji działa już 2 lata do filmów jest super. ale nastaje czas na zmiany i krok do przodu więc pora na nowe formaty dżwięku Dolby Atmos i DTS X. Decyzja o wymianie amplitunera zapadła i wybór jego także będzie to yamaha rx v685 ponieważ bardzo mi odpowiada dżwięk yamahy więc nie zmieniam tego, konfiguracja głośników atmos 5.1.2 oczywiście montowane w lub na suficie opcja nastawek na kolumny frontowe nie wchodzi w grę, głośniki podstawowe 5.1 na chwile obecną pozostaną, docelowo będą wymienione w póżniejszym okresie. Teraz prośba o podpowiedż w wyborze głośników sufitowych jakie by były odpowiednie do tego zestawu. Jeśli podałem za mało info to dopiszę co trzeba                 

                                                                                   Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...