Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szermac

subwoofer pasywny pod stereo

Recommended Posts

Witam, na poczatku zaznacze ze jestem laikiem w temacie "audio". Pytanie brzmi tak:
Zastanawiam sie jak bedzie lepiej gralo, czy jak teraz podlaczone mam czy 2 sposobem. Posiadam amplituner 2 kanalowy, pierwotnie mialem podlaczone 2 kolumny lewa i prawa i teraz zakupilem subwoofer i podlaczylem go prosto pod amplituner, lecz wiem ze moge podlaczyc tez kolumny do subwoofera i tylko subwoofer pod amplituner. Zastanawaim sie jak bedzie lepiej, domyslam sie ze jak podlacze tym 2 sposobem to bass bedzie szedl w wiekszosci na woofer a srednie i wysokie tony na kolumny... Prosze o jakas podpowiedz. Dziekuje i pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Nie mam pojecia ... rozkrecalem go ale widzialem tylko zwrotnice i 2 glosniki tak mi sie wydaje

A moge to jakos sprawdzic ?? dodalem rysunek jesli to cos da jak subwoofer wyglada od tylu

Edytowano przez RoRo
Proszę korzystać z opcji „EDYTUJ” by uzupełnić swoją wypowiedź – zamiast dodawać kolejne posty...

powiedzmy ze dostalem subwoofer icon_smile.gif kolumny fenixy tonsila i sub jamo sw300

Edytowano przez RoRo
Proszę korzystać z opcji „EDYTUJ” by uzupełnić swoją wypowiedź – zamiast dodawać kolejne posty...

szermac edytuj swoje odpowiedzi a nie za każdym razem kolejny post..bałagan się robi

Polecam zasilić go z osobnego wzmaka lepsza kontrola optymalne wykorzystanie, swoboda, słuchasz muzyki z subem lub jeżeli nie chcesz bez niego
Zdeydowanie najlepsze wejście

raczej nie bede kupowal nowego wzmaka pod suba, prosze odpowiedz tylko, czy zostawic tak jak , mam podlaczone czy podpiac glosniki do suba i sub do amplitunera czy tez mzoe kupic i zamontowac filtr do suba i wtedy podlaczyc.

nie zrozumialem, czyli proponujesz zebym zakupil filtr zamontowal go i podpial kolumny pod suba tak ?? i jeszcze jak sprawdzic czy mam filtr w subie ?

Tak się nie da - musi być zasilany osobną końcówka ze wzmacniacza, filtr odfiltruje Tobie górną częstotliwość..chyba, że taki już jest
a kolumny i tak będą zasilany końcówkami
na raz wszystkiego nie podłączaj chyba, że masz wyjścia na pasywny sub z osobną końcówka
a Ty masz duzy pokój mało Ci basu czy co ?

Rozumiem. Pokoj maly ale subwoofer byl za darmo dlatego go podlaczylem. Czyli zostawie teraz tak jak jest ze kolumny pod amplituner i sub tez pod amplituner.Ale zastanawiam sie po co na subie wtedy miejsce na podlaczenie kolumn skoro maja grac gorzej i nie maja filtra

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować