Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
edag

DENON 1908 + Bose Acoustimass 10

Recommended Posts

Proszę o Waszą opinię:
Posiadam Denona 1908 i zestaw Bose Acoustimass 10, zestaw grał dobrze przez 2 miesiące i pewnego pięknego dnia Amplituner się wyłaczył. W książce serwisowej przeczytałem że takie zachowanie może być spowodowane
1. Zbyt wysoką temperaturą w pomieszczeniu - nie wchodzi w grę
2. Dotykaniem niezaizolowanego kabla głośnikowego do obudowy amplitunera - ? przez 2 miesiące grało a nikt nie robił nic z kablami
3. Podłączeniem do amplitunera głośników o impedancji różnej od amplitunera - i tu jest różnica gdyż bose w opisie działają w zakresie od 4 do 8Ohm a Denon w zakresie od 6 do 16 Ohm.
Czy naprawdę mogże to powodować takie zachowania amplitunera? tym bardziej że nie słucham muzyki głośno
pozdro

Cytat

Opcja nr. 3 - na 100 %. Rozwiązanie - słuchaj ciszej icon_smile.gif

dzięki za poradę,
oddałem AVR-a do serwisu i okazało się że końcówki mocy są OK a problem był z zasilaczem, wspomnieli coś o spadkach napięcia w sieci ale nie bardzo chce mi się w to wierzyć gdyż jest on podłaczony do listwy ze stabilizatorem a poza tym mam w domu sporo innych urządzeń i dziwne by było żeby tylko AVR się popsuł od spadków napięcia,
pozdro

Cytat

Opcja nr. 3 - na 100 %. Rozwiązanie - słuchaj ciszej icon_smile.gif

Bzdura kompletna. miałem Denona tylko znacznie wyższy model i bez problemu radził sobie z kolumnami 4 ohm (zestaw Jamo D-6, potem D-7). A mocy nie żałowałem!
Bo na szczęście nie mieszkam w blokowisku i nie muszę słuchać każdego pierdnięcia sąsiada :!:

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować