Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Yamaha CR2020?


Gość

Recommended Posts

Cześć,

zastanawiam się nad kupnem kolumn do Yamaha CR 2020 (dostałem na prezent). Szukam nowych kolumn do kwoty powiedzmy 4-7 tys. Sprzęt jaki posiadam to TV Samsung :) ale i gramofon Yamaha YP-D6. Powierzchnia mojego salonu to około 40m2 (5x8m). 

Mój sprzęt poniżej. Link do hifiengine. Obecnie stoi na poddaszu i czeka na kolumny. Jakiej muzyki słucham? Każdej oprócz metalu. Co chciałbym uzyskać? Zależy mi na dobrym basie, nie wiem czy to dobre porównanie, ale moje głośniczki 5.1 od komputera około 8 letnie, dają super efekt, ponieważ nie muszę pogłaśniać na full (głośna muzyka nie dla mnie), podkręcam bas, głośność na 50% i czuje w płucach niskie tony. Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem, starałem się jak mogłem :)

Z tyłu amplitunera widnieje taki zapis:

A or B or C : 8-16 ohm / speaker

A + B or A + C : 16 ohm / speaker

Jakie kolumny można pod to podłączyć? Myślałem o Dali i o Monitor Audio. O Dali ponieważ przeczytałem sporo opinii na +, natomiast Monitor Audio to widziałem w akcji, ale z nowym sprzętem.

Chciałbym kupić 4szt kolumn aby dwie były stojące obok TV, natomiast na przeciwko nad kanapą, 2 kolumny wiszące. Czy da się taki zestaw skomponować?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!

20181129_134156.resized.jpg

20181208_153822.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...