Skocz do zawartości

System audio po tv, radio fm i bluetooth


Damian Wacławczyk

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

Chciałbym was prosić o poradę jaki system audio stworzyć, głównie mialby on zastąpić mini wierzę lub powiedzmy system mikro, ufam ze taki system złożony z amplitunera i głośników stereo odda lepszy dźwięk niż jakaś wierza czy soundbar. 

1. Wykorzystanie:

- radio fm 50%

- filmy z tv 25% nie potrzebuję systemu KD, stereo mi w zupełności wystarczy ewentualnie dodatkowe wejscie na suba dla efektów 

- odtwarzacz muzyki po bluetooth 25% adapter mam wpinany analogowo np. pod aux, muzyka glownie z spotify czy deezer

 

2. Pomieszczenie okolo 20m,

- telewizor na ścianie na wysokości 150cm od ziemi

- po bokach mialy by się znaleźć podstawkowe kolumny najlepiej z bas reflexem z przodu żeby można bylo powiesić na ścianie ewentualnie jakaś półka, podlogowe nie wejdą ponieważ brak miejsca na nie

- u góry nad telewizorem amplituner 2.0 lub 2.1

 

Całość miala by zmieścić się w kwocie 1000zl max 1500zl, patrzę raczej na używane amplitunery i jakieś nowe głośniki, o ile co do amplitunerow mam juz dwóch faworytów:

-  https://www.hifiengine.com/manual_library/denon/dra-500ae.shtml

-  https://www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/rx-497.shtml

To i tak nie wiem który z nich byłby lepszy, a jesli chodzi o glosniki to już w ogóle nie wiem co do nich ewentualnie dobrać... Proszę was bardzo o poradę co zrobić? A może w ogóle zmienić koncepcję i poszukać czegos innego... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...