Skocz do zawartości

Mediabox (nc+) vs. Fidelio - problemy z dzwiekiem


boru

Recommended Posts

Wiem, że jest przyklejony temat dot. podłączenia. Ale mój przypadek jest trochę inny. Mianowicie:

mediabox podłączony przez HDMI do Philipsa Fidelio (soundbar) a Fidelio HDMI do TV Panasonic Viera. 


Problemy: 

1. podgłaśnianie pilotem od mediabox w większości przypadków nie działa (czasami zadziała. Co ciekawe czasami widać grafikę zmiany głośności a czasami ni) 

2. podgłaśnianie pilotem od Fidelio działa ale na różnych programach jest bardzo różny poziom dźwięku. 

3. dźwięk nie jest w systemie Dolby ( na satelitach słychać tylko dźwięk tła bez efektów i dialogów, czasem tez nie słychać subwoofera, czasem mam wrażenie, że to co w satelitach to powinno byc w głównym głośniku i na odwrót) 

4. podczas przewijania nagrań x1,5 dźwięk jest dużo głośniejszy. Natomiast po powrocie na x1 dźwięk jest ściszony po czym powoli wraca do pierwotnego poziomu. 

Jak najlepiej to podłączyć, żeby wyeliminować te problemy?


mediaBox+/PVR ADB 3740SX 
SOUNDBAR PHILIPS Fidelio HTL9100
TX-P46S10E Panasonic

Edytowano przez boru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia załączonego dolby na dekoderze nc+ jest odpowiedzią na wszystkie Twoje powyższe punkty. 

Dostaje 5.1, więc tak gra - w tej sytuacji nie możesz uświadczyć dialogów w "satelitach", bo ich tam nie ma prawa być.

a poza tym, to tylko soundbar, nie oczekuj, że powali Cię jakością brzmienia.

9 godzin temu, boru napisał:

Jak powinno to być modelowo podłączone?

a co na ten temat mówi instrukcja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...