Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Neo5601

Amplituner Sony TA-VA8ES

Recommended Posts

Witam wszystkich mam problem. Mogę okazjonalnie kupić amplituner Sony TA-VA8ES za 200 zl. Jest to ponoć bardzo dobry i silny amplituner, posiadający 395 W mocy. Jednak nie posiada cyfrowych wejść audio. Moje dvd philipsa ma analoga i coaxialne. I tu sprowadza się moje pytanie. Czy warto kupić ten amplituner i podlaczyc do niego mój odtwarzacz dvd Philipsa 5980 przez analoga, czy lepiej nie kupować, poczekać i kupić coś innego z coaxialem?? Aha mam zamiar zbudować na tym aplitunerze kino domowe do filmów, także czy zauważę różnicę między analogie i coaxialem. Proszę was o pomoc.

Tutaj zdjęcie przedstawiające wejścia z tyłu:

A tu przód:

Cześć!

Co prawda Twój tuner nie posiada wejścia cyfrowego, nie ma coaxiala ani optyka. Ale ma za to wejście analogowe 5.1
Wystarczy że dokupisz sobie do tego odtwarzacz DVD z wbudowanym dekoderem Dolby Digital, i podłączysz go do Tunera a będziesz mógł się w pełni cieszyć przestrzennym dźwiękiem. POZDRAWIAM!!!

p.s. Jak by co to mam do sprzedania wysoki model SONY STR DB 790QS 6.1 z mnóstwem wejść cyfrowych.

Ostatecznie kupię chyba jakieś głośniki komputerowe Logitecha 2.1 i podłącze je od razu do odtwarzacza dvd. Mam na oku dwa modele o mocy 40W, Z-3e i z certyfikatem THX o łącznej mocy 200W, Z-2300.

Lepiej by było gdybyś napisał "był bardzo dobry amplituner" - bo już nie jest. To tak samo jak powiedzieć w Polonezie to była wygoda...
Chodzi o to że amplituner do KD ma wbudowany dekoder DD. przesyłasz z DVD coaxialem sygnał cyfrowy i Ampli go dekoduje na DD 5.0, 5.1, 6.1, 7.1 DTS, i masa innych konfiguracji. Po co? żeby dzwięk był jak najlepszy, jak najbardziej prawdziwy. Jak chcesz przesyłać 5.1 analogowo, musisz mieć DVD z dekoderem DD i dobrym wyjściem analog 5.1 koszt min. 1000zł.
Osobiście dołożył bym i kupił lepszy amplituner.
chyba że Twój budżet wynosi 200zł... To nic nie poradzimy zbytnio... icon_rolleyes.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować