Skocz do zawartości

Montaż głośników ściennych w ścianie pełnej (cegła, żelbet, itp.)


Recommended Posts

Cześć, to mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich;)

Mam nadzieję, że zadaję pytanie w odpowiednim dziale. Jako część kina domowego potrzebuję zainstalować 3 głośniki w ścianach. 1 centralny i 2 satelity surround. Problem polega na tym, że głośniki są przeznaczone do montażu w ścianach kartonowo-gipsowych. Głośniki to konkretnie Monitor Audio W150 LCR (centralny) i PRO-80 (satelity).

No i właśnie pytanie jak takie głośniki wmontować w ścianę pełną typu pustak silka czy ściana żelbetowa? Samo wycięcie otworu w ścianach mnie nie przeraża, bardziej to jak zapewnić prawidłowe i pewne osadzenie takiego głośnika w pełnej ścianie tak by stabilnie był zamocowany i nie było problemów z mikroruchami głośnika w ścianie, obijaniem się głośnika w otworze podczas głośnej muzy, itp. Po prostu by było to zamontowane w sposób prawidłowy.

Nie mam pojęcia jak zabezpieczyć taki głośnik w ścianie i jak przygotować otwór by było to zrobione prawidłowo. Nigdzie w sieci też nie znalazłem poradników jak zamontować głośnik przeznaczony do ścian gk w ścianie pełnej. Stąd liczę na pomoc i wskazówki osób, które już przerabiały temat. Z góry dzięki za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...