Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 500 zł


nonameplum

Recommended Posts

Witam.
Szukam wzmacniacz raczej ciepłego pokroju.
Całość ma grać z Audigy 1 (w przyszłości może jakiś DAC)+ Kolumny DIY na Monacor SPH-165KEP + Vifa XT19TD.
Monacor ma 60W w RMS i poniżej tego pułapu na kanał przy 8ohm dla wzmacniacza nie chciałbym schodzić.
Do tego mogę dodać, że jest głośnikiem precyzyjnym, szczegółowym, ze świetną średnicą z szybkim i konturowym basem.
Może się wydawać zimny w odbiorze dlatego mile widziany jakiś ciepły wzmak lub neutralny.
Vifa jest już bardziej znana, więc może za bardzo nie będę dookreślał. Jest wyważona, nie za ostra, nie za łagodna. Szczegółowa i stereofoniczna. Raczej szukam mocnego i jak już bardziej wychodzącego przed szeregi basu, a niżeli średnicy czy wysokich tonów.
Zależy mi też na bezawaryjności i jakości.

Ogólnie polecany jest NAD 3240PE (chętnie od kogoś odkupie), NAD 3300, NAD 304, NAD 306, Harman/Kardon PM665/PM655, Luxman L430. Głównie interesuje mnie kupno na allegro, czy też prywatnie. Tylko problem jest z dostaniem tych wzmacniaczy (mówię o aktualnym stanie allegro)- nad 304 jest, ale myślę, że nie wart tych pieniędzy, nad 306 wygląda na grzebany. Poza tym chciałbym żeby ktoś, jeśli ktoś ma porównanie z któryś z wymienionych wyżej wzmacniaczy, aby opisał wrażenia. Problem w tym, że nie mam możliwości prowadzenia odsłuchów, kupno w ciemno. Powiem tylko tyle, że w tej chwili mam Denona PMA-320 (sprzedam) i on zupełnie nie pasuje do tych kolumn. Kolumny grają żywo, szczegółowo a wzmacniacz jeszcze to pogłębia, przez co traci się melodyjność, namacalność dźwięków. Już lepiej radzi sobie z tym wzmacniacz wbudowany w leciwą wieżę Philipsa, przez co kolumny żywiej grają, lepiej jest też z basem. U Denona jest krótki i słaby. Wolałbym żeby już się rozciągał,ale dawał dość obficie o sobie znać.

Dlatego głównie rozglądam się za NAD'em, Harmanem czy też Luxmanem, bo one słyną z ciepłego brzemienia (przynajmniej starsze wersje). A może coś innego ? Jestem otwarty na propozycje.

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję pomożecie.

Chętnie odkupie NAD'a 3240PE lub 3300.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...