Skocz do zawartości

wymiana lampy w projektorze


Pumcia33

Recommended Posts

Cześć!

Zastanawiam się czy wymienialiście kiedyś lampy w swoich projektorach i co było tego przyczyną? Liczba godzin? Gorsza jakości obrazu? Wymieniacie samą żarówkę czy może cały komplet z modułem? Czy jest to proste i można to zrobić samemu czy lepiej skorzystać z serwisu? I w końcu czy lepiej kupić oryginał czy zamiennik (chociaż sam bardziej skłaniałbym się do zamiennika = tańszy). Mój projektor JVC 350 przeżył już ponad 1800 godzin użytkowania. W instrukcji jest informacja odnośnie żywotności ok. 1900 - 2000 godzin. Trudno mi obecnie ocenić czy poziom świecenia jest gorszy niż był w momencie zakupu, ale przeszkadza mi coś trochę innego . Na jasnych tłach filmowych obraz świecący ma konstystencję "chmur"(niejednolitych plam). Pierwsze myślałem, że to może mój ekran, ale po dokładniejszej analizie wiem że jest to problem rzutnika - albo to lampa albo projektor zabrudził się w środku. I teraz czy lepiej zamawiać to przez internet w np. https://www.projektory-lampy.pl/ czy poszukać gdzieś u mnie w mieście lokalnie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...