Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kolumn i ampli MARANTZ vs HK


SebaWolf

Recommended Posts

Witam.
Przez ostatnie kilka lat upajałem się dźwiękiem z ojcowego Marantza PM8000 + CD6000OSE + Chario Syntar 100T.
Po przeprowadzce odczułem silnie jego brak - tego sprzętu icon_wink.gif. Dlatego postanowiłem powoli i sukcesywnie zbudować sobie sytem kina domowego.

Na początek chciałbym zacząć od niezbędnego minimum tj. amplituner z odtwarzaczem i dwie kolumny.
Amplitunery które przykuły moją uwagę to HK AVR 255 i Marantz SR5003 /najtańsze modele posiadające Dolby True HD, DTS HD/.
W związku z tym że nie planuje narazie kupna nowego TV, wspomiany sprzęt będzie mi służył przez najbliższy czas /rok,dwa/ tylko i wyłącznie do słuchania CD, radia i MP3 z podłączonego komputera.
Za Marantzem przemawia nie tylko sentyment, ale także zastosowany M-Dax i świadmość że Marantz w stereo poradzi sobie lepiej niż ampli HK.

Moje pytanie który z tych dwóch systemów będzie lepszym rozwiązaniem dla mnie no i jakie kolumny dobrze zagrają z Marantzem, a jakie z HK mój typ Audio Academy Phoebe IIs. Kolumny raczej podłogowe Wymiary pokoju i max. jaki mogę na nie wydać to 1700zł. Wcześniej myślałem o monitorkach, ale czy nie będą za małe do takiego pokoju ?
Proszę o pomoc we właściwym wyborze i jakiekolwiek sugestie które pomogą mi w podjęciu decyzji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę trudno na 100 % doradzić jeden z ampli tunerów.Wiadomo że wzmacniacz stereo Marantza zagrałby lepiej.Więc jak tak bardzo nie zależy ci na KD wybierz stereo.W twoim pokoju monitory nie mają szans,Musisz szukać kolumn pomiędzy konstrukcjami podłogowymi.Pewnie najlepsze byłby firmy której dotąd słuchałeś .Kolumny najlepiej wybrać samemu.wiesz jaki dźwięk lubisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Tata Twój miał system stereo, Ty chcesz budować K.D, zaczynając od amplitunera A/V + dwie kolumny. Ja nie chcę być złym prorokiem (nie siedzę w Twojej skórze), ale taki układ niesie za sobą niebezpieczeństwo poprzestania na tym. Co to oznacza? Ano to, że dużo osób próbujących w ten sposób ( w tym sporo moich znajomych), kończyło kompletowanie systemu K.D na amplitunerze + dwie kolumny. Pytanie powstaje wtedy, jaki jest sens kupowania ampli A/V? Jeżeli nie jesteś maniakiem przełączania sygnałów, konwertowania, upscalingów i innych cudów z wizją ,to po co to? Coraz więcej porządnych amplitunerów stereo, ma taki w swojej ofercie i Marantz http://www.megamedia.pl/amplituner-stereo-...r5023.php?off=7. Jestem pewien, że zagra lepiej od obu wymienionych w twoim poście. Oczywiście wybór należy do ciebie.
A co do kolumn i ich rozstawienia na twoim rysunku. Muszą powędrować ostro do przodu, ponieważ komoda, jakkolwiek by nie była wysoka, mocno zakłóci stereofonie.Poważnie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady.
Owszem istnieje ryzyko poprzestania z A/V i dwiema kolumnami, ale mnie to nie grozi jestem zdecydowany i na pewno zbuduje system do końca.
Wczorej przy okazji puszczania totka w kolporterze /dziś 40mln do zgarnięcia/ wpadła mi w oczy gazeta Audio Video a na okładce --> HARMAN KARDON AVR255 KONTRA MARANTZ SR5003 coś to normalnie mój dylemat. Zakupiłem więć gazetkę i przystąpiłem do lektury A tu część testu dla zainteresowanych.
No i o ile skłaniałem się bardziej ku Marantzowi, tak okazuje się że HK gra lepiej co dziwniejsze rozkłada Marantza nawet w stereo. Niewiem na ile poważnie traktować ten test, wyniki przecież mogą zależeć od upodobań słuchowych osoby testującej. Na plus dla HK jest też zgrabnie wyglądający pilocik i przejrzyste, graficzne menu - niby duperelki ale cieszą oko. Ogólnie w podsumowaniu Marantz 85pkt i 95pkt dla HK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Podchodził bym z "chłodną głową" do owego miesięcznika. Jest on raczej mało wiarygodny, i to chyba nie tylko ja tak sądzę. A nagłówek ,cytuję "Najlepszy magazyn entuzjastów dobrego brzmienia i obrazu", brzmi co najmniej jak kiepski żart. Polecam dwa wątki z naszego forum http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=5715 oraz http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=6901 .Powinny Tobie w jakimś stopniu wyjaśnić naszą , powiedzmy, dużą ostrożność co do wspomnianego periodyku. Polecam przekonać się na własne uszy, co do zalet wspomnianego sprzętu, ma się rozumieć, czyli wybrać się na odsłuch.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...