Skocz do zawartości

Jakie głośniki do Yamahy RX-496 i ciężkiej muzy?


jeekub

Recommended Posts

Witam,

mam Yamahe RX-496 i CDX-496, szukam do tego kolumn które zagrają ładnym, sprężystym basem
w częściowo wydzielonym (meblami) z większego pokoju kwadracie 3x3

Docelowo chciałbym do tego Paradigmy Monitory 3, ale fundusz mam na razie dużo skromniejszy i w grę wchodzą:
- Tannoy Mercury F2
- Wharfedale Diamond 9.2 (z tym, że nie wiem czy mój ampli z nimi zagra - są na 6ohm...i nie jestem pewien co to znaczy:P)

Które z nich zabrzmią lepiej?

Pytanie poboczne: jak należy rozstawić kolumny, żeby uzyskać poprawną scenę? Na jakiej wysokości, jak szeroko od siebie?

Wielkie dzięki za wszystkie opinie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jezeli chodzi u ustawienie . jezlei to monitorki to na stadach oczywiscie .. srednio maja 80 cm , nalepiej ustawic tylem do okna w odleglosci min 50 cm ..
pozadane bylyby ciezkie zaslony. jezeli chodzi i sciany boczne , to od nich tez jakies 50 cm .. ( uwaga. wyczytalem gdzies ze odleglosci ustawienia miedzy tylna sciana a sciana boczna wazne by sie roznily , to tak nawiasowo icon_smile.gif ) . twoje miejsce odsluchowe , tzn fotel czy cos , oraz kolumny tworzyly trojkat rownoboczny. ( tzn kolumny skierowane na slchacza znajdujace sie w takiej samej odleglosci od sluchacza jak one same , tak dla laikow ;p )

pozadane sa wszelkie przedmioty pochlaniajace i rozpraszajace dzwiek. obrazy , polki z ksiazkami , nawet koce na scianach podobno daja niezly efekt.

ps. tak mi sie przypomnialo . w tym trojkacie zeby raczej nic sie nie znalazlo na drodze ( lawa ,stolik czy cus icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...