Skocz do zawartości
JustMarian

Następca słuchawek Yamaha EPH-100

Recommended Posts

Cześć,

posiadam dylemat przy wyborze nowych słuchawek. Aktualnie posiadam Yamaha EPH-100, które od kilku lat sprawują się bardzo dobrze (jakość dźwięku oraz wytrzymałość kabla, mimo jego cienkiej struktury), lecz po takim czasie pojawił się pewien problem. Przy odsłuchu, po około 10 minutach, jedna ze słuchawek zaczyna grać zdecydowanie ciszej. Co dziwne, po wyjęciu jej z ucha na kilka minut, a następnie ponownym włożeniu, problem ustępuje, lecz po chwili pojawia się ponownie. Postanowiłem spróbować czegoś nowego i przeglądając forum, napotkałem się na kilka propozycji:

-FINAL AUDIO E3000,

-KZ ZS10 PRO,

-Sonicast Direm E3.

Teraz pytanie, czy jakość dźwięku powyżej wymienionych słuchawek będzie porównywalna/lepsza/gorsza w porównaniu do słuchawek Yamaha? Które z nich będą najlepszym wyborem? Także jestem otwarty na inne propozycje w podobnym przedziale cenowym.

Edytowano przez JustMarian

Libię Finale i Direm E3, każdy model z innym grajkiem. E3000 mają więcej basu, cofniętą średnice i łagodniejsze, choć dobrze rozciągnięte wysokie tony. Fajna duża scena, ciepłe, relaksacyjne  brzmienie.

W Direm basu nie brakuje ale średnica bardziej zaznaczona, wyraźniejsza, wysokie nie kują. Scena mniejsza, bardziej w głąb. Łatwiejsze w napędzeniu.

Oba modele grają ok, ale myślę, że po EPH-100, Finale bardziej by Ci podeszły. AIM SC808 spokojnie je napędzi. 

Obstawiam, że przez większość czasu będą użytkowane z iPhonem. Czyli mam rozumieć, że E3000 będą najlepszym wyborem z tej trójki? Umiesz mniej więcej określić jak z jakością dźwięku w porównaniu do EPH-100? Czego mniej więcej mogę się spodziewać?

U mnie grają z Pionierem XDP100r i jest bardzo dobra synergia z tym grajkiem. Słuchałem ich też z Apple touch 4g i to połączenie było całkiem udane. Na pewno zaskoczy cię większa scena, więcej powietrza w niej, oraz wyraźniejsza separacja instrumentów. Grają trochę z oddali, dość naturalnym i ciepłym brzmieniem, niby średnica wyraźnie cofnięta ale praktycznie się tego nie odczuwa. Nie męczą, można ich słuchać naprawdę głośno i długo. Słucham w zasadzie każdego rodzaju muzyki na nich. Według mnie to jest progres względem Yamah.

Yamaha

image.png.2d1d0f99444099fd254528556008c174.png

Final

image.png.0de25257adf88921e52f3ed5c48bb668.png

Gdybyś się na nie zdecydował koniecznie zachowaj paragon. Zdarzały się na początku produkcji sztuki, które po kilkudziesięciu godzinach grania dostawały zachwiania balansu. Problem niby znikł, nie słychać o kolejnych takich problemach. Ale lepiej dmuchać na zimne, serwis bez problemu wymieniał na nowe sztuki.