Skocz do zawartości

Ustawienia Pioneer MCACC


WojtekT

Recommended Posts

Cały czas zgłębiam temat małej ilości niskich tonów w mojej konfiguracji - Pioneer VSX-922 + Heco Aurora 1000. Zastanawia mnie jedna sprawa. Robiąc kalibrację MCACC amplituner ustawia kolumny jako duże (mogące grać w pełnym zakresie) więc słuchając stereo subwoofer nie działa. I teraz pytanie - czy przypadkiem amplituner dalej nie odcina niskich częstotliwości i nie chce ich skierować na kanał LFE który nie jest uruchomiony? Nie powinno tak być, ale różnie to w życiu bywa. Nie znalazłem w tym zakresie żadnej informacji w instrukcji obsługi ani w innych materiałach o MCACC. Jak domowym sposobem sprawdzić czy pełen zakres częstotliwości jest przesyłany do kolumn przednich? Może jakieś oprogramowanie na PC które potrafi wysyłać przez HDMI dźwięk o konkretnej częstotliwości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amplitunerze powinieneś mieć możliwość odsłuchu "Pure direct" (W Onkyo) Funkcja ta wyłącza wyświetlacz i wszystkie cyfrowe poprawiacze. Jeśli nadal jest mało basu to winę za to ponosi akustyka pokoju i źle ustawione kolumny i wtedy tony testowe nic nie dadzą bo pomieszczenie i tak swoje obetnie i nadal basu nie będzie. Wtedy musiał byś podać wymiary pomieszczenia,odległości kolumn od ściany i kolumn od miejsca odsłuchu no i szerokość bazy stereo,zdjęcie też by pomogło wtedy koledzy coś doradzą.   A tony testowe znajdziesz na Youtube. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...