Skocz do zawartości

Kilka źródeł dzwięku w systemie 5.1


AdamSky

Recommended Posts

Witam mądrzejszych

Zamierzam wyposażyć mój mały pokój w jakiś przyzwoity zestaw nagłaśniający. W chwili obecnej zdecydowałem się na kartę dźwiękową Creative X-Fi Surround 5.1, którą podłączę do laptopa. Przymierzam się do zakupu głośników Logitech Z-5500 THX - 5.1. Dodatkowym źródłem dźwięku będzie dekoder TV SAT ( czasami nadawane są transmisje z dźwiękiem przestrzennym) i może później konsola Xbox 360. Nie do końca się orientuję w możliwościach połączeń tego w sensowną całość. Chodzi mi o to, żeby nie było potrzeby fizycznego ( żonglowanie kablami ) przełączania źródła dźwięku. Czy przy tym zestawieniu będę mógł podłączyć wszystkie wymienione źródła , najlepiej cyfrowo i cieszyć się dźwiękiem 5.1. Jakie wyjścia powinien mieć dekoder TV SAT aby optymalne współpracował z resztą ? Jeżeli przy tym zestawieniu nie osiągnę moich założeń, jakie jest alternatywne rozwiązanie ? A może dodatkowe źródło dźwięku mogę podłączyć do wymienionej karty dźwiękowej i później już istniejącym połączeniem posłać sygnał dalej do głośników ? Dodam, że to nagłośnienie ma mi służyć przede wszystkim do oglądania filmów ( laptop oraz TV SAT ) , następnie gry i dopiero na końcu słuchanie muzyki. Pewnie ktoś już to przerabiał i może zaoszczędzić mi wgryzania się w temat i ewentualnych rozczarowań. Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...