Skocz do zawartości

Kolumny do lampy - sprawdzone projekty?


Recommended Posts

Hej, chcę zrobić wstępne rozpoznanie - chciałbym za jakiś czas spróbować swoich sił w konstrukcji zestawu do wzmacniacza lampowego, chciałbym Was prosić o sugestie, wskazówki. 
Moje założenia:
To byłby mój pierwszy projekt więc nie mam za dużego pojęcia, dlatego fajnie byłoby gdyby był to jakiś sprawdzony, dobre oceniany projekt - czyli raczej coś gotowego, niż samodzielna praca z wyborem głośników, projektem zwrotnic, obdowy, litraży itp. - dość prosta w implementacji (1-2 drożna)
Głośniki najchętniej monitory ew nieduże podłogówki - nie mam miejsca na klocki wielkości słonia :)
Jeżeli bass reflex, to z przodu - z racji możliwości ustawienia (na półce lub dość blisko ściany w przypadku podłogówek)
Głośniki do lampy, więc - zdaje się - wskazana spora wydajność
Pokó wielkości ~20m2
Muzyka - jazz (raczej małe składy) chętnie z wokalem (d.krall, h.loren,k.bremens) akustyczna, gitara elektryczna (np. s.vai, joe satriani, s.r.voughan, d.gilmour, g.moore, e.clapton) rock (w rodzaju pink floyd, dire straits), czasem mam fantazję mocniej załoić (cięższy rock, nu-metal). 
Innych kryteriów chyba nie mam - pewnie miło by było gdyby projekt był łagodny dla budżetu (widziałem różne projekty Cheap Trick z magazynu Clang & Ton, ale trudno wybrać coś interesującego - projektów dużo), ale biorę pod uwagę też droższe zestawy. 
Nigdy nei słyszałem konstrukcji szerokopasmowych, a czytam że jedni kochają inni nienawidzą - jakie jest tu Wasze zdanie?

Zapraszam do dyskusji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...