Skocz do zawartości

Kabel Toslink P.O.F. vs Toslink G.O.F.


Recommended Posts

Witam.

Na forum RME natknąłem się na ciekawe zagadnienie. Ktoś tam pisze, że kabel optyczny plastikowy (POF) może być lepszy niż szklany (GOF).

https://forum.rme-audio.de/viewtopic.php?pid=156446#p156446     -    początek post #145

Powodem tego miałby być inny damping factor (współczynnik tłumienia) dla plastiku i inny dla szkła. Dalej jest mowa o urządzeniach (nadajnik/odbiornik sygnału optycznego) które są przystosowane do pracy w określonych specyfikacjach.   Podobno, jeśli używam szklanego kabla, wtedy współczynnik tłumienia jest niższy niż w plastikowym i można przeciążyć układ odbiornika optycznego, powodować większy jitter (?)   Podobno nie dotyczy to wszystkich urządzeń.

Być może coś źle zrozumiałem, mam prawo, nie jestem inżynierem od cyfrowej (optycznej) transmisji sygnału audio.  Jednak dziwi mnie takie wyjaśnienie. 

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?   Dodam, że sam mam toslink szklany i nie mam z nim żadnych problemów. Dla pewności zrobię potem jeszcze bit test na tym kablu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...