Skocz do zawartości

padł mi amplituner czy kolumny??


suavex77

Recommended Posts

witam. mam amplituner technics sa-gx180 i kolumny tonsil "menuet" [ http://unitra.eu.org/node/402 ] . grało to całkiem fajnie, w kolumnach wymieniałem 5 lat temu kopułki. najpierw wysiadł tuner, a od jakiegos czasu w kolumnach "przerywało", w końcu mocno przycichły, wysokich tonów prawie nie słychać, dźwięk jest dudniący i głuchy. odsłuch na słuchawkach jest dobry, więc nie wiem co jest grane icon_sad.gif . bardzo proszę o poradę, bo za bardzo się nie znam, a uwielbiam muzykę. liczę na Waszą pomoc. pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz wszystkie objawy uszkodzenia głośników wysoko tonowych A ponieważ są to kolumny 3 drożne to wygląda że i załatwiłeś głośniki średni tonowe.Musisz po prostu przytknąć ucho do głośnika i zobaczyć czy się wydobywa z niego jakiś dźwięk.Nie podejrzewam aby w tych kolumnach były bezpieczniki?Czy ampli tuner był podłączony do kompa?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie znam nikogo takiego. chociaz amplituner zaniose pewnie do naprawy, zeby radio zrobili [czesto nie odbiera nic, oprocz szumu - slucham na internecie ale to nie to samo icon_sad.gif ] moze sie czegos sie dowiem.

jesli faktycznie padly wysokotonowe to czy oplaca sie ponownie zmieniac kopulki, czy lepiej kupic nowe glosniki??

tak, przez mniej wiecej trzy lata mialem na amplitunerze odsluch z napedu dvd z kompa. to moglo spowodowac uszkodzenie? Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie sam, czy jest sens doplacac do golfa 1 i czekac az znowu cos sie zepsuje czy nie lepiej kupic golfa 3 i miec wieksza pewnosc co do nie zawodonosci icon_smile.gif ?

nie ma takiej mozliwosci zeby odtwarzanie plyt w dvd w kompie zepsulo glosnik ;] musialbybyc jakeis mega zniekszalcenia ale to raczej od wzmacniacza zwykla muzyka nie zepsuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzalem - średniotonowe działają icon_wink.gif

czyli radzisz:
a] wymiane glosnikow
b] wymiane zestawow glosnikowych
c] wymiane amplitunera i calej reszty

prosze o wybranie jednej odpowiedzi icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. mam kilka "hipotez", ale nie jestem pewien, dlatego kilka pytan icon_smile.gif

czy w 2 kolumnach sä te same objawy?
Czy NA PEWNO wszystkie glosniki w obu kolumnach grajä?
Czy mozesz zajrzec do srodka tych kolumn i sprawdzc, czy nie ma jakis odläczonych, stykajäcych sie w nieizolowanych miejscach (he,he, ciekawie wyszlo:))kabelköw ?

Pamietasz moze, czy kolumny "przerywaly" razem, tzn. obie w tym samym momencie? Wszystkie glosniki na raz, czy tylko jakis konkretny? Pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

rozmawialem dzisiaj z czlowiekiem ktory takimi przypadkami sie zajmowal, i powiedzial, ze to prawdopodobnie zwrotnice w kolumnach padly.

ide zaraz pozyczyc kolumienke od kolegi, zobacze jak zagra na tym amplitunerze.


Zadalem wczesniej kilka pytan, ktöre mogly by ograniczyc pole szukania usterki, Twoja odpowiedz na nie tylko moze pomöc (zaszkodzic sie juz nie da). Poczätkowo stawialem tylko na zwrotnice, ale potem troche glebiej wniknälem w temat (do 4 rano siedzialem w necie), ale brakuje jednak precyzyjniejszego opisu objawöw.

Podläczenie kolumny sprawnej, moze pozwolic wyeliminowac podejrzenie, jesli zagra poprawnie- jesli tak, jak Twoje, nic to nie wniesie - przyczyna moze lezec po stronie kolumn, ampli lub obu elementöw. moglo zaczäc sie od wzmacniacza, niestety, dlatego uwazaj przed podläczeniem pozyczonej kolumny. Przede wszystkim wyjmij gniazdko z wtyczki a potencjometr w ampli ustaw na zero. dopiero po podläczeniu daj zasilanie i delikatnie poglos. jesli dasz za duzo mocy, a wina za usterke jest we wzmacniaczu, mozesz zepsuc podläczonä kolumne. wiem, to banalne, co pisze, ale wlasnie takie banaly sä czesto przyczynä takiego stanu, jak w tym przypadku.

Jesli te same objawy pojawily sie w obu kolumnach na raz - uszkodzony byl raczej wzmacniacz, a on mögl spowodowac potem usterke kolumn. Bardzo mozliwe, przynajmniej z tego, co napisales o dzwieku, ze padly zwrotnice, a zaraz za nimi wysokotonowe.
O usterkach i w sumie wadliwosci tego ampli, troche poczytalem na niemieckim forum (jest jedno dotyczäce naprawy tylko tego modelu). Nie tylko Tobie sie posypalo (jesli to rzeczywiscie usterka Technicsa). W niektörych przypadkach wymiana elementöw nawet nie ma sensu, czego Tobie oczywiscie nie zycze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Witam po niemal roku i pozdrawiam świątecznie

amplituner, o którym wcześniej pisałem udało się naprawić za dość małe pieniądze - zapłaciłem 50 pln. natomiast kolumienki nadają sie już tylko na złom lub do recyclingu. co miało tam nawalić - nawaliło.

stoję teraz przed dylematem - co kupić? [na razie gram na odsłuchach małej mocy z mini wieży].

jeśli jesteście w stanie pomóc to proszę o konstruktywne pomysły.

nie jestem entuzjastą kina domowego ani nagłośnien typu im więcej basu tym lepiej. wole tradycyjne stereo, z możliwie jak najbardziej naturalnym dźwiękiem, z naciskiem na uwydatnienie wysokich i średnich tonów. słucham głównie rocka/metalu progresywnego, czasem gotyku, klasyki, jazzu czy trip hopu. więc potrzebuję odsłuchów dobrze oddających przestrzeń i dynamikę w muzyce. mam pokój 15 m2 i przez nabliższe parę lat na większy się nie zanosi icon_wink.gif


wstępnie coś takiego upatrzyłem:

na początek monitorki:
MAGNAT MONITOR SUPREME 200
http://allegro.pl/item862058321_magnat_mon...kurier_0zl.html


a potem, jak dozbieram, subwoofer:
MAGNAT SUPREME SUB301A
http://allegro.pl/item854407598_magnat_sup...ier_0_w_wa.html

co sądzicie o takim zestawie?

***********************************

oprócz tego zainteresował mnie taki zestaw:

AUDIOMEGA olimpus 300
http://allegro.pl/item853920911_audiomega_..._producent.html

przezentuje się całkiem ciekawie, ale spotkałem się z bardzo krytycznymi opiniami o tej firmie na paru forach. czy naprawdę ich kolumny są tak kiepskie?

liczę na Waszą pomoc

pozdr.
suavex77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...