audionet

Uczestnik
 • Zawartość

  2188
 • Dołączył

 • Ostatnio

O audionet

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 1. Trzeba poszukać fachowca . Ja będę musiał zajrzeć do środka choć nie sądzę aby w środku była bateria.
 2. Wczoraj po długiej przerwie odpaliłem mojego Luxman T-530 .Coś nie lubi być tak zaniedbywany .Zapomniał wszystkie zaprogramowane stacje .Ale słuchało się z przyjemnością .
 3. StaryWilk realna wartość to taka ile ludzie są gotowi dać .Często sprzedający wystawia coś miesiącami powoli obniżając cenę aż znajdzie chętnego do kupna .Do tej końcówki trzeba jeszcze przyzwoitego przedwzmacniacza więc to nie koniec wydatków. Znalazłem taki opis Przedmiotem sprzedaży jest odtwarzacz CD Musical Fidelity Elektra E61. Fabrycznie zastosowany w odtwarzaczu laser to tani i powszechnie dostępny Sony KSS-150A / KSS-210A. Co czyni odtwarzacz niemal niezniszczalnym.
 4. Widzę my tu sobie dyskutujemy a kolega zadał pytanie i zniknął .
 5. Obie propozycje Audiowit są ciekawe .Posiadam kabel Van Den Hul i naprawdę zmiękcza dźwięk.Jak potrzebuje więcej szczegółów.Zmieniam kabel na Belden 9497.
 6. Czy na tej plastykowej przezroczystej osłonie nie ma napisu co to za wkładka? Jeśli to ATN 120 e do zamiennik tej igły kupisz na tej stronie https://www.wamataudio.pl/audiotechnica-system/21-igla-atn-120-e.html
 7. CD ma być nowy czy używany to podstawowe pytanie .Wiadomo przy używanym możemy sobie pozwolić na model który w swoim czasie był drogi.Nowy to gwarancja ale myślę że w tej cenie nowy specjalnie się nie popisze.
 8. Na każdym forum strach się przyznać ze kable zmieniają dźwięk.
 9. Temat kabli tak niebezpieczny ze aż strach go zaczynać.Zwolennicy piszą nieśmiało zaś wrogowie i sceptycy są z reguły aktywni i agresywni.Ja jestem w grupie słyszących .Choć nigdy nie zastanawiałem się dlaczego lepiej.W sumie mnie to nie obchodzi.
 10. Pewnie i dobre ale ja bym wolał ten gramofon z oryginalnym ramieniem .Mam 318 i cenie sobie automatyczne wyłączenie gramofonu na końcu płyty.Poza tym nigdy nie wiesz czy przeróbka została zrobiona prawidłowo. Jeśli chodzi o drugie pytanie .Zakupiłem go na e bay de .Na forum znajdziesz poradnik kolegi jak kupować na e bay .
 11. U mnie nie ma zestawu za milion złotych i przepięcie kabla słychać .Akurat w moim zestawie na CD Denona DCD 1510 AE najbardziej .Jako ciekawostka najlepiej jest nie na kablu firmowym ale na kabelku DIY.Więc nie koniecznie musi to być kabel najdroższy firmowy .Ale po prostu zgrywający się z urządzeniem.
 12. I ja życzę kolegom spokojnych i pogodnych świąt.Choć u mnie jest to czasu przerwy w słuchaniu muzyki .Sprzęt niestety stoi w salonie.
 13. Wyświetlacz bardzo stonowany .W nocy wcale nie przeszkadza.Podłączyłem moje Quadral Montan czuje sie zapas mocy i absolutna kontrolę nad głośnikami.Brzmienie określiłbym jako neutralne. Ale nie byłbym maniakiem gdyby mnie nie kusiło do kolejnych prób więc wziąłem go pod pachę i do kolegi.Też lampa ale tym razem Manley Stingray i tu pełne zaskoczenie był chyba bardziej lampowy od płaszczki .Granie na dość podobnym poziomie choć z inaczej rozłożonymi akcentami.Kolumny HGP
 14. Przez wiele lat spotykałem na swojej drodze produkty Revoxa.Ostatnio stwierdziłem ze oprócz lampy przydałby się w zestawie kolejny w miarę mocny wzmacniacz tranzystorowy. akurat wybrałem Revoxa .a wiec B 250 znalazł się u mnie w domu. Około 120 wat mocy waga 15 kilogramów, uznałem że nie powinien być zły. zaleta , że w konstrukcji 1991 roku wszystkie funkcje reguluje się elektronicznie .Czyli zmora starych wzmacniaczy trzeszczące potencjometry, go nie dotyczy. Każde z wejść regulowane ,można sobie ustawić głośność ze wszystkich źródeł na tym samym poziomie.Wejście na wkładkę MM z regulowaną trzy punktowo pojemnością zapowiadało w miarę rozbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.Klemy przyjmują najchętniej gołe druty .W środku budowa modułowa .Widać że firma ma powiązania także z rynkiem profesjonalnym.W pierwszej chwili dźwięk wydał się chłodny w porównaniu do mojej lampy 300 b.Potrzebowałem kilku dni aby się do niego przyzwyczaić.Za to bas o wiele głębszy i trzymany w ryzach.
 15. Denona 103 r mogę spokojnie polecić gra bardziej masywnym melodyjnym dźwiękiem wysokie utemperowane.Ale daję frajdę ze słuchania nie podkreśla trzasków płyty .U kolegi na ramieniu teoretycznie za lekkim gra bardzo dobrze.Nie wiem tylko czy będzie pasował do twojego ramienia.