audionet

Uczestnik
 • Zawartość

  2177
 • Dołączył

 • Ostatnio

O audionet

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 1. I ja życzę kolegom spokojnych i pogodnych świąt.Choć u mnie jest to czasu przerwy w słuchaniu muzyki .Sprzęt niestety stoi w salonie.
 2. Wyświetlacz bardzo stonowany .W nocy wcale nie przeszkadza.Podłączyłem moje Quadral Montan czuje sie zapas mocy i absolutna kontrolę nad głośnikami.Brzmienie określiłbym jako neutralne. Ale nie byłbym maniakiem gdyby mnie nie kusiło do kolejnych prób więc wziąłem go pod pachę i do kolegi.Też lampa ale tym razem Manley Stingray i tu pełne zaskoczenie był chyba bardziej lampowy od płaszczki .Granie na dość podobnym poziomie choć z inaczej rozłożonymi akcentami.Kolumny HGP
 3. Przez wiele lat spotykałem na swojej drodze produkty Revoxa.Ostatnio stwierdziłem ze oprócz lampy przydałby się w zestawie kolejny w miarę mocny wzmacniacz tranzystorowy. akurat wybrałem Revoxa .a wiec B 250 znalazł się u mnie w domu. Około 120 wat mocy waga 15 kilogramów, uznałem że nie powinien być zły. zaleta , że w konstrukcji 1991 roku wszystkie funkcje reguluje się elektronicznie .Czyli zmora starych wzmacniaczy trzeszczące potencjometry, go nie dotyczy. Każde z wejść regulowane ,można sobie ustawić głośność ze wszystkich źródeł na tym samym poziomie.Wejście na wkładkę MM z regulowaną trzy punktowo pojemnością zapowiadało w miarę rozbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.Klemy przyjmują najchętniej gołe druty .W środku budowa modułowa .Widać że firma ma powiązania także z rynkiem profesjonalnym.W pierwszej chwili dźwięk wydał się chłodny w porównaniu do mojej lampy 300 b.Potrzebowałem kilku dni aby się do niego przyzwyczaić.Za to bas o wiele głębszy i trzymany w ryzach.
 4. Denona 103 r mogę spokojnie polecić gra bardziej masywnym melodyjnym dźwiękiem wysokie utemperowane.Ale daję frajdę ze słuchania nie podkreśla trzasków płyty .U kolegi na ramieniu teoretycznie za lekkim gra bardzo dobrze.Nie wiem tylko czy będzie pasował do twojego ramienia.
 5. Mam ten sam gramofon i jestem z niego bardzo zadowolony .Mam na nim zawieszoną wkładkę ortofona 510 mk 2 i gra to bardzo przyjemnie .
 6. Spanie już zarezerwowane .Już się cieszę na ucztę dla oczu i uszu.Jeden dzień to teraz za mało, wystawa bardzo się rozrosła.Pozdrawiam kolegów z forum
 7. Brzmienie lekko przyciemnione i ocieplone bliżej mu do lampy jak do tranzystora.Mi się podoba bo takie lubię.
 8. To był model Luxman K-03 o ile pamiętam drugi model od góry z najwyższej serii .Jeszcze go nie widziałem na aukcji od tego czasu.
 9. 430 tez mi się podoba kiedyś chciałem ja kupić ale trafił się ten zestaw.Więc nie było nad czym myśleć.Mój L-510 ma sporą moc Class-A 8W+8W AB class maxima: 100W+100W (8ohms) .Regulowana barwę tonu dla różnych częstotliwości Low-pass turnover: 77Hz, 120Hz, 200Hz, 330Hz, 550Hz, 880Hz High region turnover: 880Hz, 1.5kHz, 2.5kHz, 4kHz, 6.5kHz, 10kHz The maximum variation: ±8dB .Część mocy oddaje w klasie A więc grzeje się całkiem ładnie.Brzmienie typowe dla Luxmana ocieplone ale takie lubię.Znalazłem fotkę sprzedanego magnetofonu .Co mnie podkusiło??
 10. Często Niemcy po zalicytowaniu wysyłali bez oporu do Polski po prostu stawiałem ich przed faktem dokonanym.
 11. Skoro mowa o Luxmanie to i u mnie są dwa elementy tej firmy .Tuner Luxman T-530 .Gra jak na tuner genialnie .Gdy wieczorem nie chce mi się już zmieniać płyt to włączam tuner i momentami mam wrażenie że stereofonia jest lepsza niż z płyty.Brzmienie pełne soczyste naprawdę nic mu nie brakuje.Jedyna wada to brak pilota a ja jestem leniwy.Wczoraj włączyłem zamiast Luxmana radio internetowe .Koszmar tego nie da się słuchać!! Tuner i wzmacniacz są już u mnie wiele lat .Nawet jak nie grają to wyglądają tak pięknie że nie potrafię się z nimi rozstać.Był też w komplecie magnetofon do dziś żałuje że go sprzedałem .Ale CD królowało i rozstałem się wtedy z gramofonem i magnetofonem kasetowym.Gramofon już wrócił nawet dwa .
 12. Płyty kupuję najczęściej raz w miesiącu na giełdzie . Klub Muzyczny Browar Polski przy ul. Dworcowej 20 w Szczecinie. Trzecia niedziela miesiąca w godzinach od 15 do 18.Jest też sklep na ulicy Kaszubskiej tuż obok Kaskady.
 13. Tak jak kolega Belfer głównie kupuję płyty stare.Te nowo wydane często są krzywe .I do tego zastanawiam się czy nie zostały wytłoczone z cyfrowej kopii oryginału.
 14. I u mnie Thorens 318 .Kupiony na aukcji ze słabymi zdjęciami okazał się w stanie tak dobrym że wyglądał jak nowy.W tej chwili gra z wkładką Ortofona 510 typ dwa na zmianę z wkładką Audio Technika AT 120 E typ II Miałem na nim założyć wkładkę Goldring Elite ale z wrodzonego lenistwa nie spróbowałem i jest założona na drugim gramofonie .Co w nim cenie ponadczasowy wygląd no i to że ma auto stop .Zdarza mi się przysnąć przy słuchaniu muzy Mój egzemplarz ma zamiast kabla gniazdka .Czy to lepiej czy gorzej trudno zgadnąć.Dokupiłem do połączenia ze wzmacniaczem VAN DEN HUL M.C. D-502 Hybrid Tonearm-Phonocable.
 15. Zestaw Onkyo, wzmacniacz stereo A-8840, odtwarzacz cd DX-7210, pilot .Też nie jest złym rozwiązaniem . I zagra całkiem przyzwoicie .Kolumny zmienisz jak będzie kasa.