Skocz do zawartości

Wymiana obecnego audio - na raz czy na raty? + wskazanie kierunku


Apphex

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

krótkie wprowadzenie: nie jestem audiofilem a pochłaniaczem muzyki ;), poświęcam ogrom czasu na słuchanie muzyki (wg statystyk w 2019 roku suma długości odsłuchanych przeze mnie utworów wyniosła bez kilku godzin 142 dni). Muzykę konsumuję głównie na słuchawkach podłączonych do komputera (Zestaw: ATH-A990Z + FIIO E10K O2 + MacBookPro).

Do domu posiadam skromny zestaw w postaci Pioneera X-HM76 (SPECYFIKACJA), który przed długi czas chwaliłem sobie pod kątem wygody streamowania ze Spotify (wiem, że tidal lepszy jakościowo, ale posiada bardzo ubogą bibliotekę artystów, których słucham) i kompaktowych rozmiarów.  I właśnie tę mini wieżę chciałbym wymienić na coś lepszego. (To wszystko przez mojego Ojca, który jest fanatykiem i kolekcjonerem retro Telefunkena i kiedyś słuchając swojej muzyki na jego sprzęcie stwierdziłem, ze to moje to w ogóle nie gra :D )

Czego słucham: głownie szeroko pojętej elektroniki: od Briana Eno po Aphex Twina. Lubię to świdrujące uczucie kwaśnych synhtów. Trafia się tzw Modern Classical w postaci Tima Heckera, stary dobry IDM od LFO czy klasyczne DNB z początku lat 90. Poleci też cięższe Techno z wytwórni Northern Electronic - Varg, Acronym.

Na czym mi zależy: Na rozpiętości sceny (wiem, że to głównie determinuje jakość audio, ale sprzęt też robi swoje).O ile zazwyczaj wszystko mam ustawione w popularną "V" to lubię klarowną górę i lekko wycofany środek - nie boję się zabawy korektorem. Chciałbym wycisnąć ile się ta z takich różnych utworów:

1. Przykład 1

2. Przykład 2

3. Przykład 3

4. Przykład 4

 

Ale do rzeczy:

Zastanawiam się nad trzema rzeczami:

1. Czy jest sens wymieniać sprzęt na raty: np, najpierw wzmacniacz a później kolumny lub odwrotnie. Czy mimo wszystko lepiej wszystko na raz (nazwijmy to optymalizacją wydatków w jednym miesiącu) 

2. Wybór "serca" - i ten punkt rozwinę poniżej.

Rozglądam się za Yamahą bo kupił mnie MusicCast, który chciałbym z czasem wykorzystać. Rozważam następujące opcje: R-N602/R-N803 jako all in lub A-S501/S301 + NP-S303 (opcjonalnie zastanawiałem się czy NP-S303 nie zastąpić np Toppingiem D50S, ale Spotify Connect jest lepsze do BT) - które rozwiązanie jest lepsze? Moje domysły padają na opcję 2 bo będę miał możliwość wymiany wzmacniacza na coś innego z czasem, ale z drugiej strony pewnie jak dokonam teraz zakupu to przez kilka lat nic nie ruszę bo nie będzie potrzeby.  Do wzmacniacza chciałbym z czasem podpiąć adapter gramofonowy.

3. Kolumny - raczej coś niedużego - max 35cm wysokości (na tem moment). Nie ukrywam, że ogromnie podobają mi się Wharfedale Linton, ale na nie przyjdzie czas. Myślę nad:

- WHARFEDALE DENTON 85th (jako coś co mi się po prostu podoba ;) )

- Monitor Audio Monitor 100

- Monitor Audio Bronze 100

- Klipsch RP-500M

- Klipsch R-51

- System Audio Saxo 5

- Magnat Signature 503 

 

Całościowo chciałbym się zamknąć w kwocie 5-6k max za całość. Pomożecie wskazać mi kierunek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...