Skocz do zawartości

S-Works

Uczestnik
 • Zawartość

  39
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O S-Works

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wodzisław Śląski

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. S-Works

  Wspomnienia / Nasze pierwsze Stereo

  Pamiętam tego Dual-a,ówczesny obiekt moich marzeń,do dzisiaj mam katalogi sprzętu z tamtych lat. DUAL robił najładniejsze deck-i i gramofony.Firmy już chyba dzisiaj nie ma.
 2. S-Works

  Wspomnienia / Nasze pierwsze Stereo

  Pamiętam tą taśmę,ona się tak fajnie otwierała,choć większość taśm była polska (na licencji) Przypomniał mi się jeszcze jeden "sprzęt" otrzymany przez dziadka. Prawdziwy "tranzystor" ;-)
 3. S-Works

  Wspomnienia / Nasze pierwsze Stereo

  No to ja Was chyba przebiję,ze względu na mój wiek (50+) mój pierwszy sprzęt to czasy dość odległe 😉 Moim pierwszym sprzętem był magnetofon LAMPOWY Tonette. Ciągle przy nim grzebałem,nawet kilka razy mnie porządnie "popieścił" 😉
 4. S-Works

  Problem ze wzmacniaczem PM6006

  Nie kupiłem przez internet tylko w sklepie stacjonarnym więc nie wiem czy mogę wymienić w ciągu 14 dni
 5. S-Works

  Problem ze wzmacniaczem PM6006

  Zmieniałem źródła (strumieniowiec, CD, nawet podpinałem iphona z gniazdlka słuchawkowego na chinch) to samo dotyczy wejść,zmieniałem na wszystkie możliwe z wyjątkiem phono. Efekt jest "w trakcie trwania utworu " z dowolnego źródła przy gałce wzmocnienia na "0",jak wypnę żródło to cisza. Z dziurki strumieniowca czy iphona tego nie słychać tak,ze jestem raczej pewny ,że to wzmacniacz. Dzwięk ten przypomina skwyrczenie jak przy ruszaniu np. przy gniazdku słuchawkowym i występuję gdy trwa utwór. Przeszkadza mi to w trakcie między utworami tak jakby ktoś mi ruszał wtyczką jack ze słuchawek. Sprzęt ma tydzień i chyba go nie wymienią tylko będą próbowali naprawić a to pewnie z miesiąc będzie trwało
 6. S-Works

  Problem ze wzmacniaczem PM6006

  Witam Kupiłem wzmacniacz Marantz PM6006, niedawno zauważyłem niepokojący objaw mianowicie ciche "charczenie" przed niektórymi nagraniami,tak mi się wydawało na początku. Zmieniałem źródła,wejścia,kable,kolumny,słuchawki i objaw zawsze jest ten sam,słychać to tylko przy bardzo cichutkim słuchaniu - przystawiając ucho do kolumny.W słuchawkach to już mega wyraźnie słychać. Dzisiaj zauważyłem,że nawet przy maksymalnym przekręceniu gałki mocy do "zera" nadal słychać to charczenie ale co ciekawe gdy zatrzyma się nagranie (pauza) to tego nie nie słychać,występuje to tylko w trakcie trwania jakiegoś nagrania. Tak jakby jakieś "odbicie","przebicie","rezonans","refleks" nie wiem jak to nazwać tak jakby brakowało "uziemienia". Spotkał się ktoś z takim objawem? nie mam żadnego pomysłu,co to może być? serwisować ? (to tygodniowy wzmacniacz)
 7. Czemu HD800 a nie np. kultowe HD600 -tańsze i lepsze.
 8. S-Works

  Jaki wzmacniacz do Sennheiser HD 660S

  Dzięki za pomoc,zdecyduje się na schiit-a,trzeba się osłuchać by mieć jakieś pojęcie innej rady nie ma a wzmacniacz i kolumny w przyszłości.
 9. S-Works

  Jaki wzmacniacz do Sennheiser HD 660S

  Dzięki za pomoc,zmartwiłem się tylko tym serwisem za oceanem.
 10. S-Works

  Jaki wzmacniacz do Sennheiser HD 660S

  Raczej analitycznie,szczegółowo i nie ciepło tak mi się wydaje
 11. S-Works

  Jaki wzmacniacz do Sennheiser HD 660S

  No właśnie nie wiem bo nie słuchałem nigdy wzmacniacza słuchawkowego. Tylko,że dwóch(PM6006 i HD-DAC1) nie ma sensu kupować,mimo,że kolumn na razie nie planuję. Myślałem o tymczasowym rozwiązaniu czyli np. "tanim lampowcu" stąd ten schiit valhalla 2.
 12. S-Works

  Jaki wzmacniacz do Sennheiser HD 660S

  Aune T1 jest ładniejszy...... Może powtórzę moje pytanie: " Czy typowo słuchawkowy wzmacniacz HD-DAC1 będzie wyraźnie lepiej grał od tego "kolumnowego" PM6006? (mają ten sam DAC) Chodzi mi po głowie jeszcze wzmacniacz słuchawkowy na lampach (Schiit Valhalla 2) Na który się zdecydować z tych trzech jeżeli chodzi o dźwięk? "
 13. S-Works

  Jaki wzmacniacz do Sennheiser HD 660S

  Dzięki za wszystkie rzeczowe wypowiedzi.
 14. S-Works

  Jaki wzmacniacz do Sennheiser HD 660S

  Burson jest .......brzydki ,sprzęt oprócz brzmienia musi mieć wygląd!
 15. Mam strumieniowiec Marantz NA6006 jako żródło,chcę do tego kupić wzmacniacz,zastanawiam się czy Marantz PM6006 czy też Marantz HD-DAC1. Częściej będę słuchał na słuchawkach (słuchawki to Sennheiser HD 660S) Zastanawiam się czy ten typowo słuchawkowy wzmacniacz HD-DAC1 będzie wyraźnie lepiej grał od tego "kolumnowego" PM6006? Chodzi mi po głowie jeszcze wzmacniacz słuchawkowy na lampach (Schiit Valhalla 2) Na który się zdecydować z tych trzech jeżeli chodzi o dzwięk?
×