Skocz do zawartości

S-Works

Uczestnik
 • Zawartość

  91
 • Dołączył

 • Ostatnio

O S-Works

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wodzisław Śląski

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tu jest instrukcja jak się pozbyć problemu, metoda prosta i skuteczna https://fr.m.audiofanzine.com/ampli-hifi/marantz/pm-6006/avis/r.157966.html
 2. Miałem rację Napisz pismo do serwisu,zrób xero opinii z Polpak-a i skan (pisma i opinii) wyślij mailem oprócz tego list wyślij poleconym za potwierdzeniem.
 3. Obiektywnie patrząc mam wrażenie,że to właśnie z kolumnami albo kablami jest problem a nie ampli. Szkoda,ze po naprawie nie podpiąłeś najpierw jakichkolwiek innych kolumn np. od kolegi a dopiero później te twoje. Zobaczymy co Ci powie Polpak,choć już wiem,że z ich strony będzie wszystko ok.
 4. Jeszcze jedną rzecz,myślę,że dość istotna problem był niejako powiązany z dochodzącym sygnałem,tzn. przy maksymalnym ściszonym potencjometrze mocy występował,szum charczenie itd. ale tylko w trakcie trwania utworu,po naciśnięciu pauzy w nagraniu była kompletna cisza,więc niejako sam dochodzący sygnał wytwarzał to zakłócenie.
 5. Przeczytaj sobie komentarze pod artykułem i filmikiem. https://tdcat.com/2018/01/marantz-pm6006-noise-digital-input/ Na początku myślałem,że to wina np.pliku flac,słuchawek,kabli,źródła,nawet sieci energetycznej ale nic nie pomagało a szum słyszałem coraz bardziej,do tego stopnia,że po tygodniu powiedziałem dość nie da się tego słuchać,pomyślałem,że to wina egzemplarza więc go sprzedałem i kupiłem drugi tam szum był ciągły od samego początku.Uparłem się na Marantz-a bo mam NA6006 i dlatego kupiłem PM7005 i to był strzał w dziesiątkę,kompletna cisza między utworami,lepsza dynamika i moc,dac na pokładzie,super zaciski głośnikowe,japan,itd.Lepszy pod każdym względem co prawda 1k droższy od 6006 ale cena jeszcze akceptowalna jak dla mnie. Co ciekawe autor artykułu opisuje,że to problem sekcji cyfrowej (wew dac-a),która przechodzi na analogową i tworzy tzw. szum cyfrowy,u mnie nawet na analogu było to słyszalne.
 6. Po moich długich perypetiach,testach i kupnie drugiego PM6006 muszę przyznać,że problem niestety znów się powtórzył. W pierwszym egzemplarzu "szum cyfrowy" było słychać przy coraz głośniej rozpoczynających się utworach,w drugim już cały czas szumiało, np. w przerwach między utworami na słuchawkach było naprawdę tragicznie. Po przeczytaniu opinii na różnych zagranicznych forach utwierdziłem się tylko w przekonaniu,że problem rzeczywiście z tymi wzmacniaczami jest. W końcu kupiłem PM7005 i problem zniknął
 7. Z otwartych polecam te "nudne" 660S,mam je i jakoś mnie nie nudzą ;) a do otwartych jestem przyzwyczajony.
 8. Jak dla mnie to tylko Dali i Dynaudio reszta może nie istnieć
 9. Rendez vous -"Na skrzyżowaniu ulic" Reds- "Changing Colours" Test-"Test" Mech,Bank,Gajga
 10. Ni poważam sprzętu z zewnętrznym zasilaczem,tandetnie to wygląda.
 11. Powiem o czymś co mi się teraz nasunęło i o czym wspomniał też slaw0001. Odniosę się może do fotografii,jest coś takiego jak histogram obrazu.Ideałem jest aby wyglądał mniej więcej jak "dzwon" niestety nie wiele ma on wspólnego z fotograficznym dziełem sztuki! "...Idealny histogram (czyli taki, z którego wynika, że na zdjęciu zmieścił się cały zakres tonalny fotografowanej sceny) to taki, który zaczyna się na samym dole po lewej, potem łagodnie wznosi się, by następnie równie łagodnie opaść, kończąc się na samym dole przy prawej krawędzi. Wygląda to jak przekrój pagórka. Mamy wtedy pewność, że zarówno w najgłębszych cieniach, jak i w najsilniejszych światłach zachowały się szczegóły. Takie zdjęcie daje dużo możliwości w postedycji, ponieważ użytkownik ma do dyspozycji pełny zakres tonalny od czerni do bieli...." cyt. Szeroki kadr Reasumując fotograf nie patrzy na idealny histogram przy robieniu doskonałego ujęcia,tak samo jak realizator nie sugeruje się idealnym wykresem jaki (i czy) tworzy jego dzieło. To dążenie do doskonałości trochę nas gubi.Sami nauczyliście mnie słuchać "source direct",bo tak,że po malarzu obrazów się nie poprawia tylko odbiera tak jak namalował i mieliście rację. No chyba,że coś mylę to przepraszam,jestem po grafice komp
 12. Ja mam wrażenie,ze tu się tylko opowiada,doradza,myśli,zastanawia,straszy a tak naprawdę .......................nikt nic nie robi!!! Sprzęt od tego waszego gadania (pisania) się nie naprawi. Tak jak piszą wcześniej trzeba wsiąść w samochód,pogadać po męsku,rozwiązać umowę,przeprosić na forum,poszukać nowego serwisu i po sprawie.
 13. Doskonale,mam do niego ciągle podłączone Sennheiser-y 660S i jest bajka. Nie baw się w żadne wzmacniacze słuchawkowe,choć będą Ci proponowali,mi swego czasu na forum doradzali nawet kupno dac-a, a przecież PM6006 ma doskonały dac na pokładzie,więc myślę,że będziesz zadowolony.Nie wiem jak te Bayery ale Senki (150ohm) nie mają najmniejszych problemów z głośnym i szczegółowym odsłuchem.
 14. W recenzjach pisze co innego??? Właśnie o to chodzi,piramidy dźwięku byśmy nie zrobili - nie ma szans,piramidę prestiżu już tak. Jak mówiłem wcześniej bardziej ludzie z branży mają w tym temacie więcej do powiedzenia,oni to widzą na sprzedaży,reklamacjach,szkoleniach czy klienteli tych marek. Już nawet po opakowaniach widać ,że mamy z czymś lepszym do czynienia. Można zrobić klasę wyższą,średnią i najniższą a potem w poszczególnych klasach podział na lepszych i gorszych i zrobi się 6 grup,to już będzie jakiś obraz. I jeszcze jedna uwaga ludzie nie kupują Royce-a by im się lepiej,łatwiej czy taniej jeździło tylko raczej by się pochwalić,nie odstawać od reszty swoich bogatych znajomych.
×
×
 • Utwórz nowe...